Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Emlékezetkiesés? Ebben a...

Emlékezetkiesés? Ebben a korban súlyos?

Figyelt kérdés

17 és fél éves vagyok. Már serdülőkoromban voltak dolgok, amiket elfelejtettem, pl.megnézni a leckefüzetet másnapra, otthonhagytam az asztalomon egy füzetet, stb...

De most úgy érzem ez már súlyos.

Az még csak hagyján, hogy nem emlékszem arra, hogy reggel biciklivel vagy gyalog mentem-e ki a buszhoz, vagy elfelejtem egyik pillanatról a másikra az osztálytársam nevét, vagy elfelejtek vmit aláíratni stb...

De hogy az egész másnapomra nem emlékszem, az azért dúrva. Hiába próbáltam azon filózni mit tehettem az elmúlt napon, egyszerűen kiesett.

Sokszor hiszem azt hogy Kedd van, mikor már csütörtök van, vagy a múlthetemre csak képekben emlékszem vissza.

A családi kapcsolatom békés. A barátaimat is imádom, de mégis sokat stresszelek kis apróságokon, lehet hogy azért lenne? Nagyon félek. Gondolkodtam a Bilobil szedésén, de az nem ártana? Kérlek segítsetek!

Előre is köszi!


2011. febr. 7. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy csak túl szétszórt vagy, de akár neurológiai probléma is állhat a háttérben. Gyógyszert szerintem ne szedj, inkább keress fel egy dokit, mond el a panaszaid. Ha esetleg valami komolyabb áll a háttérben, azt jobb minél előbb felfedezni.

Az leírtakból sok mindent én is el szoktam felejteni, de pl. olyan, hogy elfelejtek egy egész napot, nem szokott előfordulni.

2011. febr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, néha nem ugrik be valami, amit mondani akarok, meg pl azt is elfelejtem, hogy mit ettem tegnap... Bár egyesek szerint ez mind visszavezethető figyelmetlenségre vagy szorongásra is. Ha találsz megoldást, akkor szólj. :)
2011. febr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, semmi komoly. Én 13-14 évesen szenvedtem ettől aztán úgymond "kinőttem".

Voltam akkoriban pszichológusnál is, azt mondta szorongok, nagy a nyomás rajtam mert a szüleimnek sok az elvárásuk, hogy teljesítsek, ráadásul folyton önmagammal vagyok elfoglalva és sokszor annyira a gondolataimba mélyedek, vagy annyira egy problémára koncentrálok hogy szinte kizárom a külvilágot.


Ez pont olyan, mint hogy az agy, mindent először a rövid távú memóriában tárol. És amit fontosnak ítél, azt tárolja el a hosszú távú memóriában. Nos, ez esetben az agy úgy gondolja, hogy a problémáid, szorongásaid megoldása fontosabb, mint az a tény h gyalogoltál vagy bicikliztél-e a buszhoz. ;)


Gyógyszert ne szedj, inkább használj ki minden időt arra, hogy átgondold azt, milyen feladataid, problémáid, milyen félelmeid vannak. Csak gondolkodj magadon és az életeden. Próbálj minden nyitott kérdést valahogyan lezárni. Lehetőleg pozitívan. Erre jó egy nagy séta a friss levegőn. Én ilyenkor, amikor összegyűlnek bennem a dolgok, elindulok sétálni, közben megy a zene a fülemben és átgondolok mindent, hogy utána frissen és üdén (oké ez költői túlzás :P) térjek vissza a mindennapi feladataimhoz.

2011. febr. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:)

A friss levegőn való séta nagyon sokat segített, egy kiadós szex is jót tett nekem!:D

Próbálok napi 7percet azzal tölteni, hogy átgondoljam az aznapi cselekedeteimet. Sokat segítettetek!:) Köszönöm szépen!

2011. febr. 12. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!