Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez? Ivásra még...

Mi lehet ez? Ivásra még szomjasabb?

Figyelt kérdés

Ha iszom, egyre szomjasabb leszek. Pl. többször érzem, hogy kicsit szomjas vagyok, iszom egy pohár vizet és még jobban szomjas leszek, hiába iszom meg egy litert, csak tele lesz a hasam. Így sokszor van az, hogy szomjas vagyok, de nem iszom.

De pl. tegnap este nagyon szomjas voltam, ittam 1 l vizet, pisiltem utána lefekvésig 2szer, aztán az ágyban egy kicsit szomjas voltam, meg később kicsit pisilni kellett, de nem nagyon és elaludtam. Aztán reggel felébredtem, és semmi bajom se volt, se szomjúság, se pisilés.

Majd délelőtt még párszor szomjas lettem, aztán délután megjelent a számban egy ilyen fura rossz szájíz, ami nem múlt el, pedig szopogattam rágót. Aztán ettem, és elmúlt.

És most megint az volt, hogy kicsit szomjas voltam, ittam egy pohár vizet, és még szomjasabb lettem!! Mitől lehet ez?

Alapjáraton nagyon keveset iszom, ez most pár napja van így. Ja és mindig vizet iszom, legfeljebb reggel egy teát, semmi üdítőt.


2011. jan. 5. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is így van .. csak azért nem ugyan így .. Amikor eszek és szomjas vagyok akkor utána iszok aztán , éhes leszek és ez így megy mindeig.. De én is szoktam fura száízt érezni a számban :) Evvel semmi baj nincs ! Nekem is van ilyen néhe :D
2011. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt az egy litert nem egyből akarod meginni? Mert nem egyszerre kell, hanem a nap folyamán 2 litert. Meg akkor is igyál ( egy két kortyot ) ha nem vagy szomjas.
2011. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Cukorbetegségre is gyanakodhatsz erősen. Főleg ha aceton szagú a szád :O
2011. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is cukorbetegség.
2011. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hát elég különbözőek.

Az 1 litert kb. negyedóra alatt ittam meg, mert ittam egy kortyot, és iszonyú szomjas lettem, és nem mulasztotta el a víz. A 2 l mostanában megvan, iszom akkor is, ha nem vagyok szomjas, csak mostanában mintha hozzászoktam volna egy enyhe szomjúsághoz.

Cukorbetegség? Hát nem túl jó. :S De annak lenne még tünete a fogyás, nem? De én nem fogytam semmit, fáradt az vagyok, de a kevés alvástól.

A leheletemen nem érzek semmit. Milyen az az aceton szag? Hülye kérdés, de olvastam, hogy olyan mint a körömlakklemosó, de nekem csak acetonmentes van, és azt se tudom, hogy az alkoholistáknak milyen a lehelete.

2011. jan. 5. 20:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát te nagyon el vagy tévedve. Cukorbetegségtől nem fogsz te fogyni. Max ha betartod a diétát miatta. De a fogyás nem tünete a cukorbetegségnek. Az acetonszag meg acetonszag. Alkoholistákról meg szó sem volt xD
2011. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt egy link: [link]


Remélem most már elfogod hinni h cukorbeteg vagy, vagy cukorbeteg gyanús. Hogy melyik típusba tartozol, az nem az én tisztem eldönteni. Vagy elmész dokihoz vagy nem. Te játszol az életeddel, nem én. Nah csumika.

2011. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A fogyásról írtat korrigálnám. Jobban mondva nem feltétele a fogyás, a cukorbetegségnek. Attól még lehetsz cukorbeteg, h nem fogysz. Attól függ melyik típusba tartozol, de ez már doki téma.
2011. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utána olvastam a cukorbetegségnek, 20:50-es, az I-es típusúnak igenis tünete a fogyás, az alkoholistákat pedig azért említettem, mert ezt adta ki hogy olyan az acetonszag.

16 éves vagyok, teljesen normál, átlagos testalkatú, lehetséges, hogy időskori legyen? Mert az I. típusnak feltétele a fogyás, nem? Mivel a sejtek nem tudják hasznosítani a szénhidrátot, nem jutnak tápanyaghoz.

2011. jan. 5. 21:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Hallod, inkább menj el szakemberhez. Elmondod neki a panaszaidat és h cukorbetegségre gyanakszol. Ki fog vizsgálni. A cukorbetegségben (inzulin hiányában vagy az inzulin hatásának csökkenésekor) a sejtek (az agysejtek kivételével) nem tudják a glülózt (szőlőcukor) a vérből felvenni, így az a vérben marad. És ezért növekedik a glükóz-újraképzés is a májban. Ezek a folyamatok együttesen ahhoz vezetnek, hogy megemelkedik a vércukorszinted. A szervezeted csak a glükózt tudja felhasználni energiaként. Cukorbetegségnél ez az egyensúly felborul és halálos következménye is lehet, ha súlyosbodik.


De ezt egy orvos szakszerűen eltudja neked mondani!

2011. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!