Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék, hoyg tudjak...

Mit tehetnék, hoyg tudjak aludni, egyre jobban kikészülök?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja nagyon rosszul alszom, 2-3 órás alvás után felébredek és nem tudok visszaaludni. Az orvos nagyon enyhe ANDANTE altatót adott, de azzal sem mindig megy. Van egy 21 hónapos lányom aki nagyjából végigalussza az éjszakát és 30 vagyok és nem tudom mit kezdjek:(
2011. febr. 17. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvass, internetezz, TV-zz sokáig. Napközben legyél minél többet levegőn. Talán nem fáradsz el nap közben.
2011. febr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Este felé, még nem sötétben gyalogolj egy fél órát a szabadban. Lépj ki rendesen, de futni nem kell.

Lefekvés előtt igyál egy bögre citromfű teát, reggel vegyél be C-vitamint, délelőtt Magnéziumot és kalciumot.

Ügyelj arra, hogy délután már semmiféle vitamin készítményt ne vegyél magadhoz.

Jó egészséget neked és a csöppségnek is!

Ha felébredsz éjszaka, akkor 5 percnél többet ne tölts a visszaalvás kísérlettel, ha nem megy, akkor kelj fel, és valami unalmas tevékenységbe kezdj bele.

Akár a számítógéphez is leülhetsz, 20 perc múlva újra álmos leszel.

2011. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól bekevertem.

A 6-dik sor az utolsó

/Előző/

2011. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is voltam ilyen helyzetben,semmiképpen ne tvzz,mert az inkäbb felizgat,bärmilyen filmet nézel,vegyél elö egy könyvet..pl.Jokait az eltereli a gondolataidat a napi gondoktol,és kellöen unalmas is a mai helyzetben,ne kelj

ki az ágybol,jo még a relax CD,mire végetért elaludtam,

a tea is jo,de attol meg pisilni kell,esetleg sedacurforte

szeretkezés ???probáltad ?

2011. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alvás előtt hideg fürdő vagy forró fürdő (ki kell próbálni, melyik hatékonyabb, vigyázat: nehogy elaludj a hideg vízben).


Teljes sötétség és hűvös levegő a szobában.


Megpróbálkozhatsz melatonin szedésével.


Nyugodt idegekkel könnyebb aludni. A nyugalom titka: nem gondolkodni túl sokat önmagadról, a jövőről, nem latolgatni folyamatosan, hogy ha ez történik, vagy amaz történik, akkor majd mi lesz.


Sportolni kell, jó zenét kell hallgatni, és elfoglalni magadat.


Ne tévézz, ne internetezz. Este olvasni kell, mégpedig szépirodalmat (a szakkönyvek nem jók, mert elindíthatnak egy önálló gondolkodást, ami nem hagy aludni aztán).

2011. febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!