Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérképem jó és a vizeletemben,...

Vérképem jó és a vizeletemben, sem találtak semmi. Akkor mitől fáj a vesém?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ultrahangot csináltak? Veseköved is lehet, de azt sem a vizelet sem a vérvétel nem mutatja ki.

Nekem pl. stressztől jön ki! De tényleg. Tavaly begörcsöltem nagyon, azt hittem vesekő, de semmi. Aztán szépen el is múlt. Azóta megfigyeltem, hogy gázos korszakom van, rögtön vesetájékon kezdek görcsölni! Elég stresszes vagyok, tehát simán produkálok testi tüneteket!

2010. dec. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztos vagy abban, hogy a veséd fáj?


A vesék általában csak akkor szoktak fájni ha nagyon de nagyon súlyos elváltozásuk van, pl. akut gyulladás vagy ilyesmi. Akkor viszont azonnal mentő és kórház, mert a vese egy merev tokban van, gyulladás esetén nem tud kitágulni és valósággal megfojtja magát.


A vesekövek is panaszmentesek szoktak lenni, azok akkor fájnak (de akkor aztán borzalmasan), amikor a húgyutakba kerülnek.


Egyébként hol fáj pontosan? A vese ugyanis nagyon magasan van, majdhogynem a hát közepén. Amikor az öreg nénikék panaszkodni szoktak, hogy fáj a veséjük, akkor nekik valójában a derekuk fáj.

2010. dec. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!