Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hipochondria és pánikbetegség...

Hipochondria és pánikbetegség együtt? Segítség!

Figyelt kérdés
Ha épp nincs semmi dolgom,akkor állandóan vizsgálgatom magam..múltkor pl a mellemben a mirigyekre azthittem,hogy csomók!Ilyenkor megijedek,elönt egy furcsa melegség érzet,és feszül a nyakam.Már 2 helyen is becsípődött ,borzalom.Pánikolok ha egyedül vagyok itthon,azt se tudom mit csináljak..1 hónapja volt egy erős pánikrohamom(kézremegés,durva szívdobogás,ájulásérzet,zsibbadt végtagok stb..),azóta csak kisebbek,mert már tudom kontrolállni.A hipochonderség érdekel inkább.Elmentem vérvételre,minden eredményem jó lett.Kérdésem,hogy létezik olyan betegség amit a vérvétel nem mutat ki és gyógyíthatatlan?CSAK NORMÁLIS VÁLASZOKAT.
2011. márc. 10. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az igazán súlyos betegségek hamar kiderülnek,vagy a vérvételből,vagy a sajátos tünetekből.Nyugodj bele,hogy nincs halálos betegséged!A pánikbetegek szorongásának viszont épp az az alapja,hogy saját testük jelzéseit eltúlozzák és attól paráznak,hogy a legapróbb kis bizsergést is halálos tünetnek hiszik.Ne keress magadon bajokat és akkor nem fogsz találni.Szokj hozzá,hogy nem a saját testedre koncentrálsz,hanem más dolgokra.
2011. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát persze létezik, de nem hinném hogy neked bármi testi bajod lenne. Azért a vérvétel eredményéből sok minden kiderülhet. Az orvosod biztosan nem látta értelmét hogy valamilyen vizsgálatra tovább küldjön. Már ha visszavitted az eredményt a háziorvosodnak. Szerintem ne izgulj.:) A pánikbetegséggel jársz orvoshoz? Mert ott kéne elmondani a félelmeidet a betegségektől.
2011. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jártam orvoshoz ,de csak rosszabbodott,így már nem járok.Elkezdett beszélni a betegségekről meg minden,és annyira felhúzott vele,hogy majdnem elájultam.De az a baj,hogy én érzem is magamon a tüneteket:(Mert van amikor nem csak beképzelem,hanem ténylegesen vannak tüneteim,amik egyszer elmúlnak,másszor visszajönnek.
2011. márc. 10. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan betegség. De ne foglalkozz vele :) Bebeszéled magadnak. Tudom, miről beszélek.

Én elképesztő hipochodria-hullámon estem át tavaly szeptembertől. Ezt egy sokk váltja ki, vagy bizonytalanságérzet, ami megingatja a környezetedbe vetett hited. No nekem mindkettőben volt részem. Szeptembertől máig nyúztam a dokikat azzal, hogy nagyobb a jobb mandulám, mint a bal, és ez tuti, hogy mandularák. (Hogy az egész honnan indult, az is faramuci, annyit mondok, hogy egy szimpla megfázásból).

Minden létező vizsgálatra beutaltattam magam, és mind negatív lett, a vérképem jobb, mint újkoromban, még egy vacak vitaminhiányom sincs...

Akkor kezdtem észrevenni, hogy valami a fejemben nem stimmel, mikor elkezdtem megkérdőjelezni az orvosaimat, magamat utalgattam vizsgálatokra (a dokinak mondtam, hova utaljon), és a vérképemre, mivel tök jó lett, azt hittem, elcserélték valakiével... Erre már kapcsoltam, hogy esetleg bebeszélem magamnak, és az első lépés a gyógyulásban az, ha beismered, hogy a fejedben van a probléma. Nekem az segített végképp, mikor a neten nem a mandularákra kerestem rá végre, hanem a hipochondriára... annak aztán minden tünete pontosan passzolt... Ez nagyon helyretett. Ajánlom neked is. Nevetségesnek tartom magam így visszanézve.

És igen, akkor alakul ki, mikor sok időd van magadra, unatkozol... Én is itthon vagyok, passzív félévem van az egyetemen... Unatkozom sokszor, és egyedül töltöm napjaim. Úgyhogy foglald le magad, sportolj, járj el otthonról, és higgy a jó eredményeidnek, hiszen az egy büszkeség! De ennyi, és ne kételkedj a dokikban...


Olvass utána a hipochondriának és tudatosítsd magadban, hogy képzelődsz. Lassan elkezd majd engedni a szorongásod, ami a pánikrohamokat is okozza (látod, azt is tudod már kontrollálni). Ez ugyanis egy szorongásos állapot, kiváltója az unalom, és a bizalom hiánya. Fogd fel, hogy az orvos jobban tudja, és ha nem gyanít semmit, akkor biza semmi bajod nincs.


Tudatosíts magadban mindent! ez az első lépés! Sok sikert! (szívesen segítek, ha szükséged van rá, írj).


25/N

2011. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, és a tünetek, amiket valóban érzel, szintén fejből erednek... Pszichoszomatikus tünetek, azaz "bevonzod" őket, azért érzed, mert kvázi érezni akarod, figyeled, hogy érzed-e. Ezek is szinte azonnal megszűnnek, ahogy fejben elkezded magad összerakni.


25/N

2011. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!