Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy is van ez a vérnyomásmérés?

Hogy is van ez a vérnyomásmérés?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy leülni, 5 percet várni, és utána mérni. Ez adja a normál értéket? Mert ilyenkor szerintem normálisak az értékeim. 120/65 kb, max kicsit több. De ma reggel gyúrás és lépcsőzés után pár perccel kíváncsiságból megmértem (5 perc pihenő nélkül) és 160/70 volt. Tehát ha az ember járkál napközben, és pihenő nélkül megméri, akkor normális mondjuk a 140, 150 közeli érték?
2011. márc. 12. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
120/80 a normál nyugalmi érték, ha sportolsz akkor a szív több vért pumpál egyszerre és ezért megemelkedik a vérnyomásod.
2011. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kórházakban naponta egyszer mérik a vérnyomást. Reggel, közvetlenül ébredés után. Slussz. És nem összevissza, meg futás után, meg lépcsőzés után. Nyugalmi helyzetben általában 120/70 körülit mérnek, 70-es pulzussal. Aztán a tevékenységtől függően akár 140, 170, és /100 is lehet igen magas pulzussal. Aztán a leállásst kövtő percekben visszaáll az alapállapot. Szal a vérnyomás mindentől ingadozik. Ez a normális
2011. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ok de akkor mi van a terheléses vérnyomásméréssel. Ott futtatják az embert rendesen. Az is lehet hogy valakinek nyugalmiban Ok, de terhelésre meg túl magassá válik?
2011. márc. 14. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem terheléses vérnyomásmérés van, hanem terheléses EKG. Vagyis azt mérik, hogy a a terhelés miatt nem hagy e ki, vagy összevissza kalapál. De olvasd el ezt itt:szív [link]
2011. márc. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!