Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tavegyl. Mit tudtok erről a...

Tavegyl. Mit tudtok erről a gyógyszerről?

Figyelt kérdés
Kislányom laboreredményében az eosinofilek 8, hemoglobin 108, a többi jó. Hemoglobinra kapott szirupot. Eosinofilre meg tavegyl gyógyszert . De nem találtam neten semmit róla. Valaki ismeri ezt a gyógyszert?
2011. márc. 11. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Első generációs allergia-ellenes gyógyszerként ismerem és használtam. Valaha nagyon híres volt, Sandoz gyártmányként árulták idehaza, majd Sandoz licenc alapján itthon gyártották. Aztán, ahogy jöttek a következők, ez vesztett a népszerűségéből, és 2006. körül abbahagyták a gyártását. Annyi mellékhatása volt, mintha egy humoreszk lett volna a papírja. Fejfájás, szédülés, szájszárazság, gyomorpanaszok , székrekedés, álmosság, stb. Természetesen mnem lehetett vele autót vezetni, stb, de tényleg nem is volt tanácsos, mert engem úgy elnyomott, hogy alig éltem. De az allergiát, na, azt vita nélkül megszüntette. Ja, és még valami hozzászokási (azaz abahagyáskor elvonási) veszélyt is emlegetett a körzeti orvosom 1974-ben. Csodálom, hogy szirupban még létezik. Vagy tablettában kapja? Vagy a kérdésed 5 éves?
2011. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az olyan bunkókat nagyon utálom, akik kérdést tesznek fel, aztán utána a fülük botját se mozgatják, se köszönöm, se a kérdésekre válasz, se semmi.
2023. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!