Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szív-érrendszer betegség...

Szív-érrendszer betegség jelenléte kizárható a köv. Vizsgálatokkal? : EKG,24 vérnyomásmérés, ECHO 25 éves nő.

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Panaszaim :

Szédülés ( nem forgó jellegő ), szapora szívverés 100-as minimum értékkel, olykor 1-2 extra beütés ( leginkább fekve és az is, ha a bal oldalamon ), mellkasi hát nevezzük diszkomfort érzésnek, nem mondanám, hogy fájdalom sem nyomás, inkább furcsa érzés, bal kéz válltól az ujjakig fájdalma, állandó jelleggel ( mintha az izamim fájnának ).

Az EKG-m rendben van, a 24 vérnyomásmérés eredmény negatív, max. vérnyomásérték 133/80, de az átlag a 120/70, az ECHO is negatív, igaz mitralis prollapsust állapítottak meg, de ártalmatlan, leginkább stress miatt alakult ki ( ezt mondják ).

Nos, ezen vizsgálatok mellett utalhatnak szívbetegségre a tüneteim?


2011. ápr. 24. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján inkább a pajzsmirigyedre gondolnék, mint szív-érrendszeri betegségre.
2011. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

a szédülés,a szapora szívverés,extrasystolé,és a fura érzés a mitralis prolapsus miatt van.Onnan tudom,h nekem is van és néha nekem is 90-100 között szokott verni,és szokott extra ütés is lenni.:)

Nem kell félni,nincs semmi bajod,nem vagy beteg:)

Csak amikor előjönnek ezek a tünetek,mi hajlamosak vagyunk mindent felnagyítani és a félelem még egy lapáttal rátesz(mármint a mitrális prolapsusosok..:) szóval csak nyugi:)

17/L

2011. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia 17/L.... :)

Sajnálom, hogy neked is vannak ilyen problémáid...jellemző nálad is, hogy az ütések fekvéskor jelentkeznek?

Állva vagy ülve sosem érzem, csak fekve..főleg háton és baloldalt.

2011. ápr. 24. 17:41
 4/6 anonim válasza:

Igen én is fekve szoktam érezni...de mostanában már ritkábban..

december végén volt egy nagy bedobbanás,akkor úgy megijedtem,és utána gyorsan vert napokig.Az volt a baj hogy azután minden este a szívdobogásomra figyeltem,és így pszichésen bebeszéltem magamnak h úristen én meg fogok halni,meg h vmi van a szívemmel...olvastam fórumokat,az megnyugtatott,h nem csak nekem van ilyen,próbáltam nem rá figyelni,és március végére már egész ritkább lett az ilyen kihagyás-érzés,most áprilisban meg kb egyszer volt.

bár most megint elkezdtem olvasni erről a prolapsusról h mik lehetnek a következményei,és megint ijedezek:/ de nem bírom ki h ne olvassak utána,mert az orvosok meg nem mondanak semmit..

ha van kérdésed nyugodtan írj:)

2011. ápr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ja, és szedj napi 2*1 MagneB6-ot és mozogj vmit rendszeresen,nekem az segít(bicikli v. séta,futás...:))
2011. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hogy írtál !

Magneb6-ot iszom + még néhány vitamint.

Igazából stresszes vagyok mostanság, azt mondják olyankor erősödnek a tünetek.

Az orvosom egyébként annyit mondott, ami a negativitását illeti ennek a betegségnek, hogy pilóta, űrhajós nem lehetek...érted ... :)

Nos, igen az interneten való keresgélés, az ember már csak ilyen...én pl ápoló vagyok, pontosan tudom, hogy mi mit jelent és mi miért van, viszont amikor ez velem történik ugyan olyan laikussá válok mint bárki más...A félelem nagy úr.

2011. ápr. 24. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!