Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 25 kiló a súlyfeleslegem mit...

25 kiló a súlyfeleslegem mit tegyek, hogy végre megértsem LE KELL FOGYNOM?!

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 21:37
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szerintem ezzel,hogy kiírtad ezt a kérdést megértetted: LE KELL FOGYNOD! Sok sikert hozzá!
2010. dec. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
vetkőzz meztelenre és nézz tükörbe
2010. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem otthoni módszer nincs erre... Fel kell keresned egy tanácsadót, hogy értelmesebben étkezz, és egy edzőt, aki összerak neked egy edzéstervet. Mindig van ami visszahúzzon, ezt sokan tudják.
2010. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én mondom neked: le kell fogynod. És az én véleményem fontos.

Egyébként meg ez csakis elhatározás kérdése, semmi más. Le akarsz fogyni? Igen. Akkor tegyél érte, különben ilyen maradsz, így kell élned az életed örökre, miközben elmúlnak az éveid.

2010. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség annak minden szövődményével, szívbetegség, magas koleszterinszint, nehéz mozgás, csúnya megjelenés, nyáron nem lehet fürdőruhát venni, a nagyméretű ruhák drágábbak és kevés helyen lehet őket kapni, csökkent önbizalom. Elég?
2010. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz mozgás, folyton fájó lábak, fulladás pici séta után, fáradtság.


Akárki mondja neked, amíg benned nem születik meg az elhatározás, úgysem fogsz magadért tenni semmit. :(

Neked kell tudnod, mennyire fontos ez neked.


Azt is neked kell tudnod miért híztál meg.

Én anno azért híztam, mert magányomban rákaptam a csokievésre, a nasizásra, és a rendes kajákból is sokat ettem, unalmamban, szomorúságomban. Új helyre költöztem, nem ismertem senkit, féltem kimozdulni. Otthon ültem és ettem.

Aztán egy baromi nagy gyomorrontás után azt mondtam, nem kell csoki, ettem már eleget, szerintem egész életemre elég lesz. Inkább járok egyet a városban...

Vettem új ruhákat, a kikerekedett alakomnak megfelelőket, de csinosakat. Minden nap a cégeket jártam, munkát kerestem. A napi mozgás megvolt így. Aztán állásom lett, és pár hónap múlva már a kolléganőkkel is összebarátkoztam. Végül nem maradt szabadidőm ülni, sajnálni magam és enni. Visszafogytam a 15 kilót, amit felszedtem.

Volt benne azért némi tudatosság, amikor azt mondtam elég, nem mehet ez így tovább, értékesebb avgyok ennél, lesz munkám, csak tennem kell érte. És a fogyás: mindent eszem most is, de mértékkel. Minek kell az egész tábla csoki, ha a többi kockának is pontosan ugyanolyan íze van, mint az elsőnek? ;)

Napi 5 mértéktartó étkezéssel nagyon jól tartom a súlyom. És sosem vagyok éhes.


Szerintem 25 kiló felesleggel sem kellene megszakadni a fogyókúrában. Lassan kell leadni és nem jön vissza. Édesség, nasit, elhagyni, és normális étellel jóllakni, többször kevesebbet.

És lefoglalni magad, hogy még véletlenül se legyen időd magadat tömni. Ennyi.


ha meg nem eszel sokat alapból, és mégis ott a felesleg az orvosi probléma.


Nem kell ide szakértő meg pszichológus és társai. Ha az emberben nincs fogyni akarás, akkor isten se fogja lefogyasztani.

2010. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amíg az agyadban nem tudatosul, hogy le kell fogynod, addig nem is fogsz lefogyni. A mondogatás kevés. Továbbmegyek: ezt a mondatomat sem fogod megérteni, e nélkül. Én a cigit tettem le. 40 év után, már 7. éve. De kellett egy erős inspiráló gondolat. Leírom, hogy értsd! A városba menet, egy régóta járt, közönséges útszakaszon 3 perc alatt, 4 db. tolószékes, láb nélküli ember gurult felém. De ezt megelőzően egy kedves barátnőmet temettük. Se keze, se lába. A cigi miatt! Ennyi elég volt.
2010. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérjél karácsonyra egy másgnesfékes görgőt, és ha van egy bringád azt tedd rá, aztán állítsd be a TV elé, és hajrá. Jobb mint a szobabicikli, és nem kell kimenni az utcára. Minden nap tekesz egy kicsit, az egészségednek is jót tesz, meg valamit hat a fogyásban is talán.
2010. dec. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szia, én ugyan így vagyok. tudom hogy kell mert két gyereket akarok látni felnőni, és igaz, még szoptatok de akkor is zavar a 15kg plusz...

kéne valaki aki baszogat és támogat is egyben...

egyedül nem megy...

egy pár napig vagy inkább pár étkezés alkalmával tartom de aztán mindig kérnek tejbegrízt pudingot és én vagyok a konyhamalac...fúj...de igaz.

tornázni meg téééééééééényleg nincs időm két gyerek háztartás és nulla segítség mellett...

szóval tudom min mész keresztül..

van egy szintén fogyni vágyó barátnőm de ő inkább visszahúz mert kb. 10perc után feladja...

a nővérem szintén...

egy másik meg túlzásba viszi, nem eszik hetekig, csodálkozik, hogy nincs menzesze majd hetekig zabál...

hát így nem megy, egyedül nem...

írj ha van kedved...

mk80@freemail.hu

2010. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tigress ***** válasza:

Szia.

Csak nézz a tükörbe, Kedves. Ruhában, vagy anélkül. Akkor majd biztosan el tudod dönteni, hogy ilyen ruhamodelleket, vagy a cingár lányokra való ruhákat szeretnéd-e próbálgatni a bevásárlóközpontokban.

És azt is döntsd el, MIÉRT akarsz lefogyni? Mert ha a pasik miatt, hát hadd közöljem, hogy töltött galambocska alkattal is előbb-utóbb úgy el fogsz kelni a házassági piacon, mint a friss eper márciusban...

De ha az egészséged, vagy a közérzeted érdekében döntesz így, tudnék adni egy javaslatot: (mert egyébként nekem azt mondták a dokik, hogy tessék fogyni 10kg-t, különben elfelejthetem, hogy teherbe essek, és a magyarázatot is megadták.).

Tehát a javaslatom: reggel 7től kezdve háromóránkénti étkezés (nem zaba!), pl. egy esetleg két szendvics, joghurt, vagy gyümölcs, NEM kompót, NEM majonéz, és főleg NNEEMM chips meg nápolyi, meg kalács, és csoki szerű nasi! Sőt, jó lenne, ha az üdítőmennyiséget is maxi napi egy pohárra csökkentenéd... Eleinte rettentő nehéz, de ha betartod, egy hét múlva állj a mérlegre (addig ne is,) és meg fogod érteni, mi értelme volt szenvedni. Ennek a diétának a lényege, hogy folyton emelkedett állapotban tartod az inzulinszintedet, és az, ha más nincs, akkor az úszóguminkat kezdi lebontani... Hogy mást ne mondjak, egy év alatt, mióta rám parancsoltak, kb. 11kg-t fogytam, teherbe is estem, és a terhességem alatt a 11ből kb. 6kg.t veszítettem.

A másik tényleg hatásos, és nem jojó effektusú fogyókúra, -bár igaz, lassabb eredményt mutat fel,- az az "Este 6 után szájzár" című diéta. Ami azt jelenti, 6kor vacsora, és aztán már csak víz, és slussz másnap reggelig. Szintén nem könnyű rákapni, és az előző egyébként is könnyebb, és gyorsabb, hatékonyabb, de az inyencségekről LE KELL mondanod. Ami, tudom, a legnehezebb lépés, mert mi, magyar emberek, szeretünk enni. Ha mégis megkivánsz némi nasit, akkor bűntudattal edd, :) és limitáld a mennyiséget :) És gondolj arra is, hogy most jön a Karácsony, meg az újév, a nagy kajálások ideje, most amennyit engedsz a csábításnak, annyival több felesleg miatt fogsz búslakodni a januári méredzkedéskor. Mindenesetre sok erőt, és kitartást kivánok. És ne keress magad mögé támogatót, mert csak meg fogod utálni azt a személyt, aki jóakaratúlag gátol meg a kedvenc foglalatosságodban... Szerintem egy a mi személyes, egyszemélyes harcunk...

2010. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!