Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alváshiány okozhat hallucinációt?

Alváshiány okozhat hallucinációt?

Figyelt kérdés

Okos módon sikerült úgy összehoznom a dolgokat, hogy a héten nem igazán tudtam rendszeresen aludni, a minőség mellett a mennyiség is kritikán aluli volt - délutáni max három órás kiterülések, aztán rock and roll másnap reggelig, nem részletezem, miért, de nem jókedvemből.

Na most, mikor már csak a koffein tartotta bennem a lelket, reggel felé, és alig bírtam nyitva tartani a szemem, olyan érzésem volt, mintha ébren álmodnék, olyasmiket hallottam, amiket nem hallhattam volna egy szobában, ahol rajtam kívül csak nőnemű szobatársam húzta a lóbőrt, arról nem beszélve, hogy időnként villantak be képféleségek is. Okozhatta ezt a kimerültség?


2011. febr. 4. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán!
2011. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kimerültség és az alváshiány okozhat hallucinációkat.

Pihend ki magadat!!!

2011. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Extrém alváshiány előbb illúziókat, majd valódi hallucinációkat okozhat (az álmok betörnek az ébrenlétbe). Szerintem aludd ki magad, ez valószínűleg megoldja a problémákat (ha mágsem, akkor fordulj orvoshoz).
2011. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán, bár nekem még nem okozott, de rendszeresen előfordult velem hasonló kialvatlanság (építészkar, jeee), és én az összes tünetet produkáltam, amit részegen produkálok egyébként. Furán távoliak a dolgok meg a hangok, fáziskésés, cikkcakkban támolygás a folyosón, szélsőséges hangulatingadozás stb. - egyetem vége felé még a taccsot is kidobtam néhányszor. Hallucinálni nem hallucináltam, de azt részegen sem szoktam. Egy évfolyamtársam viszont időnként ébren aludt ilyenkor, lehetett vele beszélgetni, koherensen és értelmesen válaszolt mindenre, nyitva volt a szeme, de fél óra múlva semmire nem emlékezett az egészből és azt állította, hogy aludt. Csak onnan tudtuk, hogy alszik, hogy ébren soha nem volt még nyomokban sem barátságtalan, álmában viszont simán megmondta a magáét, ha úgy adódott... szóval a kialvatlanság elég durva dolgokat tud okozni, szerintem olyat simán, amit írtál.
2011. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán okozhat! De általában rossz értelemben. Ez már annak a jele, hogy alvásra van szüksége a szervezetednek a helyes múködéshez! Ha nem pihened ki magad, depresszióhoz, tartós alvászavarhoz, egészségkárosodáshoz vezethet, és paranoiás téveszmék alakulhatnak ki!
2011. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kipihenés fázison már túl vagyok (i ♥ UV hét :D), másfél napot zsinórban átaludtam, ez nagyjából kétszer annyi, mint amennyit egész héten együttvéve sikerült.
2011. febr. 5. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!