Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kikészülök már attól, hogy...

Kikészülök már attól, hogy nem akar a lányom elaludni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 éves múlt január végén.1 éve kész rémálom az elalvás.Egyszerüen nem akar elaludni.Teljesen mindegy mennyire fáradt.Eddíg az esti alvás volt a probléma,de 2 napja délben is.Mellette kell ülni,fogni a kezét,mert másként nem hajlandó az ágyban maradni.Ez nem is lenne probléma,ha elaludna.Csak hogy 1/2-1 óra mire elalszik.Ki nem lehet mellöle mozdulni,mert elkezd úgy hisztizni,hogy szinte hány.Hiába mondjuk,hogy itt vagyunk,semmi baj,csukd be a szemed .....stb....A szobába nincsen teljes sötét,van éjjeli fény.Minden este egyformán van minden.Délben is.Evés,mese alvás.mikor lesz vége ennek a cirkusznak??Egyszerüen már kikészülök töle..Akármit csinálok........Most is már több mint fél órája cirkuszol.Pisilni kell,kakilni kell,el is vittem wc re pedig tudom,hogy nem kell neki.Most nem vagyok hajlandó ott ülni mellette.Nem tudom mi tévö lehetnék,hogy könnyebben elaludjon.Ha nem alszik délben,nem lehet vele bírni délután.Este pedig 9 nél elöbb nem is megy lefeküdni,mert lehetetlen......Nem fáradt,pedig a levegön is van,eleget játszik,iszik,eszik.......

Valakinek hasonló probléma??


2010. máj. 19. 13:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

3/4 óra kínlódás után úgy aludt el,hogy bementem hozzá.

Szeretném,ha már megtanulna egyedül aludni.Ezt nem lehet már csinálni,hogy minden áldott este 1 órát felette üljek,miközben van egy 8 hetes kisfiam is.Már nem bírom.....

2010. máj. 19. 14:02
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt nekünk is ilyen időszakunk, másfél éves a lányom. Igaz, mi egyszerűen kijöttünk tőle, amikor még nem aludt el, de már lefeküdt. persze rögvest felkelt, volt, hogy hisztizett is, de már csak kintről szóltunk, hogy sssh, itt vagyunk, semmi baj, aludj...valahogy aztán csak lefeküdt és elaludt. Ez kb. egy hónapig tartott, a napközbeni alvásoknál ugyanez volt. Aztán helyreállt a régi rend. Bár minden este bevet mindent, hogy minnél később kelljen lefeküdnie, de már nem balhézik, ha már az ágyban van.

Nálunk este egyébként a férjem fekteti a gyereket.

2010. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem irtam egyértelműen, azt hiszem: tehát, abban az időszakban mi is bent ültünk a lányomnál fél, egy órát, mire egyáltalán lefeküdt az ágyába, és úgy jöttünk ki tőle, hogy még nem aludt el. akkor kezdte újra a sirást, balhézást, de viszonylag hamar befejezte, és visszafeküdt.
2010. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

nagyon sajnállak:(


szerintem biztos nem fog menni sírás, hisztizés nélkül.

próbáld meg, hogy nem ülsz bent vele, hanem elbúcsúzol és egyszerűen kijössz. üvölteni fog, de hátha pár nap után nem...

2010. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, aki kérdezte nem rég, hogy korai-e két és fél évesen elhagyni a déli alvást. Hétvégén megpróbáltam, hogy nem tettem le délben, de este hatkor belaudt a cirkuszban... tegnap este is nyolctól fél tízig ültem mellette, de tízig sem ritka. Én annyira jutottam ,hogy nem a szobájában ülök, hanem az előszobában az ajtaja előtt, de egyszerűen már nem bírom én sem. Így bocs az offért, csak kicsi vigasztalás, hogy nem vagy egyedül:-) :-( Mire elalszik, én is teljesen lemerülök és nem bírok már semmit csinálni. Ha kijövök, sír nagyon ,persze hiszti. Az apja nem jó neki, csak én.
2010. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ez tényleg borzasztó.

Az az üvöltés amit lerendez.....Apa gyere be,anya gyere be,fújd ki orrom,pisilni kell,kakilni kell,....Képes egy órán keresztül is ordítani de olyan szionten idegesítö már,hogy megtudnám rángatni....NEM TESZEM,de nagyon nagyon idegesítö ez minden nap már 1 éve.Pláne,hogy öcsi a másik szobában alszik.Hiába mondunk neki bármit......Már azon voltam,hogy lefröcskölöm hideg vízzel,ha nem fejezi be a hisztit.Komolyan rendesen öklendezik,alig vesz levegöt,és persze ordít.Nagyon nehéz ezt hallgatni.Aztán ha a nagy cirkusz közepén bemegy valamelyikünk,megfogja a kezünket és elalszik.....

Cirkusz nélkül sajnos közel 1 órát kell ott ülni.

A fiammal biztosan másként lesz az altatás.Már most másként csinálok na´la sokmindent.......


Nagyon bánt,hogy ilyen "kegyetlen vagyok" a lányomhoz,de ezt már nem bírom,.Nekem is szükségem lenne egy kis magán életre a férjemmel.Mire a lányom elalszik este én is hulla vagyok,söt,van,hogy elöbb bealszom mint a lányom.

Még jó,hogy a fiam jól alsziik..Kopp-Kopp el ne szóljam.

2010. máj. 19. 14:49
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia!Elhiszem, hogy mennyire kikészít, mert mi is nagyon sokat kínlódunk az alvással, pedig a lányom már 3 éves.Délben is és este is megy a kínlódás. A kézfogás szintén ismerős, mert addig nem alszik el, míg nem fogom a kezét, és csak anya a jó.Ráadásul a lánykám éjszaka többször is felébred, így én ott alszok vele a szobában. Béna dolog, de csak ez az egy megoldás jött be, különben egész éjszaka mászkált. Így csak rászólók alvás és visszaalszik, egy időben mondta, hogy fogjam meg a kezét éjszaka is,de erről sikerült leszoktatnom. A fekvés előtti trükköket nem szabad hagyni,mert akkor mindig valami újabbat fog kitalálni.Most újabban azt szoktam csinálni, hogy ha nem akar aludni mindig elengedek egy ujját akkor csak négyet fog anya és akkor valahogy gyorsabban ráveszi magát az alvásra.Nem tudom meddig válik be, utána jöhet valami új módszer.Kitartás.
2010. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát elárulom,én is ott alszom vele a szobában.....

Különben ö is ébred éjjel.Ìgy legalább alszunk.Ha öcsi felébred a másik szobában azt meghallom,és robogok szoptatni.Még jó,hogy csak 1x vagy 2x ébred......

Nem tudom mikor fog ez változni.........

2010. máj. 19. 15:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen még nem volt szerencsére. Talán próbálj ki egy olyat, hogy minden nap egyre távolodsz az ágytól. Ez biztosan nem fog menni sírás nélkül, de talán kevésbé "drasztikus" mint rögtön kijönni és magára hagyni, hogy sírjon. De ne engedj neki, hogy mégiscsak bemész, visszamész, mert akkor pont azt a következtetést vonja le belőle, ha sír, hisztizik, akkor anya végül bemegy. Nem lehet, hogy most a kisöcsike miatt csinálja, hogy inkább vele légy? Sok sikert, 2 éves kislány anyukája.
2010. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15.25 vagyok. Olvasom, hogy együtt alszotok. Ennek azért nem hinném, hogy köze van a dologhoz, mert mi is egy szobában alszunk a lányunkkal, de napközben simán bevonul egyedül a szobába és lefekszik, dünnyög magának és 10-15 perc múlva alszik. Este muszáj egyikünknek bemenni vele, akkor nem alszik el egyedül, viszont kb. 15 perc alatt elalszik, nem tart sokáig.
2010. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!