Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Anyukám egyszerűen nem érzi...

Anyukám egyszerűen nem érzi az illatokat. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Például, bepisilt a cica az egyik szobába és ahogy beléptünk, lehetett érezni, ő nem érezte, hiába vezettem oda, nem érezte.

Öblítő illat van a lakásban és ő nem érzi. A függönyön valahogy elég tömören lehet érezni, én ahogy megszagolom, borzalmasan erős illatot érzek, anyukám tömi túrja bele az orrát, de nem érzi, csak enyhe illatot.


Ez csak két példa, a probléma már évek évek óta fennáll.

Ez mitől lehet?


2011. szept. 20. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Számos dolog okozhatja az ú.n. anosmiat. Volt-e korábban anyukádnak fejsérülése? Dohányzik-e, vagy dolgozik-e vegyszerekkel? Szed-e valamilyen gyógyszert (vérnyomáscsökkentő, pajzsmirigyre ható gyógyszer, fájdalomcsillapító), ugyanis a szaglás elvesztése egyes gyógyszerek mellékhatása is lehet? Az ízeket érzi? Allergiás? Van-e krónikus arcüreg gyulladása?


Mindenképpen ki kell vizsgálni a panaszok okát, először is menjen el a fül-orr-gégészetre, nem kell beutaló.

Ha nem találnak semmit, neurológiára fogják irányítani.

Ha rendszeresen szed gyógyszert a kezelőorvosával nézzék át, hogy nem azok okozzák-e a panaszait.

2011. szept. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, rendszeres dohányzó volt anyukám, de nagyon erősen, pár éve már leszokott. Rendszeres ivó volt sajnos, sört, bort.. de jó pár éve erről is leszokott :)

Gyógyszert? Nem tudom biztosan, szerintem nem.

Fejsérülésről nem tudok.

2011. szept. 22. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!