Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosomat szinte kérlelni...

Az orvosomat szinte kérlelni kell, hogy gyógyszert írjon fel nekem, akár megfázás, akár komolyabb bajom van. Mások orvosa is ilyen?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaza van, a megfázás vírusos eredetű, teljesen felesleges gyógyszert szedni rá, úgysem hat. Örülj neki, hogy nem olyan dokid van, aki állandóan antibiotikumokkal töm. Az enyém is csak C-vitamint meg sok teát szokott ilyenkor javasolni, és még mindig meggyógyultam.
2008. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez mit jelent, hogy akkor sem ír gyógyszert, ha komolyabb bajod van? az ok, ha náthára nem ad semmit, arra jó a Neo Citran. de ha pl odamész hozzá tüdőgyulladás gyanúval, azt is leszarja? az már baj. ez esetben keress másik háziorvost, már nem köt a körzet, pl ha pl a 3. kerületben laksz, abba a kerületbe mész orvoshoz, ahova akasz, csak át kell magad kérni hozzá.
2008. dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az itteni gyerekorvos még durva! 6-18 éves korig,szinte meg se vizsgál, és máris Sumetrolimot ír fel. Pedig ez egy antibiotikum. És nekem sikeresen tönkrevágta az emésztőrendszerem a sok antibio..szóval vannak érdekes dokik :) Amúgy ha szerencséd van tényleg nem nagy baj van,amit gyógyszer nélkül is ki lehet kúrálni különféle csodaszerekkel :) Jobbulást!
2008. dec. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, ez az influenza csak egy példa volt. nemrég váltottam orvost, vagyis eddig nem sokszor voltam nála, komolyabb bajom szerencsére nem volt ezalatt a két év alatt. édesanyám panaszkodik folyton, pedig nem "gyógyszerfüggő idős néni", nem is idős, mondjuk itt ez lényegtelen. őt már küldte haza tüdőgyulladással egyszer. :S
2008. dec. 23. 19:54
 5/8 A kérdező kommentje:

múltkor viszont két hónap alatt 3-szor lettem beteg, és 3.jára volt hajlandó kiírni valami gyógyszert..

a sumetroilmos sztori ismerős:) a gyerekorvosom is mindig azzal tömött engem, annyi volt itthon, hogy raktározni tudtunk belőle:)

2008. dec. 23. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor azt javaslom, válts újra. Ha képes volt anyukádat tüdőgyulladással hazaküldeni, akk. egy hülye, már bocs. Nem tudom merre laksz, de mindenképp érdemes lenne körbeérdeklődni az ismerősöktől egy lelkiismeretes doki után.
2008. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A háziorvosom 2 hét hurutos köhögés és láz után is kéeps volt hazaküldenni,hogy megfázás..persze bementem a kórházba,nem vagyok orvos,de igy is tudtam hogy ezmár nagyon nem megfázás..kétoldali tüdőgyulladásom volt:) szoval vannak ilyenek,nemlehet sokmindent csinálni,az előző orvosom mindenre antibiotikumot irt..az tetszett a legjobban,mikor akármi bajom volt azt válaszolta,hogy ez bizony vírus és felirta a bikaerső augmentint..:) magyar eü
2008. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
elgondolkodom a váltáson, csak sajnálni fogom, mert rendes ember. amúgy van lehetőségem váltani, nagyvárosban lakom. köszi a véleményeket, de írhattok még:)
2008. dec. 23. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!