Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindennap kell fürödni?

Mindennap kell fürödni?

Figyelt kérdés
Itt olyat olvastam,hogy valaki egy nap nem fürdött meg és kitört a káosz,majd azt írták,hogy minden WC-zés után fürödnek..Minden körülmények között szokatok fürödni?
2011. márc. 6. 12:13
 1/8 anonim válasza:
Sok vizet fogyaszt inább zuhanyozzál.
2011. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem úgy neveltek, hogy koszosan ne feküdjek le aludni. Ha buliból hazaesek éjjel 2-3-kor, akkor is fürdök.

Szóval minden este fürdök, sose hagytam még ki 1 napot sem.


Nagywc után nem fürdök - bár régen fürödtem utána - de most már nedves törlőkendőt használok, ez is teljesen elég szerintem.


15/L

2011. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát,semmi sem kötelező...
2011. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is legtöbbször zuhanyozni szoktam, fürödni leginkább csak akkor, amikor megfáztam és jól esik a meleg vízben ücsörögni.

Viszont csomó helyen olvastam már, hogy nem tesz a bőrünknek meg az immunrendszerünknek a legjobbat az állandó "mosás"... Voltam már olyan helyen táborozni, ahol nem volt bevezetett víz, vagy sátrazni, és nem is olyan szörnyű "csak" mosakodni. Alkalmazkodik a szervezet is egy pár nap után, kevésbé izzad valahogy.


Függ attól is, hogy mivel foglalkozol nap mint nap (sportolsz-e, fizikai munka, poros környezet), meg persze nyáron többet izzad az ember... Aztán függ az egyéni adottságoktól is (van, aki fél nap alatt vizes lesz hidegben is).

én ha itthon vagyok, minden nap zuhanyzom vagy fürdök, de a zuhanyzás néha kimerül 5 percben. Meghálálja a bőröm, hogy nem áztatom mindig szét. Ja, és heti átlag 2 hajmosás, nagywc után nedves törlőkendő, és napi 3 fogmosás. Sosem mondta még senki, hogy büdös vagyok. :)

2011. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindig minden körülmények között!
2011. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

"minden WC-zés után fürödnek.."


Nem kell lesz*arni magadat. Próbálj meg a wc csészébe célozni és ha sikerűl oda tenni, akkor már nem kell utána fürödni.

2011. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Sosem mondta még senki, hogy büdös vagyok. :)"


Általában ilyet nem mondunk meg a másiknak:-).

2013. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én minden nap fürdök, mosok hajat. Engem így neveltek.
2016. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!