Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egyszerűen nem tudom lenyelni...

Egyszerűen nem tudom lenyelni a gyógyszereket. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Soha nem tudtam lenyelni semmilyen gyógyszert sem, mondjuk beteg is ritkán voltam. Ha meg valami bajom volt, akkor valamiféle szirupot vettem be, vagy összerágtam (persze csak ha lehetett) a gyógyszert.


De most 3 hete elég rossz állapotban vagyok, nagyon köhögök. Azt hittem el fog múlni, de nem. Elmentem orvoshoz, felírt valamilyen filmtablettát, és most azt kéne szednem.

Tegnap este fél órán át próbáltam lenyelni, de nem sikerült. Odarakom a nyelvemre, de amint elkezdenék inni önkétlenül is megfogom a fogaimmal a gyógyszert. Ma reggel is próbáltam, nem ment...:(


Mit kéne csinálnom? Nagyon parázok attól, hogy félrenyelem és megfulladok. Elég sokszor nyeltem félre kiskoromban és pánikba esek ha valahol nem kapok levegőt, akár csak pár másodpercre. Szerintem akkor sem merném bevenni ha egy komplett orvosi csoport lenne a hátam mögött a biztonság kedvéért..:(

Mit tegyek?:S


16/F.


2011. márc. 25. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Én is ugyanígy voltam. Nekem az vált be, hogy amikor bevettem a gyógyszert, üvegből ittam rá a vizet, így alapból felveszel egy olyan helyzetet, ami segíti lenyelni a gyógyszert, úgy nagy nehezen sikerült :).
2011. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez velem is megesik sokszor, hogy egy nyamvadt C-vitamin tablettát nem bírok egyszerűen lenyelni. Nyilván tudod, hogy ez egy pszichés gátlás. Azért találtál ki amúgy a filmtablettákat, hogy egész biztosan lecsússzon a torkodon, ne akadjon meg, szóval ha ilyened van, tényleg nem kéne félned, mert nem nyelheted félre. Gondolj arra, ha megint jön a nyelési gátlás, hogy egy falat ételt nyelsz le, hidd el, semmi különbség nincs a 2 között. Képeld, hogy eszel, és nyelj egyet. Egy pillanat, és már lenn is van a gyógyszer. Nekem ezzel a módszerrel indig sikerül illetve ki kell űzni a fejedből ezt a fulladási félelmet. Jóval nagyobb tárgyak esetén állhat csak fen a fulladás veszélye! Amúgy egyszerre több gyógyszert lenyelni én is képtelen vagyok, pl nagymamám simán benyel egyszerre 3-4 szemet is (neki ugye többfélét is kell naponta szednie).
2011. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne a nyelved elejére tedd, hanem egész hátra, és azonnal igyál egy kortyot, miközben kicsit hátracsapod a fejed (közben nyelj), így hamar legurul. Nem fogsz megfulladni, ebben biztos lehetsz. Inkább ez, mint hogy hurutos köhögés közben ne kapj levegőt, nem?
2011. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
egy kanál sűrű joghurttal vagy pudinggal vedd be. észre sem fogod venni.ne a szádba tedd a gyógyszert,hanem a kanálnyi cuccba,aztán egy gyors nyelés.
2011. márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Én is ugyanígy vagyok a gyógyszerekkel.Képzeld,a doki most olyan gyógyszert irt fel nekem,amit fel lehet oldani vízben.Így könnyen be tudom venni,és még jó íze is van.

Kérdezz rá a dokidtól,tudna-e neked is ilyen diszpergálódó tbl-t felirni!!!

2011. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Bocsi,nem olvastam el az eddigieket,lehet,hogy már írták ezt,de nekem az a tanácsom,hogy a nyelvednek teljesen a leghátuljára rakd a gyógyszert!Nekem is ez segített,én is voltam vagy 13 éves,mire sikerült bevennem egy nyomorult tablettát.Sok sikert,és jobbulást!
2011. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Kis koromban minden családtagomnak részt kellett venni a gyógyszerszedésemen. Egyikük a lábamat fogta,másik a kezemet, a 3. tömte belém a gyógyszert,aztán legközelebb inkább injekcióra jártak velem minden nap vagy pár naponta. Most összetöröm és cukorral veszem be és iszok is rá,ha nem lehet széttörni,akkor a nyelvem leghátsó részére teszem amíg csak elérek és sok vízzel vagy teával.
2011. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most fél órája sikerült lenyelnem, egy nagy kanál joghurt közepébe rakva. :D

Köszönöm szépen a válaszokat, aki a joghurtosat írta neki külön! Így a jövőben nem lesz gond vele, remélem legalábbis.:D

2011. márc. 25. 19:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

jaj, de jó, nagyon örülök, hogy hasznodra lehettem.

mileőbb gyógyulj meg:))

üdv.

2011. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
50%

Kedves kérdező!

Én 13 éves vagyok,de a gyógyszereket nagyon én sem tudom lenyelni,ha beteg vagyok vagy mint most pl.: Halolajat veszek be,hogy jobban tudjak koncentrálni meg az segít az agynak ...felnőtteknek is ajánlom! Főleg akik vizsgáznak vagy bármi! :)


Nos én is köszönöm mindenkinek,mert mindenképp kifogom próbálni és igen tényleg "szihés" dolog ez :D :D

Bár én nem tudom azt képzelni,hogy kaja van a számban,de mindenképp megpróbálom! :)

2014. aug. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!