Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy ha például...

Miért van az, hogy ha például az este 9.15-től 11-ig terjedő időpontban fekszem le aludni, sokkal fáradtabban kelek, mint ha mondjuk éjfélkor feküdtem volna le?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokszor észrevettem, hogy ha a negyed 10-től 11 óráig terjedő időszakban fekszem le aludni, sokkal fáradtabb vagyok reggel. Nem is csak fáradtabb, hanem egy órán keresztül nyomom a szundigombot a telefonomon, mert egyszerűen képtelen vagyok felkelni negyed 7-kor.

Ha viszont 11 óra után fekszem le este, vagy még később, akkor reggel sokkal könnyebben kelek. Ne írjatok olyan válaszokat, hogy "feküdjél le később és akkor nem lesz baj", mert most nem ez érdekel...

Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy az alvásnak valami mélyebb időszakában vagyok akkor amikor 6 óra van. Tehát általában este 9.30-kor szoktam feküdni, kelni pedig reggel 5.45-kor, ekkor nyomogatom a "szundit", és felkelek kb. 6.30-kor. Ez körülbelül 9 óra alvás.

Ha később fekszek le, akkor lehet, hogy reggel 6 órára az alvás el sem éri azt a "szintet", amikor esetleg a legmélyebben alszok.

Na, egyszerűsítem a dolgot: van az alvásnak "legmélyebb" pontja, és esetleg ez épp a kilencedik óra környékén?

Miért van az, hogy ha későn fekszek le, könnyebben kelek, mint a negyed 10-től 11-ig terjedő időszakban?


2011. febr. 28. 22:29
 1/2 Mang válasza:
Azért, mert az alvás ciklusokból áll, 3-4 óránként elérsz az alvás legmélyebb pontjára, majd egy éberebb fázis következik. Valószínűleg ha korán fekszel le, épp a legmélyebb ponton vagy akkor, amikor csörög az óra.
2011. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, köszönöm, hogy megerősítetted :))
2011. márc. 9. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!