Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alváshiány következményei. Ez...

Alváshiány következményei. Ez igaz? És hány óra alvás után történik meg?

Figyelt kérdés
"...inkább vizuális, mintsem hallási hallucinációk, bár ezek sem ritkák. Az egyik legkülönlegesebb és egyben legritkább hallucináció a doppelgänger- (hasonmás-) jelenség. Aki ezt tapasztalja, saját tükörképét látja maga előtt, kb. 1-1,5 méternyi távolságban. A jelenés arckifejezése, testtartása és mozdulatai megegyeznek a szemlélőével, mintha az illető tükörbe nézne. A tünemény olyan áttetsző, mint az üvegre vetített film. Néha még az is előfordul, hogy az illető úgy látja, hasonmása a szomszéd helyiségben áll, vagy a saját tükörképe mögött jelent meg. Általában kora reggel vagy késő este jelentkezik és csak néhány másodpercig tart..."
2010. jún. 16. 20:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
rosszul írtam bocsánat "Hány óra alvás megvonás után történik meg? :) "
2010. jún. 16. 20:20
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ez igaz-e, de nekem nagyon súlyos alvászavaraim voltak gyógyszerfüggőség miatt, a maximum úgy emlékszem 5 nap volt, amit nem aludtam, de ilyesmit nem tapasztaltam. Az más kérdés, hogy idegileg totál kész voltam, de semmilyen látomásom nem volt.
2010. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

hm :/ hát tényleg nem lehetett kellemes :(

De azért kiváncsi lennék ezekre a "látomásokra" :D Olyanról is halottam h egy idő után ébren álmodunk..vagy nm tudjuk megkülönböztetni hogy alszunk e, vagy sem :)

teljesen rákattantam a témára :D

2010. jún. 16. 20:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

megnézted Freddyt? :)

amúgy tényleg elég komoly dolog.

úgy tudom, hogy 1 hét alvásmegvonás után kampec van.

egyébként én is szívesen próbára tenném a szervezetemet. kezdésnek mondjuk pont elég lesz 72 óra. ismerem magam, nekem már 24 óra után vannak érdekes érzelmi kitöréseim :D kibírnám ébren, kérdés, hogy a környezetem hogy bírna ki engem... :-O

2010. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
igen pontosan azt néztem :D és énis kiakarom próbálni :DxD
2010. jún. 16. 22:32
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam úgy, hogy egy héten át minden nap majdnem csak 1-2 órát aludtam, de azt sem teljesen aludtam át. Mostanában sem tudok aludni, ritkán érzem azt, hogy kéne. De nem zavar, így is olyan tunya vagyok, meg szédelgős, akkor nekem végülis már mindegy, mennyit alszok.

Amúgy hallucinációkat én tapasztaltam. :S

2010. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mesélnél róla légyszives???:O A Hallucinációkról??
2010. jún. 17. 21:33
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

pl

[link]

2010. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmiről nem hallottam, viszont a saját tapasztalataimat letudom írni. Szóval nálam ez kb. 50 óra kialvatlanság után jön elő:

- szédülés (mintha részeg lennék)

- koordinálatlan mozgás

- visszhangzik ha beszélnek hozzám, meg minden más hang

- hangokat hallok, mintha beszélne valaki, közben senki nem beszél

- vibrálnak a fények amiket látok (lámpa, tévé, nap)

- zsibbadnak a végtagjaim

- úgy érzem bármelyik pillanatban elaludhatok


Na mikor így érzem magam (kb. 50 óra nemalvás után), akkor van az hogy eldőlök az ágyon, és 10 másodperc alatt elalszom, aztán alszom kb. 12 órát.

2010. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, még ezeket kifelejtette:

Összevissza beszélek és 3 perc múlva nem emlékszem rá mit mondtam előtte.

2010. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!