Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A délutáni alvás után miért...

A délutáni alvás után miért érzem magam rosszabbul?

Figyelt kérdés
Van, hogy éjjel nem tudom kipihenni magam valami miatt, és délutánra olyna szinten elálmosodom, hogy képtelen vagyok ébren maradni. De mikor délutáni alvásomból kelek, sokkla rosszabbul érzem magam, mint a reggeli keléseknél, vagy mint mielőtt lefeküdtem. Fáj a hasam, émelygek, fáj a fejem, didergek, gyenge vagyok....és ez tart egészen az esti lefekvésig...mitől van ez?
2009. febr. 6. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Hány éves vagy?

Ha nem vagy 60 fölött akkor mindenképpen törekedej arra, hogy csak este 10 körül feküdj le.

Ha napközben alszol, akkor éjjal nem megy az alvás.

Max ebéd után fél óra amire azt mondhatom, hogy jó.

2009. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok....töreksze arra, hogy ne aludjak délután, de akár alszom, akár nem , éjjel nem megy :( főleg akkor nem tudom kipihenni magam, ha tudatában vagyok annak, hogy valami miatt adott időpontban korán fel kell kelnem....olyankor fél óránként felriadok, és alig udok visszaaludni...ma este is ez történt és ragad lefele a szemem, úgy érzem, itt ülő helyemben elalszom és muszály leszek délután lefeküdni :(
2009. febr. 6. 11:36
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Hihetetlen, de én is ugyanígy vagyok 20 éve, és még nem találkoztam olyannal, akinél hasonló ez.

Akármilyen fáradt vagyok délutánra, nem merek lefeküdni,fél órára sem, mert ha elszundítok, fejfájósan ,émelyegve ébredek .

Sajnos én sem tudom mi lehet ez, de én emiatt soha nem fekszem le délután..

2009. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, jöttem sorstársnak lenni. Nekem anno a szívem is "sietni kezdett" délutáni ébredés után, az általatok vázolt egyéb tüneteken felül... de én tudom mitől.


A házidokim nagy döbbenetemre azt mondta, enyhe depresszióm lehet. Kaptam antidepresszáns gyógyszert, és fél év után kutya bajom...

De... Eleget mozogtok? Az is segíthet ám!

Jobbulást mindenkinek! :)

2009. febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanez volt és itthon cikiztek hogy mert ilyen meg olyan lusta vagyok meg hogy túlaludtam mafam stb.....

ment ez így egy darabig aztán elkezdtem sportolni nem ebből kifolyólag(fogyókúra NA NEM VOLTAM KÖVÉR DE MINDEGY)

délutánonként eljártam futni igaz csak fél órát az alvás helyett éjjel úgy aludtam mint a kisanygyal.

pERSZE NEM CSAK A FUTÁS MIATT NAPKÖZBEN PRÓBÁLTAM MINÉL TÖBB DOLGOT CSINÁLNI HÁZIMUNKA STB

2009. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
7%

Húsz évesen nem szabad még napközben aludni. Vissza kell fordítani a kereket a normális 22 órától való alvásra. Fontos a mozgás a friss levegőn. Fontos az esti lefekvés előtti gondtalan séta. Fontos a szoba kiszellőztetése, és az hogy 18 Celsius és (max) 20 Celsius között legyen a szoba hőmérséklet.

Semmi számítógépezés este 6 után!

2009. febr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Legyen olyan ébresztőd amire biztosan felébredsz, és ha tudod ezt, hogy valami/valaki biztosan felkölt, nyugodtan tudsz aludni.

A délutáni alvásnál a vérnyomás esés miatt ébredéskor szédülés, a kompenzáló szív tachikardizálódása miatt szapora szívverés érzés van.A megoldás felébredéskor ücsörögni egy kicsit és csak utána felállni, majd hidegvizes tusolás!

2009. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! annak örülök, hoigy nem vagyok egyedül a problémámmal és annak is, hogy többféle megoldást is javasoltatok rá...próbálkozni fogok :) azt hiszem ez a zuhany dolog pl biztosan be fog válni, mert fürdés után mindig felfrissülök, akkor is, ha előtte már szakadtam összefelé a fáradtságtól
2009. febr. 6. 16:37
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs hozzászokva a szervezeted a délutáni alváshoz. A szervezetünk a sötétedés hatására melanint termel, ettől alszunk el, napfény hatására meg abbahagyja a termelését. Amikor nappali fényben alszol el, és napnyugtakor kelsz fel, teljesen összezavarod a folyamatot, ezért érzed magad pocsékul. Én is kábán, émelygősen ébredek, ha délután elalszom, sőt az ismeretségi körömben mindenki így van ezzel.
2009. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

"Húsz évesen nem szabad még napközben aludni. Vissza kell fordítani a kereket a normális 22 órától való alvásra. Fontos a mozgás a friss levegőn. Fontos az esti lefekvés előtti gondtalan séta. Fontos a szoba kiszellőztetése, és az hogy 18 Celsius és (max) 20 Celsius között legyen a szoba hőmérséklet.

Semmi számítógépezés este 6 után!"


Kedves Válaszoló!


Nem kötekedésből ,csak kíváncsiságból. Szerinted melyik átlag 20 éves, többségében egyetemista csinálja meg ezt? Gondtalan séta lefekvés előtt? Max nyugdíjasoknál.

2009. febr. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!