Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Részben megsüketülhettem a...

Részben megsüketülhettem a jobb fülemre, vagy valami más a probléma, pl. gyulladás, fülzsír? (tünetek lent)

Figyelt kérdés

Szóval ez már jó pár éve történt, sajna parázok a fülmosástól, és még nem jutottam el odáig. Egyszer elkapott egy közönséges megfázás, természetesen lázam is volt, olyankor mindkét fül bedugul, zúg ez természetes gondolom. De amikor eljött az az idő hogy ki kéne duguljon, akkor úgy éreztem, hogy a jobbik nem teljesen akar kidugulni. És érdekes tüneteket produkál, általában a jobbik fülem. Van hogy ok nélkül el kezd zúgni, mint amikor magas frekvenciát zúgatnak a füledbe, eléggé irritáló. Másik ami mondjuk ritkábban van, hogy úgy elkezd magától dobolni, eléggé ijesztő, de egyáltalán nem fájdalmas. Meg sűrűbben csinálja azt, hogy amikor nyelek, akkor úgy érzem enyhén pattog, mintha ki akar dugulni, de nem sikerül neki. Nagyon ritkán mintha éreztem volna olyasmit, hogy mintha kipukkanna a dugulás, de nem vagyok benne biztos. Léteznek különböző tónus generátorok számítógépre, na én le is teszteltem a fülesemmel, hogy melyik az a legmélyebb Hz amit még hallok éppen. Az eredmény az lett, hogy (persze lehet ez fülhallagató minőségének a kérdése, de a két fül közti különbség kiszámítására gondolom alkalmas):


bal fülem amit még éppen hall kb: 25Hz

jobbik fülem olyan 30Hz


Persze ezt mind úgy csináltam hogy a teszt idejére jó erősen a fülemhez nyomtam a füles bal, jobbik oldalát külön-külön. Szerintetek mi a gond? Még régebben az általános gyerekorvosom azt mondta, hogy ez nem fülzsír, de csak úgy égővel belevilágított a fülembe, és akk ezt mondta rá, fülorvosnál nem voltam még. Azóta elmúlt pár év. (20/F)


2011. júl. 5. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha a nyelés változtat az érzésen, akkor gondolom a középfüledben van valami maradványa valamilyen fertőzésnek, ami mondjuk a torkodról terjedt oda.
2011. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ebben az esetben van megoldás? Igen volt régen mandula műtétem, aztán volt egy ideig gond a szinusszal, sok váladék termelődött, meg egy ideig orrból beszéltem. De nem rögtön történt ez a jobb fülemmel, inkább később.
2011. júl. 5. 14:02
 3/3 anonim válasza:
Nos, nem tudom, hogy megoldodott e a problémád, de mindenesetre érdekes az első mondatod, hogy sose mosod a füled. Pedig bizony azt mosni kell. Amúgy elég valószinü, hogy összegyűlt a fülzsir a füledbe és nem tud távozni. Ilyenkor jön a fülmosás :D no nem otthon, azzal már elkéstél, hanem egy doki szépen kimossa. Egyébként semmi fájdalmas nincs benne, gyerekkoromba nekem is kimosták az egyiket, és utána nagyon jó érzés újra "hallani". Szóval csak mossad serényen a füleidet, nincs cikibb egy retkes fülnél :D
2014. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!