Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inzulinos cukorbeteg vagyok,...

Inzulinos cukorbeteg vagyok, s pár hete a lábam közét combjaimat szét vakarom annyira víszked, s mintha izzadna is állandóan nedves. Az orvos azt mondta meg kell vakarni. Mitől víszked?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 16:03
 1/4 poiu ***** válasza:
Cseréld le az orvosod. A cukorbetegség hajlamosít egy csomó bőrfertőzésre, mert a cukor jó táplálék bacinak, gombának. Ha látsz valami elváltozást pl. kör alakú pirosas gyűrűt, vagy kiemelkedést stb. akkor bőrgyógyásszal nézesd meg. Nem biztos, hogy fertőzés az oka, de először azt kellene kizárni.
2011. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze meg kell vakarni, bunkó egy doki. Sajnos nekünk cukorbetegeknek mindig van valami problémája. Esetleg ha magasabbak a cukraid pár hete, akkor bizony okozhat ilyen jelleggű viszketéseket, sőt még a nemi szervnél is. Menjél el légyszives bőrgyógyászhoz, és mond el a panaszodat, hátha normálisabb lesz, mint a dokid.
2011. márc. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 poiu ***** válasza:
Ja, nem akartalak megijeszteni: hajlatokban (különösen a túlsúlyosoknál) kialakulhat a viszketés fertőzés nélkül is. De ha már két hete tarta, érdemes megnézetni, mert ha mégis fertőzés, mielőbb kezelni kell.
2011. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezek után semmi bátorságom orvoshoz menni e problémával mert az orvosok éreztetik azt hogy a beteg csak terhet jelent neki. Sajnos nekem nincs pénzem az orvosokra anélkül meg úgy is kezelnek. A házi orvos az 1000Ft alatti összeget visszadobja, a szakorvos pedig a 30000Ft alatt szoba sem áll a beteggel. A betegek ide juttatták az orvosokat, akik vissza élnek vele.
2011. márc. 1. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!