Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az Ekg kimutatja ha valami...

Az Ekg kimutatja ha valami baj van a szívemmel?

Figyelt kérdés

Pár napja szúr a szívem környékén,hol itt, hol ott.Tegnap volt egy rosszullétem,szerintem pánik szerü lehetett,leizzadtam,vert a szivem,és nagyon szúrt.

Ma csináltak egy ekg-t,minden rendben volt,az orvos szerint nagyon jó lett.Akkor ugye nincs a szívemnek baja?Sajna eléggé szorongok emiatt.


2010. dec. 21. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Ekg általában kimutatná ha baj lenne szerintem nem véletlen kérnek azt sportorvosnál meg egyböl ha aszivre panasz van.Szerintem nyugodj meg kicsit,biztos az orvos sem akarna rosszat h hazaküld aztán meg bármi bajod lehet.

Annyit mondok h el sem hinnéd lehet,de akár puffadástol is lehet,sokaknak a hasa puffad fel de van h olyan hülye helyre szorul be a levegő,elég egy rossz mozdulat is,és ilynekor csak ront a helyzeten ha rágörcsölsz.

2010. dec. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kimutatja persze, azért csinálják:)
2010. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyosak vagytok,igy legalább csak meg nyugszom:-)
2010. dec. 21. 20:36
 4/4 anonim ***** válasza:

A tévhitek eloszlatása végett:

AZ EKG NEM AD INFORMÁCIÓT A SZÍV MECHANIKAI ÉS STRUKTÚRÁLIS TULAJDONSÁGAIRÓL, csak az elektromos tevékenységéről, mely hasznos, de korántsem mutat ki mindent.


Például billentyű betegségek, szívizom vagy szívbelhártya gyulladás és különféle cardiomyopathiák nem adnak egyértelmű EKG leletet.


Érdekességként: szélsőséges esetben (elektromechanikus disszociáció) olyan is előfordulhat, hogy az EKG normális pedig a szív egyáltalán nem ver (ilyenkor újra kell éleszteni a beteget).

2010. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!