Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Iszonyú sok gyomorsavval hogy...

Iszonyú sok gyomorsavval hogy szabaduljak meg a túlsúlyomtól?

Figyelt kérdés
Volt gyomortükrözésem sok a savam ! Le kell fogynom de a savcsökkentők ellenére is sok a savam ,így mit ehetnék amit tudok is tartani és lefogyhatnék ?
2010. nov. 30. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elhízást és a túl sok gyomorsavat is a rossz táplálkozási szokások okozzák. Ha egészségesen kezdesz táplálkozni (természetesen most már kerülve azokat a dolgokat, amik savat csinálnak, pl. hagyma, kávé stb.), mindkét panaszod javul vagy meg is szűnhet.

Ha divatdiétát követsz vagy koplalsz, a helyzet csak romlani fog.

2010. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Leírnád bővebben ? Nem tartok divatdiétát !
2010. nov. 30. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolonak igaza van,fő az étkezés változtatása!!!Az orvos nem mondta hogy mit kerülj?Ezen egyébként egy jó dietetikus segít,össze is állítanak étrendet és megmondja mik azok az ételek amik tilosak.Én is járok ilyenhez,mert nekem gyomor-és bélproblémám van.Amit kerülnöm kell:hagyma,fokhagyma,zsírós nehéz kaják.Szerintem ez neked sem árt,főleg ha túlsúlyos vagy.
2010. nov. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Timi: ) ***** válasza:

Nem vagyok kövér mégis sok a gy.savam kb fél éve,amióta étrendet váltottam,fogytam is és nagyjából helyre is jöttem.Saját magadnak tudod kitapasztalni mi az ami jó és mi az amit nem bír el a gyomrod.

Nekem a pirítós,kekszek,fehér húsok,hüvelyesek,és levesek jöttek be.Amiben sok zsír van pl.rántással készült levesek,ezektől csak rosszul voltam.

Ha fasírtot vagy rántott húst eszel jól itasd fel az olajat.

30% savasat 70% lúgosat ehetsz.Neten vannak jó kis táblázatok melyek azok az ételek amik lúgosak illetve savasak,próbáld átnézegetni,de mint írtam te is megtapasztalod majd mi az amit nem tudsz megenni.

Amit elfelejthetsz az a kávé(leghamarabb ez viszi fel a gy.savat és sokáig fennt is tartja,az alkohol illetve a dohányzás is idetartozik és a cukros szénsavas üdítők)

Ezekről én is lemondtam...

Jobbulást!

2010. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elozo valaszolonak (Timinek)teljesen igaza van. Meg annyit fuzok hozza, hogy reggelire nagyon jo a zabpehely dietas joghurttal (eleinte nem igazan kedveltem de most mar egesz finomnak erzem), vagy banan turmix. Csak teljes kiorlesu kenyeret fogyassz. Ha kibirod keruld a husokat. ami ebedre jo az a csirkemell vagy a pulyka. Allitolag a pulykahus a legjobb fogyokuraban. En rengeteg zoldseget kezdtem enni. Salatat (paradicsom, feher retek, zold salata stb. olivaolajjal es neha tonhallal), sok brokkolit, feher paszulyt fozeleknek. Ez az elso ev, hogy nem ujult ki osszel a fekelyem. Sajnos a kaverol nem tudtam lemondani, de csak egyet iszom es az sem eros. A fogyas meg jo kesore kezdett el rajtam latszani de most mar kezdek megelegedni magammal. Jo egeszseget kivanok
2010. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!