Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tennél, ha az orvos...

Mit tennél, ha az orvos szerint magas a vérnyomásod?

Figyelt kérdés
A rendelőben 160 alatt nem mér, én pedig otthon sokszor 120 alatt is. Tehát szerintem felesleges a gyógyszer, de ha nem szedem be, akkor nem fogadok szót szerinte.
2011. febr. 6. 17:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kérj egy 24 órás vérnyomásmérést, hogy bebizonyítsd az igazad.
2011. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

pont ugyanebben a cipőben járok most.nekem is 160-akat mért a rendelőben itthon meg simán 130 körülieket mérek.nem akartam gyógyszert szedni,és próbáltam elmagyarázni,hogy a vegetatív idegrendszerem működésbe lép,ha felmegyek vérnyomást méretni hozzá,(meg sokszor türelmetlen is vagyok az emberekkel szemben)ez az ún.fehérköpeny-fóbia.de amúgy nem szokott magas lenni.azt mondta,akkor is szedni kell a gyógyszert,és csak tömni akarta belém azt a szart,meg még nyugtatót is mellé,mert neki ez a munkája és ezután kapja a pénzt...aztán mondtam a nővérnek,azt felejtse el,nem kell(mármint a nyugtató).

aztán ugye mikor többet mértek az orvosnál akkor már a köv.alkalomnál fel is húztam magam,hogy megint magas lesz,és nem tudom nekik elmagyarázni,hogy ördögi kör az egész...úgyhogy most szedem,de majd szeretném elhagyni,remélem vhogy lejjebb megy,csakhát ehhez nem szabadna ilyen türelmetlennek,és izgulósnak lennem....

szóval szerintem te is ilyen típus lehetsz.egyéként ha nem akarsz gyógyszert szedni próbálj ki vmi természetes cuccot,fokhagyma pl.az leviszi,vagy neten keress vmit.

2011. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van!! Ha itthon mérem 120 körül/az alatt mozog, míg mikor odamegyek 140-150 is van. Én mindig úgy megyek be a rendelőbe hogy a torkom a szívemben dobog meg tisztára "beparázok" XD mondtam is neki, hogy otthon jót mért a mérő, és akkor nem foglalkozott vele (mondjuk ő olyan, hogy hanem mondom hogy otthon nem magas, akkor sem foglalkozik vele :D(
2011. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valami olyan lehet, hogy neki érdeke minél több gyógyszert felírni, mert pénzt kap utána.De, ha nem fogadok szót, az is baj. Még mellé szívritmusszabájzót is írt, de majdnem rosszul leszek, úgy leviszi. Izgulós vagyok, tudja is, mégis ezt csinálja velem.
2011. febr. 7. 10:54
 5/18 anonim ***** válasza:
vérnyomásra milyen gyógyszert írt fel,hány mg.? mert ha csak egy enyhe,akkor próbáld ki,hogy szeded egy ideig,hogy levigye annyira,hogy már ne dumálhasson a doki.közben pedig az izgulós stílusodon kellene vhogy változtatni,mert szinte biztos,hogy ez az oka az egésznek.amugy minden felírt gyógyszer után pénzt kapnak,ezt tudom,mert magam is egészségügyben dolgozom,és tudok jónéhány dolgot.
2011. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
ja és ha az izgulást sikerül kezelni,akkor már gyógyszer sem fog kelleni.szívritmus zavarod egyébként van bizonyítottan?
2011. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Szívritmuszavarom nincs, csak izgulós vagyok. Diovan HCT 80/12.5 + Nebilet. Szerintem akit ilyenre akarnak rávenni, megérdemelne egy kardiológiai vizsgálatot, nem pedig a karosszékből kellene eldönteni.
2011. febr. 8. 10:39
 8/18 anonim ***** válasza:
Volt egy ilyen álbeteg ismerősöm. Hiába mondta neki a doki, nincs semmi baja, de kiharcolta magának a CT vizsgálatot, amikor még nagyon drága, és ritka volt a CT. Később pedig az MRI-t is megcsináltatta. Csak azt nem értem, hogy ha semmi bajod sincs, akkor minek járkálsz az orvoshoz?
2011. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nekem itthon normális,mostanában inkább alacsony,ott meg nagyon magas,felírt nekem Betaloc-ot,merthogy a pulzusom is magas volt,de nem váltottam ki,mert ismerem magam....
2011. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mosolyogj szépen a dokira amikor odaadja a receptet, de ne váltsd ki.
2011. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!