Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A pikkelysömör gyógyítása?

A pikkelysömör gyógyítása?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Stresszmentes elettol szebb lesz a bor, nap nagyon jot tesz neki, valamint a haziorvos fel folyadekot ami a fejborre jo, ha ott is van baj.

Amugy nem gyogyithato sajnos teljesen, sot ideig-oraig szebb lesz csak a bor, de tenyleg akkor, amikor stresszmentes eletet elsz.

Ez a pikkelysomor idegi alapon jon elo, egy vedopancelt vesz fel a bor a kulvilaggal szemben.

A dragabbnal dragabb kremek sem segitenek sajnoas, esetleg ha anyagilag megteheted, kiserletezhetsz veluk, hatha javulas elerheto valamelyikkel.

Haziorvosodhoz menjel, es kerjel ra kremet, ecsetelot.

2009. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
igen, én is ezeket szerettem volna leírni... :-D csak még annyit hozzátennék h nekem a háziorvos diprosalic folyadékot írt fel, ami nekem jó volt, ugye amíg arról a helyről elmúlt.
2009. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, ez a folyadek neve diprosalic amit a fejborre ir fel az orvos, nem jutott eszembe a neve az elobb.
2009. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A pikkelysömör jelenleg csak tünetileg gyógyítható, és ennek leghatásosabb módszere a Holt tenger. Kb fél évre tünetmentességet biztosít. Talán hozzá lehet jutni valahogy a tenger sójához, az biztosan segít.
2009. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyíthatatlan, maximum tünetmentesítheted.

Én is az vagyok, de jelenleg tünetmentes, egy Tomesa nevű helyre mentem, ahol holttengeri fürdővel és fénnyel "gyógyítanak".

2009. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Diprosalic szteroidos, nem ajánlom hosszan a használatát!
2009. jún. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Nekem a talpamon van, már nagyon sok mindent kipróbáltam, de nem segitett semmi. Sokszor annyira kiszáradt szét repedezett a sarkam, talpam, hogy menni is nagyon nehezen tudtam, pokolian fájt. Valami véletlen folytán a kezembe került egy Dove kézkrém amivel bekentem a lábam. Azóta sajna teljesen nem tünetmentes de nem fáj és nem repedezett.
2009. jún. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
nekem is a fejbőrömön van, vácon irtak rá oldatot,de az orvos úgy állitotta össze, az elmulasztja,de sajnos mindig van min parázni, és előjön újra olyankor.
2009. aug. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Rising sun válasza:

Pikkelysömör gyógyítása : Pikkelysömör gyógyszere az apigenin lehet



Sziasztok !



A közzétett publikáció szerint az apigenin helyettesítheti a szteroidokat és a veszélyes (immunrendszert gyengítő) gyógyszereket:


[link]


Ezen kívül szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy egy magyar professzor már 2000-ben felfedezte és közzé is tette a pikkelysömör alapvető kiváltó okát.


Erre bizonyíték az 551 kezelt beteg, akik közül 434 teljesen tünetmentes lett, 117 pedig jelentősen javult.


Itt a publikáció elérése:


[link]


A felfedezés lényege, hogy az endotoxin (más néven LPS v. Lipopolysacharid) citokin felszabadulást vált ki,ami gyulladásos folyamatot idéz elő. Ők az epesav pótlásával megakadályozták az LPS felszívódását, így a kiváltó okot iktatták ki.


Szerintem Nobel díjat kellene kapnia, v. kapniuk ,mert egy doktornő is részt vett a felfedezésben. E helyett még a környezetükben dolgozó kollégák sem alkalmazzák a módszert.


Itt jön az érdekekesség (ha az eddigiek nem lettek volna azok),


Az apigenin gátolja az LPS (endotoxin=Lipopolysacharid) által kiváltott citokin felszabadulást:


[link]


Három magyar ,világhírű professzor is megerősítette, hogy az apigenin a pikkelysömör gyógyszere lehet.


Mi itthon alkalmazzuk is az apigenin tartalmú flavonoid keveréket és drámai javulást tapasztalunk.


Ha kéri valaki, szívesen elküldöm Neki, az általam készített képeket egy pdf formátumban.


Remélem, ez nem reklám. Az apigenin egy természetes hatóanyag, egy flavonoid, nem pedig egy termék neve.


Jobbulást kívánok mindenkinek !


U.I.: e-mail cím, ahol lehet kérni a képeket:


pikkelysomor@indamail.hu

2010. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 badboys válasza:

Nemzetközi kezelési eredmények szerint a C,E,D,A,B,P-vitaminok és a flavonoidok ,valamint a létfontosságú mikro tápanyagok hatásosak a pikkelysömör és a pikkelysömör okozta izületi gyulladás ellen.


"A HESZPERIDIN ÉS AZ ASZKROBINSAV HESZPERIDIN

KOMBINÁCIÓ A PIKKELYSÖMÖR KEZELÉSÉBEN

D.R. MEYER L. NIEDELMAN,; STEVEN HOROSCHAK, B.S.

Arch Derm Syphilol.1948;57(2):271-273.

A pikkelysömör az egyik legrégebb óta ismert bőrbetegség, amelynek az okát a mai napig nem

ismerjük. A betegség nemtől, kortól, szociális helyzettől függetlenül alakul ki és nyilvánvalóan

nem köthető semmilyen foglalkozáshoz sem. A pikkelysömör elkerüli a sötétebb bőrű

rasszokat, náluk csak ritkán figyelhető meg.

Goldfarb

kapcsolatot vélt felfedezni a pikkelysömör és a sérülések illetve a sérülések és a

kapillárisok megnövekedett sérülékenysége között. Goldfarb idézte Kromayer's

konklúzióját

amely szerint „a kapillárisok permeabilitásának enyhe növekedése esetlegesen a dilatációjuk

miatt, hiperalimentáció lép fel a felsőhámban amely viszont a pikkelysömör során jelentkező

patológiai elszarusodáshoz vezet".

Goldfarb

65 és 85 százalékos javulásról számolt be a citrin limonádéval kezelt

pikkelysömörös betegeknél. Ez a javulás a léziók infilitrációjának az enyhülését illetve a

pikkelyesedés csökkenését jelentette.


A szerző adatai

PHILADELPHIA; RIDLEY PARK, PA.

Dermatológiai és Szifiológiai Intézet, Temple Orvostudományi Egyetem, Prof. Carroll S. Wright

(Dr. Niedelman). "


[link]


"Calcif Tissue Int. 1986 Sep;39(3):209-12.


Szájon át adott 1 alpha-hydroxyvitamin D3 hatása a psoriasis vulgáris kezelésében

feltáró szándékú tanulmány.

Morimoto S, Yoshikawa K, Kozuka T, Kitano Y, Imanaka S, Fukuo K, Koh E, Onishi T, Kumahara Y.

Abstract:

Ebben a feltáró szándékú tanulmányban 17 psoriasis vulgaris-ban szenvedő páciensnek,

6 hónapon át, 1mikrogram/nap adagolásban,1 alfa-hidroxi D3 vitamint adtak szájon át. A

kezeléstől számított 2.7+/- 0.6 (mean +/- SD) hónap múlva 13 (76%) páciensnél

jelentősebb, mint közepes javulást figyeltek meg.

A kezelésnek nem volt mellékhatása. Az 1 alfa-hidroxi D3 vitamin hatásmechanizmusa

további tanulmányozást kíván, de ezek az eredmények azt sugallják, hogy a vitamin

szájon át történő alkalmazása hatásosnak bizonyult a psoriasis kezelésében."


1.oldal

J Eur Acad Dermatol Venereol. 2009 Oct;23(10):1133-40. Epub 2009 Apr 24.

A Gran Canaria-i klima hatása a D vitamin képződésére, a vércukor és lipid szintre

Osmancevic A, Nilsen LT, Landin-Wilhelmsen K, Sřyland E, Abusdal Torjesen P, Hagve TA,

Nenseter MS, Krogstad AL.

Dermatológiai Intézet, Sahlgrenska Egyetemi Kórház, Sahlgrenska Akadémia, Göteborg,

Svédország. amra.osmancevic@vgregion.se

Absztrakt

Célkitűzés: A tanulmány célja, hogy pikkelysömörös betegekben megvizsgálják a

klímaterápia hatását a D(3) vitamin szintézisre, a vércukor, lipid és B12 szintjére.

Háttér: A pikkelysömör klímaterápiája (helioterápia) hatásos, természetes

gyógymód. A nap ultraviola sugárzása (UVB) gyógyítja a pikkelysömört és D(3)

vitamin szintézist indukál.

Módszer: A közepestől a súlyos állapotig pikkelysömörben szenvedő (átlag pikkelysömör

terület és súlyossági index (PASI) 9.8 pont, tartomány: 3.8 - 18.8) 20 kaukázusi páciens

(24 - 64 év közötti 6 nő, 14 férfi, átlagéletkor 47.2 év) 3 hétig klimaterápis kezelést kapott a

Gran Canaria-n (Kanári szigeteken). A vérmintákat a klimaterápia elött és 15 nappal utána

vették le. A páciensek egyedi bőr-UV dózisait UV méréssel határozták meg.

Eredmények: 15 napos napsugárzás 72.8% (+/- 18.0 SD) PASI pont csökkenéshez

vezetett. Bár nincs direkt összefüggés a PASI pont változása és az UVB dózis

között, a napsugárzás javította a páciensek D(3) vitamin, lipid és karbohidrát

státuszát. A szérum 25-hydroxyvitamin D [25(OH)D] koncentrációja a terápia előtti 57.2

+/- 14.9 nmol/L -ról 104.5 +/- 15.8 nmol/L (P < 0.0001)-ra emelkedett a 15 napos

napsütéstől. A szérum 1,25-dihydroxyvitamin D [1,25(OH)(2)D] szintje 146.5 +/- 42.0 ról

182.7 +/-59.1 pmol/L (P = 0.01) -re emelkedett. A low-density lipoprotein cholesterol

(alacsony sürüségű lipoprotein koleszterin) és high-density lipoprotein cholesterol (magas

sürüségű lipoprotein koleszterin) aránya 2.4 ről 1.9 (P < 0.001)-re, és a hemoglobin A(1)c

(HbA(1)c) szint 5.6 +/- 1.7% -ról 5.1 +/- 0.3% (P< 0.0001)-re csökkent.

Következtetés: A napsütéses klimaterápia pozitív hatással van a pikkelysömörre, a

D vitamin szintézisre valamint a lipid és szénhidrát státuszra.



Psoriasis arthritis , Arthritis psoriatica kezelése D-vitaminnal

Arthritis Rheum. 1990 Nov;33(11):1723-7.

A pikkelysömörös izületi gyulladás kezelése szájon át adott 1,25-dihydroxyvitamin

D3-al: előzetes tanulmány

Huckins D, Felson DT, Holick M.

Bostoni Egyetem Arthritis Centruma, Massachusetts.

Abstract

A szerzők hat hónapig tartó vizgálatot indítottak, melyben 10 aktív pikkelysömörben szenvedő

páciens naponta 2 mikrogram 1,25-dihydroxyvitamin D3-t kapott szájon át. Statisztikailag

szignifikáns javulást regisztráltak a lágy izületekben és az általános állapotban. A 10 páciens közül

4, lényeges változást (50% vagy nagyobb), három, közepes (25% vagy nagyobb) javulást mutatott

a lágy izületekben. 2 páciens hiperkalcuria miatt nem kaphatott terápiás dózist.

A nagy dózisú D vitamin egy hasznos terápiás anyag lehet a pikkelysömörös izületi

gyulladás kezelésében.


Tisztelt Moderátor ! Remélem, így jó lesz a hozzászólás. Csak nemzetközi kezelési eredményeket közöltem. Kérem, szíveskedjen ne törölni ! Köszönöm !

2011. ápr. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!