Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A vérnyomásom per értéke...

A vérnyomásom per értéke kicsit magasabb volt, mint szokott,125/10. kicsit később 120/95, ez mit jelezhet?

Figyelt kérdés
Sajna szorongó tipus vagyok,beképzelem a betegségeket.1 hete volt egy EKG-m,minden rendben volt.Általában a vérnyomásom is jó,de ma hogy ezt mértem,kicsit idegesit.Még annyit hogy szülés utáni túlsúlyom sajnos van.
2010. dec. 28. 20:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi:125/104 volt.
2010. dec. 28. 20:57
 2/5 Ájhevnó ***** válasza:
54%
Ezzel a diasztolés nyomással még nem kell aggódnod.
2010. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 110/90,110/100 az értékem...Nem valami jó,magas a perérték.A doki azt mondta kicsit fogynom kéne,és sportolni valamit,akkor helyreáll.És a stressz is hatással van az értékre,sajnos én is eléggé szorongó vagyok.Szóval ne pánikolj emiatt avval csak rontassz a helyzeten!Kicsit tornázz(bár tudom picibaba mellett nem egyszerű..),és nyugodj meg!Olvasgass kicsit,lazíts néha,mondjuk ha a pici éppen alszik.Minden rendben lesz!
2010. dec. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,kedvesek vagytok!Akkor nem aggódom emiatt,a fogyókúra pedig tervben van,vagyis pár nap múlva kezdem.
2010. dec. 29. 09:17
 5/5 anonim ***** válasza:

A per érték a diasztolés érték. Nem ártana orvoshoz fordulnod, ez többek közt az érfal rugalmasságát (IS) jelzi.

A normális vérnyomás érték tankönyv szerint : 120/80. A határérték 2011-től ami régen 140/90 volt, most 135/80. Szóval igen magas a pered, tessék orvosnak szólni! Szív és keringési problémákra utalhat, de lehet stressztől is, de majd ezt kardiológus dönti el.

Eü-s

2011. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!