Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha szervezet gyengül akkor...

Ha szervezet gyengül akkor tovább terjedhet a pikkelysömör?

Figyelt kérdés

Ha szervezet gyengül akkor tovább terjedhet a pikkelysömör?

vagy csak ott marad végig ahol megjelent akár mi lesz?:)


2011. okt. 5. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, én is ma akartam utánanézni, mert a reumatológus

foltott vett észre rajtam, amit a bőrgyógyász is igazolt, hogy pikkelysömör. semmiben nem zavar, olyan helyen van, hogy nem is látszik, így nagyon bosszantott, hogy rögtön 5 ezer ft-os krémet írt föl.

annyit ki tudtam olvasni a kórleírásból, hogy a 2. fokú (40 év feletti ) psoriasis komoly ízületi problémákat is

okozhat.

most gondolkodom, hogy mégiscsak ki kellene váltani a kenőcsöt.

üdv- sorstárs-

2011. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia! Neked mennyira "durva" a pikkelysömöröd?

Nekem van egy kb ötforintos nagyságú kör a könyökömön, és a kézfejemen az alsó ujjpercemnél, és a fejbőrömön. Nem tűnik olyan durvának, mint ahogy a google képeken láttam. Reményeim szerint pár napon belül bőrgyógyászhoz el tudok menni (eddik még csak a házi orvos látta, ő mondta, hogy pikkelyysömör). Ha kapok valami kenőcsöt, vagy fénykezelést, ez ugye nem terjed el?? Milyen gyorsan terjed?

2011. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mert elvileg ha nem kezelik, terjed, oka lehet idegi, vitaminhiány, örökletes dolog, de terjed ha nem kezelik. Ugye azért megállítható?? Nem szeretnék úgy kinézni, mint egy gyík...
2011. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok. a farpofák fölött van, szóval nem látható helyen. de a kezemmel érzem, hogy vastagodik és nagyobb is már. most vettem egy vény nélküli krémet Fumago a neve 1700 ft volt. egy hete kenem, hát még nem sokat tudok róla mondani, az biztos, hogy sokkal puhább, simább az a bizonyos terület.

mire elfogy az 50 mg talán többet tudok róla...:)

azt írja a tájékoztató, hogy akár tünetmentes is lehet az ember. ez a kenőcs tiszta gyógynövény, amit a doki írt volna meg szteroid, amitől rettegek.

Mielőbbi javulást kívánok Neked is:)

2011. nov. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Köszi =) Tulajdonképpen esztétikailag zavar, és fáj is amelyik a könyökömön van. Remélem majd a doktor megnyugtat, köszönöm a segítséget. Eléggé kétségbe voltam tegnap esve.
2011. nov. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen tovább terjed. De pl nekem 10 éve van és egyre több a folt,s nem csökken.
2011. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kimera03 válasza:

Több mint 10 éve jelent meg a hajas fejbőr szélénél a homlokomon egy pötty. alig volt akkora mint egy 1 ft-os. Nem tudtam mi az. Ráfogtuk a melegre meg arra hogy eléggé pattanásos volt a bőröm. Biztos elkapartam vagy valami. De a folt nem tűnt el később sem. Sőt, nagyobb lett. amikor elmentem dokihoz, azt mondta, biztos valami allergia. írt rá valami gyógyszertári kencét. A kence hatására azonban nemhogy javult volna, hanem rohamosan nőtt a területe a foltnak, hámlott, lejött, sebesedett. Rondább lett, frufrut voltam kénytelen vágatni. Elmentem bőrgyógyászhoz, közölte, hogy pikkelysömör. Megint jöttek a kevert cuccokkal. Ez se hatott ráadásul írtó büdös volt a fejem tőle. abba is hagytam, babaolajjal kenegettem hajmosás előtt és úgy mondhatni nem volt olyan ronda, de javítani nem javított a helyzeten. A fumago krémet én is használtam. az lett az eredménye hogy már másnaptól véresre vakartam tőle a fejem, korpás lett a hajam és még jobban terjedt. Egy miskolci magándokihoz mentem el pár éve, ő írt fel egy kenőcsöt. És két ecsetelőt. A kenőcs nevére nem emléxem, valami alig 10 ml-es cucc volt. Viszont a két ecsetelőt folyamatosan használtam. (Diprosalic oldat, Locoid crelo.)Kész megváltás volt amikor alig 4 nap után úgy mentem be a munkahelyre hogy felfoghattam a hajam. Idővel persze ezt is megszokta a bőröm egyre kevésbé hatott.

Amondó vagyok a gyógyszerek, kencék hatása mindenkinél máshogy érvényesül, de érdemesebb bent a szervezetben körülnézni. Immunrendszer gyengülés, pajzsmirigy probléma, gyulladás a szervezetben, stressz. Ezek mind kiválthatják, erősítik a tüneteket.

Gyógyszerekkel semmit sem oldunk meg csak elfedjük, elodázzuk a bajt. Én évekig ezt csináltam. Alapvetően más életvitelt kezdtem el folytatni. folyamatosan kiiktatom a vegyszereket, igyekszem egészségesebben táplálkozni. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt enni. emellett nem használok csakis természetes tisztító és tiszkálkodó szereket. Pl semmiféle szilikonos hajápolót nem használok. Balzsamok helyett pedig kókusz, shea, mangó, kakaó- vajakat és ricinusos pakolást csinálok. Másfél év alatt eljutottam odáig hogy ugyan a régi évekig pikkelyes-sebes részek nem eltüntek, de többnyire teljesen elhalványultak. Nem kell takargatnom a fejem, nem kell szégyenkeznem.

Úgyhogy a kérdésre válaszolva, igen, ha gyengül az immunrendszered akkor sajnos megeshet, hogy a foltok tovább terjednek.

2013. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. A pikkelysömör nem fertőzés, hanem örökletes autoimmun betegség. A háziorvos diagnózisára ne alapozz semmit lehetőleg, keress egy jó bőrgyógyászt. Vannak most már egész jó kísérleti szerek, amikkel féken tartható. Első körben ha komolyabb lesz, akkor viszont tuti valami olcsó immunszupresszánst fogsz kapni, és csak ha az nem használ, akkor komolyabbat. A legolcsóbb terápia a napozás vagy szolizás. Az UV fény blokkolja a hibás IL23/IL17 tengelyt, ami a betegséget okozza. Azért túlzásba ezt sem szabad vinni, mert másik oldalról ott van, hogy az UV fény bőrrákot okoz.
2016. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!