Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy hete nem voltam székrekedé...

Egy hete nem voltam székrekedés miatt WC-n. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Egyébként ágyban fekvô beteg vavgyok.
2011. jan. 13. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Székrekedés előfordulhat kevés vízbeviteltől, illetve a rostszegény étrendtől is. De egyéb betegségtől is előfordulhat, erről viszont az orvosod tudna többet mondani. Nem tudom, hogy mi miatt vagy ágyban fekvő (súlyos láz, vagy valami komolyabb betegség), így egyéb alternatív hashajtókat nem mernék ajánlani. Ha ez nem okoz gondot, nem rontja a betegséget, próbálj meg többet inni, esetleg egyél kefírt, Normaflore-t, hogy a bél egészséges flórája visszaálljon, és rendesen végezhesd a nagy-dolgod.

Jobbulást!

2011. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mozgáshiány, rostos ételek hiánya. Próbálj meg enni aszaltszilvát, vagy inni szilvalét. Ha nem megy, vegyél be hashajtót, ha akkor sem megy, beöntést kell, hogy kapjál.
2011. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kössi a válaszokat! Bocsi , de nej tudom: mi az a beöntés?
2011. jan. 13. 11:36
 4/5 anonim ***** válasza:
A beöntés: testmeleg vizet töltenek egy gumicsövön keresztül a végbeledbe, az feloldja és kimossa a bentragadt székletet. Otthon, egyedül is elvégezhető, ez nem orvosi beavatkozás, de nem ajánlott sűrűn (néhányan már szinte "hobbiból" végzik, mindenféle alternatív terápia gyanánt) végezni. Pl.bizonyos műtétek ill. szülés előtt rutinnak számít.
2011. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább próbáld meg megmozgatni a hasizmaidat. Pl emelgesd a lábad pár centire fel. És igyál sok tejet. Legalább egy litert. Az se baj, ha barackot eszel hozzá. :D
2011. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!