Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljak hogy hamar...

Hogyan tanuljak hogy hamar megértsem és ne felejtem el?

Figyelt kérdés
Nem akarok megbukmi 4-es 5-ös akarok lenni!
2011. okt. 28. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha reál tárgyról van szó, akkor az értelmét/logikát tanuld meg. A többit pedig kitudod találni IQ-ból.
2011. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

háát.. miből?? mindenből más :/ igazából ami mindenhez jó:

-figyelj órán, jegyzetelj

-magolj :PPP

-kérdezz ha nem értesz vmit

- írd meg a házit

-nekem segít ha szövegkiemelővel a lényeget kihúzom

- és nekem az is segít,ha otthon tanulásnál miután kihúztam egy tök másik füzetbe kijegyzetelem magamnak azt is, és attól h leírom vhogy bemegy a fejembe

- ne próbálj nagy mennyiséget egyszerre megtanulni!: minden nap tanulj meg belőle egy keveset, óráról órára tanulj, az előző órai anyagot tanuld meg kövi órára

-kis szünetekkel tanulj pl: egy óra tanulás utána 10 perc gép, DE VIGYÁZZ, MERT ITT KÖNNYEN LEXARHATOD A TANULÁST ÉS INK FACEBOOKOZHATSZ, FIGYELD AZ ÓRÁT IS!! ha zenét tanulsz vagy énekelsz az egy kicsit serkenti is az agyműködést mert a tanulás és a zene két külön agy-féltek

- nekem segít, ha tanulás közben bömböl a zene, és teli torokból énekelek, mert nem hagyja hogy elmenjen a figyelmem a tanulásról, bár van akiknek pont hogy elvonja


Nyelvek

a szavakat magold be, és hallgass zenét az adott nyelven, olvasd a szöveget fordítsd le magyarra egy két szót fordítóval/ szótárral (nekem segít)

Matek-Fizika-Kémia

-gondold végig, értsd meg az összefüggéseket, mi miért van!!

- oldj meg sok feladatot, akkor hamarabb megérted

Töri

képzeld el, amit tanulsz

nézd meg hogy mennyi ideig tart valami, mennyi év telt el két esemény között (az évszámokhoz)

gondold át hogy mit miért csináltak, mit gondolhattak

Föci

ha vizuális alkat vagy akkor ez neked könnyebben megy... én azt csinálom, hogy kiírom a tankönyvemelejébe-végébe a helyeket és megkeresem őket térképen többször, aztán egy vaktérképen megint

az éghajlatot pedig logikázd ki, pontosabban: keress benne logikát, és összefüggéseket

és a többit pedig magold, erre jobbat nem tudok ://

Biosz

huh... hát ahol csak tudod, itt is értelmezz, összefüggéseket keress,

pl: az embernek gumós zápfoga van <-> mindenevők

a többit meg magold

Ének

ha egy dalt kell megtanulni akkor sokszor énekeld el, akkor megy bele a szádba

ha zenetörténet akkor a törihez írtakat javaslom és a magolást

Tesi-Rajz-Ének(félig)

ezek készség tantárgyak, de ha tényleg rettentően rossz vagy belőle, akkor otthon eddz, rajzolj (pl nézz gépen egy rajzot és az alapján rajzold meg, de véletlenül se úgy, hogy rárakod a monitorra és ami átüt azt rajzolod meg), énekelj otthon, játszd le zongorán a dalt stb..

Magyar

itt is az összefüggéseket kell keresni, egyébiránt magolni és értelmezni kell a dolgokat


remélem segítettem, ha kérdésed van írj privit, és szívesen segítek neked bármiben ha tudok (ha nem vagy még 9es)

:)

2011. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

felhívom a figyelmedet hogy amiket az elején írtam AZ MINDEGYIKRE VONATKOZIK


ha hülyeségeket írtam azért bocsi elég álmos és fáradt vagyok :SSS

:))

2011. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

EZ PONTOSAN ÍGY IGAZ! FOGADD MEG EZT AMIT AZ ELŐZŐŐ ÍRT!-


háát.. miből?? mindenből más :/ igazából ami mindenhez jó:

-figyelj órán, jegyzetelj

-magolj :PPP

-kérdezz ha nem értesz vmit

- írd meg a házit

-nekem segít ha szövegkiemelővel a lényeget kihúzom

- és nekem az is segít,ha otthon tanulásnál miután kihúztam egy tök másik füzetbe kijegyzetelem magamnak azt is, és attól h leírom vhogy bemegy a fejembe

- ne próbálj nagy mennyiséget egyszerre megtanulni!: minden nap tanulj meg belőle egy keveset, óráról órára tanulj, az előző órai anyagot tanuld meg kövi órára

-kis szünetekkel tanulj pl: egy óra tanulás utána 10 perc gép, DE VIGYÁZZ, MERT ITT KÖNNYEN LEXARHATOD A TANULÁST ÉS INK FACEBOOKOZHATSZ, FIGYELD AZ ÓRÁT IS!! ha zenét tanulsz vagy énekelsz az egy kicsit serkenti is az agyműködést mert a tanulás és a zene két külön agy-féltek

- nekem segít, ha tanulás közben bömböl a zene, és teli torokból énekelek, mert nem hagyja hogy elmenjen a figyelmem a tanulásról, bár van akiknek pont hogy elvonja


Nyelvek

a szavakat magold be, és hallgass zenét az adott nyelven, olvasd a szöveget fordítsd le magyarra egy két szót fordítóval/ szótárral (nekem segít)

Matek-Fizika-Kémia

-gondold végig, értsd meg az összefüggéseket, mi miért van!!

- oldj meg sok feladatot, akkor hamarabb megérted

Töri

képzeld el, amit tanulsz

nézd meg hogy mennyi ideig tart valami, mennyi év telt el két esemény között (az évszámokhoz)

gondold át hogy mit miért csináltak, mit gondolhattak

Föci

ha vizuális alkat vagy akkor ez neked könnyebben megy... én azt csinálom, hogy kiírom a tankönyvemelejébe-végébe a helyeket és megkeresem őket térképen többször, aztán egy vaktérképen megint

az éghajlatot pedig logikázd ki, pontosabban: keress benne logikát, és összefüggéseket

és a többit pedig magold, erre jobbat nem tudok ://

Biosz

huh... hát ahol csak tudod, itt is értelmezz, összefüggéseket keress,

pl: az embernek gumós zápfoga van <-> mindenevők

a többit meg magold

Ének

ha egy dalt kell megtanulni akkor sokszor énekeld el, akkor megy bele a szádba

ha zenetörténet akkor a törihez írtakat javaslom és a magolást

Tesi-Rajz-Ének(félig)

ezek készség tantárgyak, de ha tényleg rettentően rossz vagy belőle, akkor otthon eddz, rajzolj (pl nézz gépen egy rajzot és az alapján rajzold meg, de véletlenül se úgy, hogy rárakod a monitorra és ami átüt azt rajzolod meg), énekelj otthon, játszd le zongorán a dalt stb..

Magyar

itt is az összefüggéseket kell keresni, egyébiránt magolni és értelmezni kell a dolgokat

2011. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 k.lau13 ***** válasza:
találd meg benne, hogy mi az érdekes... valamit biztos találsz azokban a könyvekben, ami érdekel :) ha tényleg érdekel, akkor a többit is meg tudod tanulni, és bizonyos szempontból minden tantárgyban találsz valami érdekeset, amivel összekapcsolhatod... tulajdonképpen "kényszeríted magad arra, hogy érdekeljen"... és előbb-utóbb fog is... csak ne figyelj semmi másra XD most gondolom azt hiszed, hogy aki ilyen "értelmesw" választ ír, mint én, arra inkább nem iks hallgatsz, de ennél jobban nem tudtam elmagyarázni, szóval bocs :DD de bármily hihetetlen, énis 4es 5ös vagyok, szoval valami értelme csak van xd.
2011. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!