Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most akkor koffeinfüggő vagyok?

Most akkor koffeinfüggő vagyok?

Figyelt kérdés
Egy ideje (mióta megkaptam a kotyogós kávéfőzőm) minden reggel ittam egy kávét. Az albérletben csak instant van, amit nem nagyon szoktam inni. Azt vettem észre magamon, hogy kávé nélkül fáradt vagyok és fáj a fejem, órákon nem tudok figyelni. Érdemes visszaszoktatnom magam a kávé nélküli élethez, még ha romlik is az iskolai teljesítményem, vagy napi 1 kávé még nem a világ vége?
2011. febr. 19. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Napi 2-3 csésze kávé kifejezetten egészséges.


Lehetsz függő is, vagy nemfüggő is, szerintem fölösleges a szavakon lovagolni. Ha szereted a kávét, idd. Ha jobban teljesítesz tőle, idd.


Bizonyos mennyiség fölött már több a hátránya, mint az előnye: általában napi 4-5 adag fölött kezdődnek el a jellegzetes mellékhatások, mint ingerlékenység, fáradtság, koncentrációképtelenség, idegesség stb.


Aki hosszú ideje fogyaszt kávét, az fokozatosan növelni szokta az adagot, mert a szervezet hozzászokik. Ekkor már a kávé nem hozza az elvárt hatást, és az adagot növelni kell, de annak is csak a rossz hatásai érződnek. Ez már függőség, jellegzetes tünetekkel, ilyenkor célszerű leszokni. Ebbe az állapotba azonban nem jut el az, aki nem ész nélkül fogyasztja.

2011. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, akkor nem aggódom :)
2011. febr. 19. 18:44
 3/3 anonim válasza:
en naponta megiszom 2 kavet 3-at max, es nekem is faj a fejem ha nem iszok egesz nap. mert mar megszokta a szervezetem, hogy minden nap jon a koffein. de szerintem ezzel nincs semmi gond. ha szereted a kavet es jobban erzed magad, akkor nyugodtan igyad a napi adagot, akar 1 kave is eleg.
2011. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!