Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagy problémám az alvással...

Nagy problémám az alvással kapcsolatban, kinek van/volt hasonló?

Figyelt kérdés

Vagyis személy szerint annyira nem lenne zavaró,az hogy képes vagyok akár 12 órát is aludni,attól függetlenül hogy előtte kimerültem vagy nem.Valahol elvagyok vele mert a vége felé sokat álmodok ami jó,de korlátozza a napjaim.


Ez még annyira nem lenne probléma ha kell akkor fel tudjak kelni.Amíg nincs napi dolgom nem zavar,de hosszú távon ez nem jó.(nincs munkám "sajnos"van lehetőségem a lustálkodásra.)

Ha kell akkor sem tudok vagy csak nagy nehézségek árán felkelni,az utolsó percig húzom.Ilyennel ne gyertek hogy kinyitom a szemem felülök és kész.Ehhez más kell.Ki volt az aki legyőzte ezt és hogyan?Nagyon fontos lenne.

Próbáltam ezt is de ilyenkor szédülök meg nyomott állapotban vagyok és néha érzem hogy az ájulás kerülget ha én felugrom az ágyból.

Tehát ezen kívül bármi érdekel!!!!

KÖSZÖNÖM!


2011. febr. 23. 04:06
 1/4 anonim ***** válasza:
nalam sem ment, hogy kinyitom a szemem felpattanok es irany a nap...mindig addig "szundiztam" amig csak lehetett. Csak a baj az volt, hogy ha sokat aludtam altalaban oriasi fejfajassl ebredtem...Ugyhogy lassan kezdtem kicselezni a reggeli szundikat. Nalam ami nagyon hatasos, hogy azert kelek koran, hogy nyugodtan megigyam a kavemat mielott felkel a gyerekem es olvassak. Vagy azert kelek fel, hogy hamar megnezzem a leveleimet mielott stb. Eszrevettem, hogy ha valami celt tuzok ki magam ele ami kellemes akkor konnyebb a felkeles. Eleinte nehezebb volt de most mar konnyu. Lassan 2 eve. most ha ejszaka nem alszom ki magam akkor is konnyen kelek mert imadom a reggeli kavet es a konyveket. de van mikor rejtvenyezek stb. Sok sikert a szundik kicselezesehez!!!
2011. febr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

nekem is volt hogy nem volt munkám 1 hónapig. Az első héten ki se szálltam az ágyból, mondván nekem ez jár, végre pihenhetek, meg milyen jó, hogy semmi dolgom...

Aztán ahogy írtad, utáltam felkelni, fájt mindenem, szédültem, olyan volt mintha másnapos lettem volna...

3hét volt mire átlendítettem magam ezen szakaszon kis célokkal:

- megmosom a hajam, be is szárítom, sőt sminkelek is.

- nem alszom csak 9 órát(ébresztőóra, de nem kell kiszállni az ágyból)

- ülök és nem fekszem, miközben olvasok, manikűrözök

- csinálok egy könnyed ebédet és nem az ágyban hanem asztalnál eszem meg

- kimozdulok (először csak a legközelebbi boltba, fodrászhoz)

- elmegyek az újságoshoz és veszek egy expresszt...

stb

Először is agyban kell eldönteni, hogy ez neked nem, majd törődni a testeddel is.

Hát ez jó hosszú lett, ha még érdekel, akkor írok szívesen :)

2011. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Lehet, hogy pánikbeteg vagy. Velem hasonló szokott történni anno. Éjjelente úgy szoktam ébredni, hogy mélyen veszem a levegőt, olyan elmagyarázhatatlanul rosszul éreztem magam. Szédültem, de nem forgott velem a világ, csak olyan zsibbadó, rossz érzés volt. Úgy éreztem, hogy pár pillanat és elájulok, de csak pár másodpercig tartott mindez és mindig elmúlt.


Mindenfajta vizsgálaton átmentem, semmi szervi problémám nincs, ezért elküldtek a pszichológushoz, aki megállapította, hogy pánikbeteg vagyok.


Gyógyszert nem írt, mert ez gyengébb fajtája a betegségnek.


Orbáncfűteát és citromfűteát kell inni.

Az orbáncfű nyugtató hatású, a citromfű pedig altat.


Minden este főzz ezekből egy jó nagy adag keveréket, és idd meg mindet lefekvés előtt!

2011. febr. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek.Nem kávézom,de gondoltam arra hogy csak azért rászokok hogy felkeljek.Ezekről a teákrók én is hallottam de még nem próbáltam.Nemsokára megyek boltba és veszek.

Kedves második.Szerintem nem sikerült hosszúra,Sőt ha gondolod még várok válaszokat tippeket ezek mellé vagy tapasztalatot.Nagyon megköszönném.Nem vagyok nagy sminkelős de már ezen is elgondolkoztam hogy Te jó ég mi lenne ha még sminkelnék is.

Tehát elindulok a javulás útján de aki tud még valamiket ezek mellé azt megköszönöm!!!

2011. márc. 4. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!