Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Beszedjem az antibiotikumot...

Beszedjem az antibiotikumot vagy sem? 1hete kb náthás betegségem van. Elsőnek a torkom fájdult meg egy pár úra leforgása alatt a semmiből, után már az orromat is fújni kelett rá 1-2napra. Néha már a homlokom is fáj.

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag amikor kifújom az orrom, akkor hallom szörcsögve ahogy a homlokomban helyreáll anyomás. A nap végére meg is fájdul a sok fújástól meg köhögéstől. Általában este főleg fekve jön rám aköhögés jobban. Tegnap este óta már slájmos is a torkom. (a betegségtől nagyo nem fééek, mert minden évben végígszenvedem ezt legalább egyszer)


A doki írt fel antibiotikumot, de vesződve, mert nem tudta adjon e vagy sem. Kérdeztem is, hogy vírusosra nem okés nem? Mondta, hog yigen, ezért vesződik, hogy adjon e vagy sem. Végül felírta, és mondta, hogy ne szedjem be 2 napig még, háétha helyrejövök addíg. De hát nem.

De nem tudom, hogy mi legyen, most nem azért írok mert itt a halál, mert mondom ismerem ezt a szart, de nem szerentém elcseszni azzal, hogy antib-t szedek ha nem kell, mert akkor tovább tart mint kellene.


szerintetek?


2009. febr. 26. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem szedted, akkor sztem már ne, várd ki, hogy az immunrendszered csinálja ki a nyavaját (elvileg napokon belül meg kéne tennie). Inkább forró teával, sok vitamin és fekvéssel gyógyísd magad.
2009. febr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
ha most "már a homolokom is fáj" azért ne hagyd, hoyg jól elterjedjen rajtad . inkább vedd be, ha nem vagy terhes( ha nő vagy), vagy ygógyzserallargiás, azért talán mégis könnyebb lesz.
2009. febr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a dokidat, mondd el neki mi a helyzet, és hogy most mit tegyél. Biztosan segíteni fog dönteni.
2009. febr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Én nem venném be a helyedben, hisz ha vírusos a bajod, akkor arra nem jó az antibiotikum, mert ugye az bakteriális fertőzésekre van... Meg lehet, hogy beszeded, és nem is használ, csak tönkreteszi a bélflórádat. Inkább igyál sok folyadékot, egyél sok fokhagymát (igen, büdös, de nagyon hatásos), sok mézet, meg csipkebogyóteát. Amióta inkább így kúrálom magam, mint gyógyszerrel, hamarabb meggyógyulok, de nem is vagyok olyan gyakran beteg (már vagy 2 éve biztosan nem voltam...)


Szóval ne vedd be! :D Jobbulást!

2009. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Üdv, 23 éves srác vagyok, és hálégnek nem vagyok terhes sem:)

Igazából az a kérdés hogy ez most vírus, vagy baktérium. Mert ha vírus, akkor csak erősítem az antib-vel is. Igen gondoltam rá, hogy felhívom, olyasmit mondott, hogy lehet meggyógyulopk 2 nap alatt, akkor nem kell. Tehát a mai napot megvárom még, aztán akkor holnap felhívom. Nem pusztulok bele az antib.-be sem, elég jól bírom, annó tüszűs mandulára több mint 1 hónapon keresztül szedtem kb egymás után oylan 3-4féle antib-t. Elég durva volt...

2009. febr. 26. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! Ha vírus, nem erősíted az antibiotikummal, igaz nem is hatsz rá. Mivel a vírusoknak nincs sejtfaja, így azokat képtelen elpusztítani. (Ezzel gátolja meg a szaporodást.) De a baktériumokét igen, és így a felülfertőzés kockázatát kizárod. Tehát sok orvos felírja vírusfertőzés esetén is, mivel a legyengült immunrendszer képtelen védekezni még a bacik ellen is. Persze az antibiotikumról sokaknak megoszlik a véleménye, még az orvosoknak is. Tehát rajtad áll, hogy beszeded-e vagy sem, én beszedném a helyedben. Mindenesetre az antibiotikum kúra alatt egyél sok élőflórás tejterméket!

Gyógyulj meg mihamarabb!

2009. febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!