Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszer kiugrott vérnyomásra...

Egyszer kiugrott vérnyomásra szoktak Dopegytet felírni? Tegnap voltam orvosnál, nem a sajátomnál, ő szabin van. A vérnyomásmérés előtt pont nagyon ideges lettem, meg zavarban voltam (dokiválasztásos kérdés miatt), erre mértek is 160/90-et.

Figyelt kérdés

Elmondtam, hogy az előző terhességem alatt volt, hogy kicsit magasabbat mértek, de otthon mindig rendeset mértem, és hogy ennél a terhességemnél mindig teljesen jó eredményeim lettek (35+3 vagyok). Azt mondta, hogy ír fel gyógyszert, ha otthon megint ilyen magas lenne, kezdjem szedni. De a végén meg azt mondta, mégiscsak kezdjem el szedni mától. De teljesen jókat mértem itthon már este is. Tudom, ő a doki, csak így, hogy ő is kétfélét mondott, nem tudom, mit csináljak. Arra gondoltam, jövő héten megyek a saját dokimhoz, addig várok és mérek.

Olvastam itt,hogy sokaknak a gyógyszerrel ennyi a vérnyomása, mint nekem a kiugrott, de nekem meg alapból 120/80 körüli szokott lenni. Nem vizesedek és a vizeletem is rendeben volt tegnap is.


2011. júl. 19. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Mint ha magamat olvasnám. Én is tegnap voltam dokinál, nem a sajátomnál, mert ő szabin van. Mivel elutazunk megnézettem a méhszájamat. 141/91 vérnyomást mértek. Megnézte vizesedek-e, de nem szoktam, súlyom is oké. Azt mondta napi 3-szor mérjem, és ha akár egyszer is ennyi lesz megint, menjek vissza. Előtte sose volt 120/70 felett, most amióta méregetem 134/73 volt. Jövő héten megyek én is a sajátomhoz, majd megbeszéljük.

Ő az orvos, de egy mérés után egyből gyógyszert szedni? szerintem ha nem mérsz magasat, várd meg a jövő hetet. Nem tudnál rácsörögni az orvosodra, vagy védőnődre mit tegyél?

30h km

2011. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a terhesség elején a belgyógyász Dopegytet írt fel a vérnyomásomra. Aztán a 28. héten megint mennem kellett, csak akkor már más belgyógyászhoz. Kaptam egy 24 órás vérnyomásmérőt. Vegyes értékek jöttek ki. A legnagyobb 163/91, pulzus meg 122 volt. Ennek ellenére mondta a doktornő, hogy ne szedjem tovább a Dopegytet, mert a többi érték az kb. 135 alatt volt. De szerintem kérdezz rá a védőnődnél, hogy ő mit ajánl! Jó egészséget nektek!
2011. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez az ún. fehér köpeny hipertónia, ami nálad is volt. A kardiológusom szerint a betegek jelentős része ilyen. Ezért szoktak 24 órás vérnyomásmérést csinálni. Nálam is ez a helyzet. A nődoki felírt vérnyomáscsökkentőt ennek ellenére, hogy a24 órásim győnyörű szép és otthon alacsony a vérnyomásom. Beszedtem, erre az orvosnál ismét felment...:))Szóval ez van. A dokik szerintem túlparázzák a dolgot, a kardiológus azt mondta, hogy ne szedjek semmit. Egyébként már hosszú évek óta ez van nálam terhességtől függetlenül.
2011. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tényleg igencsak hasonlít a történetünk, kedves első!

Dokit nem tudom hívni, védőnő meg elég rutintalan, vele sokra nem szoktam menni.

Amúgy azt mondta tegnap a doki, hogy még egy kontroll mérést csináljunk, amíg ott vagyok, de persze elmaradt, pedig lehet, hogy az már jobb lett volna, dehát késő bánat.

Akkor mérek, aztán majd jövő héten megbeszélem a dokimmal.

Köszi a válaszokat!

2011. júl. 19. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!