Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Többet iszok, mint eddig,...

Többet iszok, mint eddig, mégis szomjasabb vagyok, mitől lehet ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval eddig elég keveset ittam, talán napi 1L-t. Elhatároztam, hogy többet fogok inni. Tegnap megittam 3L vizet + leves, és szinte folyamatosan szomjas voltam. Ma eddig 1L-nél tartok.

Hogy lehet, hogy amikor alig ittam, nem éreztem, hogy szomjas vagyok, most meg igen?

És tegnap ha 15ször nem voltam pisilni, akkor egyszer sem. Ez így fog maradni? Vagy meg kell szokni a szervezetemnek és változni fog.

Bocs, hogy hosszú lett és köszönöm, ha válaszolsz.


2011. jún. 30. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:

kevés a só az italodban, nem csak amiatt lehetsz szomjas, hogy vizet hiányol a szervezeted, hanem attól is, hogy a megfelelő ásványi sókat hiányolja


a pisilés dettó ugyanez, a só-víz háztartásodat próbálja optimalizálni a szervezeted...akkor pisilsz rengeteget, ha kevés az ásványi anyag a szervezetedben, sok a víz

2011. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom megmondani mért érzed h szomjasabb vagy, de én is így voltam amikor felfáztam. Igyekeztem 3-4 litert meginni a tiszulás miatt, s utána napokig még kívántam a többet.Amúgy ha sokat iszol, sokszor is fogsz pisilni.
2011. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha többet iszol, akkor szomjasabb leszel az elején. A vese beindul (rohangálsz pisilni)

Ha tartanád a 3 liter kb. 1 hét után hozzászokik a szervezet és már nem rohangálsz annyit pisilni,valamint nem leszel ilyen szomjas sem.

2011. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igyál még többet ha még szomjasabb vagy.

A víz az nem árt, főleg nyáron sok vizet kell inni.

Szerintem nincs semmi probléma.

2011. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A sok "okosság" mellett nem ártana elmenni a házidokihoz és kérni egy laborvizsgálatot. Az állandó szomjóság, ivás ellenére is, a sokat pisilés a cukorbetegség legjellemzőbb tünete.

Jó lenne utánajárni, mert magától nem múlik el, viszont veszélyes szövődményeket (mindenféle károsodást és pl. gyors szemromlást/vakságot is okozhat).

2011. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a cukorbetegség is produkál ilyen tüneteket.
2011. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez velem is így van. Régen alig ittam valamit, most meg próbálok sok vizet inni, és folyamatosan szomjan akarok halni. Én voltam nem rég laboron, de nem vagyok cukros vagy ilyesmi. Amúgy nekem főleg akkor van ha sima vizet iszom. (Bocsi, hogy nem tudtam tanácsot adni, csak velem is pont ez van.)
2011. jún. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!