Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS erős hátfájás. Mi a...

SOS erős hátfájás. Mi a rossebtől lehet?

Figyelt kérdés
A hátam-gerincem kibírhatatlanul fáj, kb a lapockák között...egész nap érzem már egy ideje, de akkor a legrosszabb, ha homorítok és kicsit megfeszítem, elfordulok valamerre....már annyira rossz, hogy hányingerem van a fájdalomtól...és persze az egész testemben szétárad a dolog...fáj a bal hónalj alatti borda, főleg nyomásra, a mellkascsontok, és a nyakam is....Belgyógyász, reumatológus, manuálterapeuta látott, Rtg készült, sérvem nincs, komoly eltérést nem látnak, vérkép negatív...de a leleteim alapján csak szétdobálják a kezüket és hülyeségekkel fáraszt, hogy menjek úszni hátha attól jobb lesz....én meg hogy menjek úszni, ha léteznem is fájdalmas...kín az egész nap....mit csináljak....valaki ötlet?
2011. márc. 29. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
A manuálterapeuta mit csinált azon kívül, hogy látott?
2011. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Több helyen a nyakamon és a hátamon kiropogtatott, de utána és előtte is fáj....valójában nem jutottunk előrébb...
2011. márc. 29. 21:31
 3/7 anonim ***** válasza:
En meg kikernem mas orvos tanacsat is...az nem lehet, hogy olyan eros fajdalmaid vannak es nincs semmi...esetleg menj egy masik reumatologushoz, vagy fizioterapiara vagy neurologiara. remelem valami gyogyszert azert csak felirtak!!! ha van idod ird meg a fejlemenyeket!! jobbulast minel hamarabb!!
2011. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, egy gyógymasszőr. A hátfájás elég gyakori probléma, bár a legtöbb embernél nem olyan szörnyű, mint nálad, és ez a gyógymasszőrök fő feladata. Na most ha minden orvos végignézett, és nem találtak semmiféle elváltozást, az lehet jó hír is, mert lehet izomeredetű a probléma, ami röntgenen nem látszik, viszont masszázzsal kezelhető. Arra ne számítsál, hogy egy kezeléstől elmúlik, minimum 6-8 alkalom, ami után tartós eredmény remélhető, de már 1-2 alkalom után kiderül, hogy van-e értelme folytatni, van-e rövid távon érezhető hatása. Tipikusan a lapockák közötti hátfájás egyik igen gyakori oka a stressz, ami ott rakódik le izomcsomók formájában, de lehet tartásprobléma is az oka, sőt akár kezeletlen lúdtalp is. (Az ortopédiai vizsgálatot még nem írtad fel a sorba.) Mindenesetre ha a sérvet és a gerincproblémát kizárták az orvosok, akkor alapvetően nincs kizáró oka egy kemény hátmasszázsnak (ha nincs csontritkulásod és nagyjából rendben van a vérnyomásod).
2011. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ....Csontritkulásról nem tudok, a vérnyomásom általában OK, de néha van, hogy megemelkedik...valójában az idegeskedés miatt, hogy mi van velem...

Jövőhét hétfőre kértem egy időpontot a BHC-ba ott megnéz egy ortopéd, gerincsebész orvos, aztán ha Ő sem tud mit kitalálni, akkor megpróbálom a masszázst....Te merre dolgozol? Sok ilyen tünettel találkozol?

2011. márc. 30. 15:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Írjál magánban. A lapockatájéki hátfájás nagyon gyakori jelenség, igen (bár a legtöbb embernél nem ennyire elviselhetetlenül).
2011. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Velem pont ugyan ez van. Tavaly ilyenkor tüdőgyulladás ami elmúlt és a fájdalom maradt egy hét fekvés helyre hozta.

Most izom gyulladás de a fekvés a biztos

2017. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!