Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyha leülök, olyan, mintha...

Hogyha leülök, olyan, mintha a fenekemtől kezdve az alhasamig a belső szerveimbe belenyilallna a fájdalom. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nagyon hasfájós vagyok, voltunk már gyomortükrözésen ahol a vékonybélből is vettek le egy darabot azt hiszem, negatív lett, ultrahang negatív... Általában akkor fáj a hasam, ha vécére kell mennem, mint mindenkinek, de nekem valami hihetetlenül... Néha összegörnyedek és úgy megyek ki a vécére, mert nem tudok rendesen menni. Ma is elkezdett fájni a hasam, most nem olyan durván, de wc-re nem tudok menni. Vettem be nospa-t, nem használ, és most meg valami nagyon fura dolog van... Hogyha hirtelen ülök le, de még akkor is, ha nem, vagy ha megnyomom a fenekem, akkor mintha a vastagbéltől kiindulva végigmenne a fájdalom az alhasamon... Belülről... elég rossz :/ Mi van velem?

17/L


2011. jan. 29. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha a dokik nem tudták megmondani, akkor valószínűleg mi se fogjuk.


Nekem egy olyan tippem van, hogy egészségtelenül élsz, nem táplálkozol változatosan és keveset mozogsz. Mindezt évek óta. Ez üt vissza.


Nekem nem fáj a hasam, ha vécére kell mennem. Csak ha beteg vagyok és hasmenésem van. Próbálkozz még dokival. Meg kiegyensúlyozott étrenddel.

2011. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm lányának is hasonló panaszai vannak, csak ő 13 éves. Ők is orvostól orvoshoz rohangálnak.

Ő nála biztosan az üt vissza, hogy képes naponta egy joghurtot enni és kész.. ÉS csodálkoznak.


Kérdező, te változatosan és rendesen étkeztél eddig?

Én is azt tanácsolom, hogy menj másik orvoshoz, addig amíg meg nem találják a probléma okát. Jobbulást kívánok.

2011. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét válaszolónak a választ. Én is gondoltam már erre, hogy valamit nem jól csinálok az életmódomban, de nem volt elég akaraterőm, hogy változtassak... Az étkezésemmel (szerintem) nincs akkora baj, gyakran eszem gyümölcsöket, igaz, zöldséget nem olyan sokat és néha nem bírom megállni, hogy ne faljak föl egy tábla csokit :P igaz, ez ritkán fordul elő. Szerintem az lehet a nagyobb baj, hogy keveset iszom... és csakis csapvizet vagy ritkán teát. Nem tudok egyszerűen sokat inni, nem megy le, pedig tudom, hogy kéne... És ha nagyon őszinte akarok lenni, mióta gimibe járok, nem mozgok rendszeresen... Mondhatni egyáltalán. Az, hogy havonta egyszer vagy még ritkábban elmegyek egyet spinningelni, az nem éppen elég... Tudom, hogy nagyon rossz ez így, de nagyon sokat tanulok és sokat is stresszelek. Szerintetek akkor ez áll a dolog hátterében? Megpróbálok akkor ezentúl többet mozogni, és sokat inni... De igazából akkor mi fáj? A beleim vagy...?

Egyébként hozzá kell tennem hogy volt egy nagyon sokáig elhúzódó, mondhatni kikezeletlen hüvelyi problémám is... Orvosról orvosra jártam vele, írogatták a gyógyszereket föl, de mindig visszatért. Azután már nem is nagyon foglalkoztak vele. Most hol erősebbek a tüneteim (folyás, viszketés), hol nincs semmi. Azt mondták, a stressz vagy valami lelki gond és ennyiben maradt. Lehet, hogy ez húzódott rá valamire belül? :(

"Rendes" nemi életet még nem élek (rendes aktus még nem volt, vagy nem tudom hogy fejezzem ki), és be is vagyok oltva HPV ellen, bár lehet, hogy ez fölösleges info, de azért leírtam.

Köszi, ha ezt a hosszú választ elolvassa valaki... :)

2011. jan. 29. 18:31
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem néha van ilyen kb ketente, nyilal egyet, és kész, de csak úgy, nem kell wc-re menni, meg semmi.
2011. jan. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A folyás és viszketés gombás fertőzésre utal, lehet, hogy nincs rendesen kikezelve a nőgyógyászati problémád. Ha kell, menj másik nőgyógyászhoz.

Különben pedig a rendszeres (heti 2-3-szori) sport a stresszelést is csökkenti, meg az emésztést (és így az ürítést) is javítja. Néhány hét alatt rendbe tudsz jönni.

Sokat segít, ha időnként egy kicsit "tojsz a világra" :)

2011. jan. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!