Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dietat javasolt az orvos igaz...

Dietat javasolt az orvos igaz nem vagyok cukorbeteg/terhessegi/ de 160-180 g-os szenhidrat dietat mondta, h csinaljak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Majd csak penteken megyek terheleses cukorra,de ma a vedono megnezte a vizeletemet,es azt mondta,h alacsony a cukrom.Azt mondta,h ne csinaljam ilyen durvan ezt a dietat,mert igy a baba sem kap meg mindent ami kene neki,es alitolag neki sem jo a keves cukor nalam?!

A dokit is hivtam aki azt mondta,h csinaljam csak a dietat,amit azert kell,mert vizesedik a labam,es az atlagosnal tobb magzatvizet latott,es h ne hizzak mar sokat,eddig 6 kg-ot hiztam.Csak terhesseg elott kb.1 evvel hiztam 15 kg,amit nagyon soknal tart,es fel,h a terhesseg alatt meg jon a tobbi kg is,es nehogy a toxemia legyen a vege.

Szoval a kerdesem az,h milyen baj lehet abbol,h alacsony a cukrom?A babanak ebbol mi baja lehet?Mit javasoltok mit tegyek?Azert betartom a dietat,de eszek is,szoval nem koplalok.

Koszonom a valszokat

25 hetes kismama


2008. máj. 19. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 160-180 grammos dietat szepen tartod, minden rendben lesz, jut eleg tapanyag a picinek :)

Ezt dietetikusok allitjak ossze, csak az a fontos, h betartsd az etkezesek szamat, es h mindig egyel gyors es lassu felszivodasu szenhidratot is, es akkor a vercukor szinted mindig egyforma lesz !

Minden jot!

23 hetes szinten ch dietazo kismami

2008. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszodat,esetleg,ha van kedved irj privibe,mert lenne meg egy par kerdesem a dietaval kapcsoaltban.
2008. máj. 19. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

ne diétázz, felejtsd el, csak a cukros ételeket mellőzd és teljes kiőrlésű pékárut fogyassz. SOK zöldséget, gyümölcsöt, és lehetőleg egy nap legalább 5-6szor étkezzél értékes tápanyagokban gazdagon! 3szor egyél, kétszer csipegessél! Folyadékra ügyelj(2,5-3 l egy nap) és lehetőleg ne cukros üdítő legyen!

És diétázz akkor, ha a cukrod magas lesz, illetve akkor sem kell méregetni, csak nagyon odafigyelni!

ha van kérdésed, írj!

2008. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem se diétázz!!!Nekem azt hozták ki,hogy magas a terhelésem vagyis terhességi cukrot,pedig aznap közel 5órát koplaltam mire ehettem...sztem baromság.Azóta is járok a diabra és méregetem néha itthon semmi bajom sincsen,pedig nem diétázok.Figyelek arra amit ezsek,de én megeszem a fehér kenyeret is és ha édességet kívánok akkor egy kicsit abbólis.sztem sokkal rosszab ha megvonod.Az meg,hogy dietetikusok határozzák meg.Ja csak ezt akkor kéne elfogadniha a te életviteledhez igazítanák,mert nem mindegy,hogy egy dolgozó nő vagy vagy egy otthon ülő kismama..stb.De sajna csak rádnyomják,hogy 160gramm és ezttartsd be. A másik ha komoly lenne a dolog,ezt nemlehet úgy csinálni,hogy 160-180gramm.most melyik,ez vagy az...innentől sztem komolytalan.Akiknek igazából kell diétázni azt kórházi megfigyelés alatt beállítják és szigorúan ellenőrzik-a barátnőm így volt vele.de pl ahová én járok ott nagyüzem van-sztemkomolytalanul...

Ha gondolod írj privit,tudok segíteni nekem miket mondtak,de mondom én nem tartom be igazán.Mikor betartottam 3szor rosszul lettem a baba meg sem akart mozdulni...sokkal jobban megijjedtem..

32hetes kismama ui.ne koplalj!

2008. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom,komolyan mar kezdek megorulni,h akkor most tenyleg semmi nem jo amit csinalok?!Ha betartom akkor az a baj,ha nem akkor az orvos fog majd minden honapban lecseszni ahogy ezt tette eddig is,h uristen,h nezhetek igy ki,annyira megalazo volt,szornyu.De mint orvosban nagyon bizok,mert amikor nagyon beteg voltam O segitett meggyogyolni,es mutet nelkul,ami ennel a betegsegnel nagyon nagy szo,szoval tanacstalan vagyok,de megfogadom a tanacsotokat,es tobbszor keveset eszem,es odafigyelek,h mit.
2008. máj. 20. 05:55
 6/9 anonim ***** válasza:

szia!:)

én azt mondom válaszd az arany középutat. én is 160g diétára lettem ítélve, mert magasabb lett a terhelésnél a cukrom.kaptam egy jó nagy listát a dokimtól, hogy mibe mennyi szénhidrát van, aszerint nem sok mindent ehetnék, mondjuk húst hússal meg vizet :D, azért jó alaposan átnéztem és arra jutottam, hogy na azért ne őrüljünk már meg :D. szóval amit változtattam, hogy cukor helyett édesítővel csinálok mindent, fagyi helyett jégkrém (ez komoly! abban kevesebb a szénh.), üdítő csak nagyon ritkán, helyette víz, kevés kenyér, vagy ha már kenyér , akkor van ilyen vitaminos kenyér, amiben szintén kevés a szénh.. ezek a fő vonalak. azonban ha megkívánok mondjuk egy kis lekvárt, akkor egy fél szelet kenyérrel eszem egy picit, vagy ha üdítő, akkor csak fél pohár stb, szóval ésszel mindenből, így nem vonsz meg mindent amit megkívánsz, de nem is viszed túlzásba. azóta jó a cukrom :).

kitartás és szép babavárást

üdv

34 hetes mami :)

2008. máj. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig igenis diétázz,ha az ORVOS azt mondja.Itt hiába írják,hogy ne diétázz,de ha valami bajod lenne,mert rájuk hallgattál?biztos nem véletlen mondták a diétát.Én a 24.héttől 160gr-os ch diétán vagyok(bát én sajna a cukor végett)és a baba teljesen jól van,szépen tud fejlődni.Bár terhesen tényleg azért a napi 160gr ch azért mindenképp legyen meg,az alá ne menj.De a világon semmi bajotok nem lesz a 160gr ch-s diétától.Én mióta diétázok,nem híztam egy árva kilót sem,pedig mindent eszek mértékkel amit lehet.A baba megkap mindent a szervezetedből amire neki szüksége van..Szerintem te is szerezz be egy ch táblázatot,abból szépen számolgasd a ch-kat amit megeszel.Lehet 1-2 hétig furi lesz,de azután már fel sem tűnik majd.És a védőnő honnan vette hogy alacsony a cukrod?(egyébként tudnak néha olyat mondani a védőnők is,hogy .....)halálra rémítik a kismamát potyára.a cukor alsó határa 3.9(tehát az még jó)ha az alatt van,de te nem érzel semmi különöset akkor nincs baj.Ha meg a cukrod tényleg túl alacsony lenne annak vannak tünetei.Pl nem érzed hogy "éhezel"?a tünetei:gyengeség,szédülés,fülzúgás,ájulás közeli állapot stb...(nekem ezek voltak)De ha mondjuk mégis alacsony lenne a cukrod,és ezek közül éreznéd valamelyiket,mindig legyen a táskádban szőlőcukor,v narancslé,mert ezek gyorsan normalizálják az alacsony cukrot..Persze ha lenne ilyen,utána mindig be kell iktatni egy étkezést is... 35 hetes diétázó kismama
2008. máj. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az orvosra hallgass. Picikét lehet hogy többet ért hozzá mint az előttem szólok.
2008. máj. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a tanacsokat,es igen az orvos utasitasat kovetem es dietazom,de nem koplalok,a kenyeret,es edesseget cukros uditot elfelejtettem mar,es sokszor keveset eszem.Igy biztosan artani nem artok.
2008. máj. 21. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!