Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan reagálna a szervezetem...

Hogyan reagálna a szervezetem arra, ha 48 órán keresztül nem aludnék egy szemhunyásnyit sem?

Figyelt kérdés

Csak érdekel a dolog. Valaki azt mondta, ez veszélyes is lehet, hát remélem ezt valaki megcáfolja/alátámasztja nekem. :)


Köszi előre is a válaszokat. :)


2011. jan. 9. 22:50
1 2
 1/11 Ájhevnó ***** válasza:
100%
Vannak 100 óra feletti rekordok, ami ébren töltöttek. Nyilván nem tesz jót, és megterhelő, de egyszeri 48 órás ébrenlét egy egészséges szervezetnek kibírható.
2011. jan. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én már csináltam ilyet anno (nem jószántamból). 30 óra fele van a holtpont, ha azt átvészeled akkor már kibirod. Csak kicsit tompább leszel, úgyhogy ne ilyenkorra tervezz szellemi tevékenységet. :)
2011. jan. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért lehet veszélyes,mert ha közben elálmosodsz,akkor valamilyen élénkítőszert kell bevenned,hogy ébren maradhass.

A másik,ha 48 óráig nem alszol, a szervezeted bióritmusa felborul,és lehet,hogy akkor sem tudsz majd aludni,amikor már akarnál. A végén összeesel a fáradságtól.

Ezt tapasztalják azok is,akik hetente váltott műszakban dolgoznak. Az első napon nehéz átállniuk.

2011. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Áá, semmi bajod nem lesz! Mi ezt nem egyszer csináltuk meg poénból osztálykiránduláson! A rekordom 60 óra volt. És ha jól rémlik ez osztály-szintű rekord volt. És komolyan semmi bajom nem volt. Ok, nyilván összeakadt már a nyelvem, és nem bírtam koncentrálni, de semmi komolyabb bajom nem volt..
2011. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, 48 óra még kibírható (volt, hogy vizsgaidőszakban is fennmaradtam így, a vizsgám nem lett jó, de életben maradtam :D).

Egyébként én valami 10 napról hallottam, hogy az már halált okozhat, ha addig nem hagyják aludni az embert. De azt már csak úgy lehet elérni szerintem, ha valaki más tart ébren, mert hamarabb összeesel a fáradtságtól.

2011. jan. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is vizsgák miatt voltam fent egyszer 48 órán át. Hát mit ne mondjak, amit hajnali 2-kor megtanultam arra hajnali 5-kor már nem nagyon emlékeztem. Végig kávét és energiaitalt tömtem magamba, a szivem vert is rendesen, nem voltam én ehhez hozzászokva.
2011. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

semmi bajod nem lesz. én kv segítségével produkáltam ilyet, egész jól bírtam, pedig csak 12 éves voltam :D


azt hiszem 1 hét után hal meg az ember az alvásmegvonástól. bizonyos rezsimek asszem alkalmaztak ilyet kínzómódszerként.

2011. jan. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem 63 óra a rekordom. Felkészültem egy vizsgára, levizsgáztam, meg fordítottam angolra valami földrajzi szöveget, meg történelmi szöveget magyarra valami 15 oldalt. Az már vicces volt a végén, mert egyrészt nem érdekel alapból se a téma, másrészt meg nagyon nem tudtam koncentrálni, úgyhogy az utolsó pár oldalt már csak érzésből fordítottam, nem is láttam mi van odaírva. Aztán elmentem, leadtam a fordításokat (5-ösök lettek, yeah), mentem az albérletbe, és olyan volt, mintha be lettem volna rúgva, kicsit homályosan láttam, meg elkezdtem röhögni egy nagy, zöld közlekedési táblán, és tíz percig nem bírtam abbahagyni. Amikor visszaértem beszéltem valamit a szobatársamnak, azt mondta ufó nyelven, és eldőltem, kabátban.


Komoly bajod nem lesz tőle, vicces élmény tud lenni.

2011. jan. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nagyon nagy! Elképzeltelek a táblánál. :D

Egyik nyáron már megpróbáltam minél tovább fennmaradni, de azt hiszem, 2. napon éjszaka eluntam magam és elmentem aludni. De kíváncsi vagyok, mennyire lennék képes, ki fogom próbálni.

2011. jan. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
ufó nyelven XD
2011. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!