Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A jobb állkapocsízületemmel...

A jobb állkapocsízületemmel van probléma. Megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok kérdést elolvastam itt a GYIKon is ezzel kapcsolatban, ennek ellenére vagyok olyan pofátlan, és kiírok mégegyet :)


A jobb állkapcsom mindig is kattogós-kiakadós volt, de nem volt fájdalmas. Múlt ősszel viszont elég súlyos torokgyulladásokon és manulagyulladásokon estem át, gyakorlatilag egész ősszel beteg voltam. Eközben kezdett fájni a jobb állkapocsízületem. Akkor még annyira rossz volt, hogy rágás közben is nyilallt, fájt.

Mostanra megszelídült, már "csak" ásításkor érzem, hogy van vele valami. Mikor ásításkor kitátom a szám, befeszítem, hogy ne nyíljon ki teljesen, mert ha kinyílik, akkor "kiakad", azaz ugrik egyet, és az fájdalmas. De amúgy a hétköznapi tevékenységek közben nem fáj (evés, ivás, beszéd, és majdnem teljesen kinyílik - csak ugye egy ponton megfogom).


Ha kenegetem az ízületemet gyulladáscsökkentő hatású cuccokkal, akkor a fájdalom elmúlik, sőt eltűnik, csak annyira bolond vagyok, hogy egy idő után elfelejtem este kenni, így lassan, kb egy másfél hét alatt visszatér a fájdalom. Én eddig jó jelnek vettem, hogy csillapítható a fájdalom, sőt eltüntethető.


A fogaim az érintett oldalon hátul mind tömöttek, ráadásul alig egy éves tömések vannak bennük, és őszig nem is volt semmi baj.


Azt tudom, mert mondta a fogdoki, hogy rosszul harapok össze.


Szerintetek az őszi betegség miatt maradt gyulladt az állkapcsom? Ha kérek valami tisztességes gyógyszert ízületi gyulladásra, akkor megszaadulhatok a problémától? Nagyon idegesít, hogy esténként állandóan kenegessem, plusz mivel hol itt lakom, hol ott, sokszor elfelejtem vinni magammal az ehhez szükséges cuccokat, ezért egy idő után mindenképp kimarad a kenegetés.


Annyi borzalmat olvastam az oldalon arról, hogy miket csináltak egyesekkel: vassín, meg ilyenek :S Félek elmenni a dokihoz, na! persze a vége úgyis az lesz, de megvigasztalna, ha valaki addig is írna valami tippet, vény nélkül kapható gyulladáscsökkentőt, valamit. vagy elmesélné a tapasztalatát...


Köszi előre is!


25/N


2011. febr. 13. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha gyakran kiakad, azon csak műtéttel lehet segíteni. Keress fel egy szájsebészt. Megnyúltak az izületi szalagok, azon kenőcs, gyógyszer nem segít.
2011. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát kötve hiszem, hogy ennyire súlyos lenne, kattan, vagy pattan, vagy nem is tudom, mit csinál az ízületem, de csak ha nagyra nyitom a szám. A szalagmegnyúlás esete durvább, ha jól tudom.
2011. febr. 13. 10:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz segíteni magadon, hogy nem tátod nagyra a szádat, tehát nem harapsz bele almába, zsömlébe, hanem feldarabolod azokat. Ásításnál pedig odafigyelsz.
2011. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:) Köszi! Harapásnál, rágásnál nem fáj szerencsére.
2011. febr. 13. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel a problémával a gnatológus (rágástannal foglalkozó fogorvos) foglalkozik. Egy közeli kolléganőmnek dr. Fehér Tibor tette helyre a hasonló problémáját. Itt van a honlapja: [link]

Sok sikert!

2011. febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Közben elmentem dokihoz, és megállapították, hogy részben a mandulagyulladásom okozza (merthogy van az is), részben meg rosszul harapok, így éjzskai harapásemelőt kell hordanom majd, mert álmomban csikorgatom a fogaim.

Mióta szedem az antibiotikumot a mandulámra, az állkapcsom is sokkal, de sokkal jobb.


Ennek ellenére csináltatok harapásemelőt éjszakára.


Köszi a válaszokat!

:)

2011. febr. 21. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!