Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fél évem van, h megszabaduljak...

Fél évem van, h megszabaduljak a 28 kg túlsúlyomtól. Ti hogy kiviteleznétek? Saját tapasztalatokra vagyok a leginkább kíváncsi.

Figyelt kérdés
Nyilván mozgás és étrend a titka, szóval ha tudtok konkrét edzéseket írni és étrendet azt nagyon megköszönném. Mesterséges csodabogyókat nem vagyok hajlandó szedni:) Köszi
2010. nov. 30. 13:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Szia. Férjem 3 óránként evett, rendesen, mindent, ahogy szokta. Tehát evett 8-kor, 11-kor, 14-kor, és 16-kor valami könnyűt (salátát sovány hússal), és 16 után már SEMMIT. + napi 2 x 2 km séta. 5 hónap alatt 15 kg mínusza lett.


Sporttal jobban ment volna, de így is jó volt. Nem vont meg magától semmit. Még torta és jégkrém is volt ebéd után néha :)

2010. nov. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

miért csak fél éved van? amúgy én szakemberhez fordulnék és tőle kérnék tanácsot, pl egy személyi edző dietetikus. pláne ha ennyire időre akarsz lefogyni.

de amúgy ami mindig beválik: jóval kevesebb szénhidrát, este mér csak fehérje, napi 5-6 kis adag, sok folyadék és napi 1 óra mozgás.

2010. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azért csak félévem van, mert van néhány egészségügyi problémám (féléves gyógyszeres kezelés, PCOS), amelyekre megoldás lehet a testsúly normalizálása. Félév múlva jó lenne babát vállalni és természetesen az esküvőmön is szeretnék csúcsformában lenni:)

2010. nov. 30. 13:59
 4/18 anonim ***** válasza:
:)Ez nagyon szép cél!!! És mik a paramétereid? Biztos hogy kell a 28 kg mínusz? :( (első voltam)
2010. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pont ez a bajom (PCOS) nekem is fogynom kell, szintén jövő tavasszal-nyáron szeretnénk belevágni a babaprojektbe. :)


Metformint kaptál? Én kevés szénhidrátot (korpovit, zabkorpa, tk. abonett, de ezekből csak minimálisat)eszem, sok zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket, sovány husit, tojást, gépsonkát, virslit, ilyesmiket. Minden nap ellipszis trénerezem kb. negyed órát.


Idén januárban voltam 114 kiló most vagyok 95. Ne ijedj meg, hogy ilyen lassan megy a fogyás, volt majdnem egy fél év, amíg nem tartottam a diétát, hízni szerencsére nem híztam, csak pár kilót.


Amióta komolyan csinálom, kb heti egy kiló lemegy. Sok zöldteát is iszom, azt tapasztalom, hogy gyorsítja a fogyást. (Pedig nem ezért kezdtem inni, csak a jótékony hatásai miatt, én lepődtem meg a legjobban, amikor láttam, hogy a fogyás is jobban megy mellette.)


26/N

2010. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

értem. én mégis azt mondom, hogy ne időre fogyj. csak változtass gyökeresen az életeden élvezd a sportot és élvezd a diétát is.(tudom hihetetlen de lehet élvezni) mert ha görcsösen a kilókra koncentrálsz akkor nagyon nyögve-nyelős is lehet és annak kudarc a vége. és tényleg egyél naponta 5-6x , sok fehérjét, zöldséget, gyümit. szénhidrátokat meg csak minimálisan, reggelire egy kis zabkása, vagy két kis szelet rozskenyér, ebédre egy kis barnarizs délutántól meg fehérje és zöldségek..

én mikor jópár éve 17 kilótól szabadultam meg, akkor szinte úgy hogy észre sem vettem. elkezdtem mozogni, kicsit figyeltem az étkezésre és máris leolvadt rólam minden felesleg. a lényeg,hogy ezt egy életen át kell folytatni. a sportot is és az odafigyelést is. nem nehéz viszont nem szabad visszaesni a régi rossz szokásokba.

2010. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer a válaszokat! Akkor haladok szépen sorba :)

-14:13 Most 98 kg vagyok 175 magas, szóval még 70 kg-val sem leszek egy nádszál (egyébként az nem is akarok:P) Voltam már ettől vékonyabb és nem ötödikben:D Ezt tűztem ki célnak. Szerintem a súly reális a félév lehet, h kevés hozzá..

-14:14 A PCOS-ra nem szedek gyógyszert, mert a dokim szerint annyira nem durva a helyzetem szerencsére, csupán megelőzök a fogyással. Tehát eddig mondjuk évente 1-2 menstruáció kimaradt és van egy kevés cisztám. A dokim serint nem kellene gyógyszerezni, én sem szeretném. Mindemellett volt egy konizációs műtétem és ezt követi a féléves immunerősítő kúra (lóadagokban) erre értettem a gyógyszeres kezelést. Neked csak gratulálni tudok, nagyon ügyi vagy! Ilyen kitartással azt hiszem együtt babázunk majd ;)

-14:16 Augusztus óta már gyökeresen megváltoztattam az életemet, tehát heti egyszer eszek tésztafélét és édességet mértékkel, plusz tartom magam kb ugyanazokhoz amit leírtál, tehát igazából nem tudom mit kellene még tennem, azt hiszem mégtöbb mozgás lesz a kulcsa a gyorsabb eredménynek. Eddig heti 4 alkalommal min2 óra mozgás megvolt+ a diéta és így sikerült augusztus óta 8 kb-tól megszabadulnom. Hát nem túl pörgős, de ez nyilván a PCOS miatt is van. Ördögi kör... De meg fogom csinálni és kész :D Köszi!

2010. nov. 30. 14:32
 8/18 anonim ***** válasza:

14:14-es vagyok. Értem, nálad akkor nem olyan vészes a PCOS. :) Nekem szinte egyáltalán nem volt vérzésem sokévi fogamzásgátló után, igaz, előtte se nagyon... Viszont tényleg durva túlsúlyom lett már az utóbbi időre, majdnem 45-ös BMI-indexszel nem is kell csodálkozni a vérzészavaron... Most már "csak" 37 a BMI-m, a "súlyos elhízás tartományban középtájt járok.


Inzulinrezisztanciám viszont nincs, amire a metformin hivatalosan való, viszont az endokrinológus szerint segít a fogyásban és a peteérésben. Amúgy a nőgyógyász szerint ha lefogyok, magától helyreáll a ciklusom.


Nos hát akkor sok sikert, kitartást kívánok neked a fogyásban és remélem mindketten mielőbb kismamák leszünk! :)))


26/N

2010. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Remélem úgy lesz! :)

Hajráá!

2010. nov. 30. 15:30
 10/18 anonim ***** válasza:

Nincs extém túlsúlyod (bár tény, hogy van rajtad felesleg), heti fél kg fogyással számolhatsz (esetleg az elején heti 1-gyel). Ezt figyelembe véve a fél év irreális célkitűzés. Nyilván meg lehet csinálni, kérdés, mennyi értelme van. Szerintem nem sok, mert lógni fog a bőrőd, de csak addig, míg a koplalás utóhatásaként vissza nem hízol 40 kilót.

Ha türelmes vagy és ésszel csinálod, akkor viszont 1 év alatt jól meg tudod valósítani az álmodat.

[link]

A diétát a fenti linken, Életmód címszó alatt olvasd el. Mivel a PCOS-t akarod gyógyítani, nem lehet "csak" fogyókúrázni és vaktában váltogatni a divatdiétákat.

Neked nem "általában" kell a "titok", hanem kimondottan a PCOS-ra.

Sok sikert!

2010. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!