Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP-vel és magzatvíz vétellel...

Akire77 kérdése:

AFP-vel és magzatvíz vétellel kapcsolatban van valakinek hasonlo tapasztalata?

Figyelt kérdés
33 éves 23hetes terhes vagyok az első babámmal,Az orvosok december 5-töl számolják az időt,de én 1000százalékra tudom hogy december 11 vagy 12 estem teherbe.A lényeg hogy alacsony lett az afp 0,62.Hiába mondtam az orvosnak hogy 1 héttel fiatalabb a baba.Elküldtek genetikai ultrahangra ahol azt mondták rendbe van minden,aztán jo 2hét mulva mmennem kellet magzatvíz vételre.Aminek az eredménye most 30-án lessz meg.De már nem bírom idegekkel ezt az egész várakozást.Én ugy érzem minden rendbe van a babámmal,rugdos mozog rendesen.De akkor is van bennem egy kis egészséges félsz.Aki esetleg tud segíteni kicsit a válszaival kérem tegye meg.további szép napot.
2011. máj. 20. 09:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia, hasonló történt velem is. Nagyon alacsony volt az AFP, behívtak a genetikai tanácsadóba (körbe a falon mindenféle kromoszómarendellenesség, képekkel demonstrálva!!!), kikérdeztek, hogy van-e a családban bármiféle betegség, elküldtek genetikai UH-ra (viszont engem nem küldtek magzatvízvételre - én 23 éves voltam). Az UH-on minden rendben volt. Persze senki nem mondott semmi biztosat, a genetikai tanácsadóban még arra kérdésre sem kaptam választ, hogy milyen rendellenességek jöhetnek szóba, úgyhogy végig idegeskedtem a terhességemet. A szülés rendben ment, egészséges babám lett (ezt így 12 év távlatából már bátran kijelenthetem), viszont igazán csak kb. egy héttel a szülés után lettem ideges: kaptam egy levelet a genetikai tanácsadóból, hogy legyek szíves visszajelezni, mi lett a végeredmény - egészséges, sérült, ha igen milyen rendellenességgel született a baba!!!!!!!!!

Sajnos nem tehetsz mást, mint türelemmel kivárod, vigaszod legyen, hogy nem 17 hetet kell várnod! Szorítok, hogy minden rendben legyen!

2011. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem a kombi tesztem lett pozitív down kórra 1:100-hoz.

Magzatvízvétel, 4 hét múlva eredmény-minden ok.Megszültem már 7 hete és gyönyörű egészséges kisfiam van.

Nekem is el volt számolva a terhességi kor.Legyen nálatok is minden rendben.szép napot

2011. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hasonló volt az én helyzetem is. A 4 hetet, amit az eredményre kellett várni, alig bírtam ki. Ráadásul én alapjában véve pesszimista vagyok, és csak a rosszra tudtam gondolni. De a férjem annyiszor elmondta, hogy egészséges a pici és nem lesz semmi baj, hogy a végén elhittem, és teljesen nyugodt voltam, mikor az eredményért mentünk. A pozitív gondolkodás tényleg nagyon fontos. Egy egészséges kis Csoda rugdos a pocakodban,ne aggódj!!!
2011. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bátorító szavakat,csak bizakodni tudok semmi mást.Szép napot mindenkinek.
2011. máj. 20. 13:49
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy: soha nem teherbeeséstől számolják az időt az orvosok, hanem az utolsó menstruáció kezdetétől. És persze lehet, hogy nálad ez december 11 volt, bár pont menstruáció első napján teherbe esni, ritka dolog, de nem lehetetlen.

Ha viszont a menstruációd dec 5 volt, a teherbeesés reális a dec11, de a számolás jó.

Egyébként pedig az ultrahang alapján küldenek vizsgálatra.

Nekem alacsony volt az AFP_m, 33 évesen és az égvilágon nem küldtek sehova. Mondjuk magzatvíz vételre nem is mentem volna, mert nagy kockázatú beavatkozás, kicsi az esély a beteg babára és egészséges babát elveszíteni... Úgyhogy az én orvosaimban fel sem merült ez a lehetőség (3 volt)

És teljesen egészséges a babám. Az orvosom egyébként is azt mondta első szóra, hogy semmiképp nem utal genetikai rendellenességre az alacsony AFP, ennyi és kész. És elolvastam szinte az összes ezzel foglalkozó honlapot, tudományost, féltudományost stb és mind egyöntetűen azt mondja, az alacsony AFP NEM JELENT semmit. Már rég megdőlt az a nézet, hogy esetleg a Down kórt jelezné, mert egyáltalán nem.

2011. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Íme egy kivétel: nekem a papírforma szerint 10 nappal később volt a peteérésem és ekkor is estem teherbe (a www.fertilityfriend.com-on vezettem a grafikont) és az orvosom figyelembe vette, plusz megkért arra, hogy amellett, hogy ő feltünteti a papírjaimon ezt a tényt, ahol még kérdezik (4d, védőnő), ezt mondjam el, mert 10 nap nem mindegy. Úgyhogy én következetesen kötöm az ebet a karóhóz és kiállok a baba kora mellett :)
2011. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én 24 éves vagyok, 4 hónapja szültem.Az AFP-m nekem is alacsony lett, el is küldtek genetikai UH-ra,de ezt az orvos mind ilyen félvállról mondta, mert, hogy azt állította, hogy ezt az AFP értéket minden évben mást fogadnak el jónak.Azért el mentem és nem lett semmi baj.Véleményem szerint a korod miatt küldenek azért el magzatvíz vételre, de én kézzel lábbal ellenkeznék.De remélem nem lesz baj.Kitartást!!!
2011. máj. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem is 0,62 lett és nem is foglalkoztak vele.Annyit mondtak a kórházban ne aggódjak mert az ultrahang szerint minden jó.Én 23 éves vagyok 34 hetes de azért azóta aggódom,de próbálok pozitívan hozzáállni.
2011. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia, ugyanigy vagyok en is!20 hetes terhesvagyok az integralt tesztnel a Down kor kockazata 1:120 volt ezert az orvosom elkuldott amniocentezisre, jovo heten varom az eredmenyt, en is ideges vagyok, de bizom benne, hogy minden ok lesz, + megcsinlattam a genetikai vizsgalatot es azt mondta a doki hogy minden oke, de 100% a magzatvizvizsgalatbol tudnak mondani, ugyhogy nagyon varom az eredmenyt!

S tuti, hogy mndekttonkenk minden a legnagyobb rendeben lesz!Fel a fejjel, s csak pozitivian!

Kellemes napot!

2011. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én 2 gyerekes anyuka vagyok,amikor a 2. babával teherbe estem elmúltam 34 éves...az integrált teszt eredménye 1:120 volt a Down kórra(az AFP-vel nem is foglalkoztam,mert baromira elavult),és gondolkodás nélkül bevállaltam az amniocentézist.Magán úton csináltattuk meg(a Telki khzban),így 3 nap alatt eredmény volt,ami negatív lett.A kisebbik fiam 3 éves,és makk egészséges.Pozitívan gondolkozz,az sokat segít!Azért azt hozzá fűzném,hogy az semmit nem számít,hogy Te mikortól számolod a terhességet,mivel az utolsó menstruáció ELSŐ napja a mérvadó.Én is-mondhatni napra-tudom,hogy mikor estem teherbe(mivel szabályos 28 napos ciklusaim vannak),mégsem az én számolásom szerint számolt a dokim(meg én sem,és a szülés időpontját sem ehhez számítják).Ha így lenne a 2. kisfiam 35+3 naposan született volna(37+3 hétre született).
2011. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!