Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megfázás, láz - lehet, hogy...

Megfázás, láz - lehet, hogy csak emiatt ájult el, vagy komolyabb a baj?

Figyelt kérdés

A barátom (20/F) csúnyán megfázott hétvégén, hétfőre belázasodott, nagyon náthás, erősen köhög, torka nagyon fáj. Hétfőn ment el orvoshoz, a szokásos lázcsillapító, köhögéscsillapító gyógyszereket írta fel neki. Estére egész jól volt már.

Ma reggel viszont 39,7-es lázzal ébredt, azt mondta szédül, és mikor ki akart menni vécére, pár lépés után elájult. Kb fél-egy percig nem nyitotta ki a szemét, utána magához tért, még kb 3 percig zavart volt kicsit, aztán egyre jobban lett. Visszafeküdt az ágyba (de nem aludt), pihent, délre már a láza is lement, 10 körül 37,9-re, délre már 37,3-ra, sokkal jobban érzi magát. Most kb egy órája alszik.


Nem akar orvoshoz menni, azt mondja nem szükséges, csak akkor ha rosszabbul lesz. Most erősködik hogy jól van, reggel biztos azért ájult el mert túl hirtelen kelt ki az ágyból.

Én viszont nagyon megijedtem az ájulásnál, és azt szeretném tudni, hogy a magas láznál normális "mellékhatás"-e egy 20 éves fiúnál az ájulás, mert én még nem hallottam ilyet.

Kéne hozzá orvost hívnom? Ki kéne vizsgáltatni hogy mitől ájult el? Vagy tényleg csak akkor ha rosszabbul lesz megint?


20/L


2011. jan. 4. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon magas láza volt, hallod ettől már simán alájul az ember. Azért figyeld, és ha megint felszökne ilyen magasra a láza, hívjál hozzá orvost. Jobbulást.
2011. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha újra láza lesz és nem javul, el kell menni az orvoshoz, mert ez vírus és erre ha nem tudja a szervezete legyőzni magától, akkor antibiotikum kell.Nem érdemes mártírkodni, mert olyan szövődményt kaphat,hogy belehal, ha el lesz mismásolva.
2011. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 39,7 fokos láz már hatással van a tudatra, és káros a sejtekre. Emellett lázgörcsöt is okozhat. Legközelebb ilyenkor ha a lázcsillapító nem használ, akkor hűtőfürdő! Ájulásnál remélem fektetted és nem akartad felültetni!! Csak halkan merem megkérdezni.
2011. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!