Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Étvágytalanság, levertség,...

Étvágytalanság, levertség, depresszió, de főképp, hogy oldhatnám meg, hogy legyen étvágyam?

Figyelt kérdés

Nem tudom, pontosan, mi a baj. Reggelente úgy kelek, hogy képtelen vagyok enni.. nem hányinger csak rá nem bírok nézni. Olyan folyamatos teltség érzet vagy majdbefosokéselhányommagam érzés. olyan enyhébben... Alig eszek, ma egy zsömit ettem, meg paprikás krumplit. Ennyit... Hetek óta megy ez..

Hiányzik a párom, borzasztóan. Mindennél jobban szeretnénk összeköltözni, de előbb le kell érettségizzem a következő két hónapban. (sajna egyelőre csak hozzájuk tudnék költözni). Fáj mikor elmegy... elhagyatottnak érzem magam, meg ilyenek meg lehet, félek az érettségitől is. Meg mellesleg papám nagyon beteg, apum meg elhagyott.. ez lehet az oka vagy ne adja ég, védekezés ellenére teherbe estem..? Letettem a fogamzásgátlót egy hónapja, mert migrénrohamokat idézett elő, azóta óvszerrel szeretkezünk de gumi nélkül soha!

Valaki segítsen.. 43 kiló vagyok és 164 centi. nem szabad fogynom, így is étkezési zavaros vagyok. Ha valaki tud nekem ajánlani valami könnyű, gyomorkímélő étrendet azt megköszönném!!

L/18


Ui.: Bocsánat a selejt fogalmazásért, csak tényleg aggódom, mert egy hete van fenn ez az állapot, hogy alig eszek...


2011. ápr. 4. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

"Valaki segítsen.. 43 kiló vagyok és 164 centi. nem szabad fogynom, így is étkezési zavaros vagyok. Ha valaki tud nekem ajánlani valami könnyű, gyomorkímélő étrendet azt megköszönném!!

L/18 "


Kettő dolgot fűznék ehhez,nagyon kemény lesz,de nem akarlak bántani.

Az első:

ÉTKEZÉSI ZAVAROS VAGY.Akkor mi a kérdés? Nyilván tönkrement a gyomrod. Ide már rég nem holmi gyomorkímélő étrend kell,a szervezeted itt adta fel,ezen a ponton egy hete.Azt nem értem,mégis hogy gondolod,hogy ide írogatsz meg töprengsz azon,mi segítene,mikor ott van a kérdésedben a válasz:az étkezési zavar.A megoldás? PSZICHOLÓGUS,ha nem elég,akkor PSZICHIÁTER.Azt nem értem,a szüleid ezt nem vették észre? Ők nem látják,hogy tönkrementél? EL KELL menni orvoshoz,nem gyakorikérdésekre írkálni,hogy van-e gyomorkímélő étrend,na még az kéne neked,attól fogynál tovább.

Azért van hányingered,mert összement a gyomrod,azért sz.r a közérzeted,mert a tested feladta a versenyt,és elkezdett leépülni.

Az,ami történik benned lelkileg a családi dolgaid miatt,az tényleg szomorú,megértem,ha emiatt esetleg még rosszabbul érzed magad,de nem szabad ennyire elhagyni saját magadat.Nem szabad ideáig lesüllyedni.Meg merem kockáztatni,hogy mindent az étkezési zavar okoz,a levertséget,a stresszt,főleg az étvágytalanságot. Minél előbb menj el ezzel orvoshoz,mert nemhogy enni nem fogsz majd tudni,max szondán keresztül adnak majd neked ételt, de a menzeszedtől is elbúcsúzhatsz (már ha ilyen mértékű állapotromlásnál ez még nem történt meg), és gyereked sem lesz soha.

Az orvost ajánlom, minél előbb,már holnap akár. Ne keress kifogásokat,ne keress kibúvót,ezen a ponton ezekkel a dolgokkal már egyszerűen nem lehet játszani.

Étvágytalanság ellen B6 vitamin,Béres csepp, multivitaminok,és kezdj el fokozatosan enni minden nap. Kell mind az 5 étkezés,ha nem megy más,akkor mindenből 1-2 falat,de a gyomrodnak újra hozzá kell szoknia ahhoz,hogy minden nap kap táplálékot,és nem naponta kétszer,mert ettől is felborul az egyensúlya még jobban.

De a legfontosabb,hogy kikezeltesd magadból az étkezési zavart,én nem is értem,mit vártál,hogy majd szépen elmúlik magától?! :S Átcsúsztál a vegetációba,ilyenkor jön majd az ájulás,a folyamatos szédülés és a többi.Csak a pszichológus segíthet,és ne is haragudj meg,egyszerűen hülye vagy,hogy hagytad ezt idáig fajulni,és a környezeted is figyelhetne Rád sokkal jobban... ez benned dől el,úgyhogy indulj el az orvoshoz,ha normális életet akarsz.

Remélem tudtam segíteni.


24/L, anorexiából gyógyult

2011. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
normális evésre már tudtam magam szoktatni megvolt a napi ötszöri evészet, de egy hete nem tudok enni. nem tudom miért, nem kívánom, fura a hasam is. azt mondják nagyszüleim, hogy ideges vagyok az érettségi miatt...
2011. ápr. 4. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok... miért nem mész el orvoshoz? De komolyan,mire vársz? Mit akarsz ezzel elérni? Nyilván ha kikezeltetnéd a zavart, menne az evés is... én is voltam anorexiás,nálam a stressz okozta az étvágytalanságot (soha nem akartam fogyni), aztán pánikbeteg lettem,de 3 hónap alatt kikúráltak egy terápián,és azóta,még ha nem is olyan sokat,mint előtte,de tudok enni,és már visszahíztam 5 kilót... ez addig nem fog változni,amíg spekulálsz,meg amíg azon agyalsz,mitől van! :S Menj el orvoshoz,ne mond,hogy nincs egy felesleges órád arra,hogy megnézesd magad a dokival,lehet,hogy már rég kialakult valami brutál hiánybetegséged,és attól van... :S Nem értem,a párod miért nem billent fenékbe,és zavar el ő is dokihoz.
2011. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Iskolapszichológushoz járok de titokban, a család nem tudhatja meg. El lennék hordva mindennek megint...

Párom meg sokat segít kilábalni stb. Igazából emetofóbiás vagyok, nem tudom, az mennyire étkezési zavar, hogy nem mertem enni, mert féltem, hogy hányok. De az már annyira nem befolyásol..

Viszont télleg nincs egy leheletnyi időm sem, tételezni ülök a gép elé, stb..

Család meg végig fossa mi van velem, nagyim törődik velem kicsit de ő is hülyének néz szerintem.. ^^;

2011. ápr. 4. 22:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Még mindig első válaszoló... én is emetofóbia miatt fogytam le nagyon. Na ez a sorsszerűség! :D Mindenesetre én annyit tudok javasolni, gondold végig,hogy mennyi esélyed lenne a rosszullétre.Persze nyilván mikor voltak ezek a hasmenős vírusok,én se voltam a toppon,de eljutottam odáig,hogy kb azt gondoltam: "Én nem a túlélésre játszom,nem csak azért eszek,hogy éljek,hanem mert jólesik,akkor is megeszem ezt a tányér kaját,lesz,ami lesz..."

Én sem lábaltam még ki teljesen,de már lényegesen jobb.Naponta 5ször,kisebb adagokkal kezdtem, aztán már kicsit híztam is,most növelem az adagokat minden nap. Qrva nehéz,mert tényleg kegyetlen,ha beszűkül a gyomrod, de minden erőmmel azon vagyok,hogy átlendüljek,mert én is úgy lefogytam,hogy pfff... nekem is vannak időszakok,amikor nem tudok enni (immáron 4.napja,állítólag az időjárás változásai is befolyásolják,meg nekem most állt vissza a menzeszem,ilyenek), fel vagyok puffadva,étvágytalan vagyok... ilyenkor csak azért is-alapon megeszem 1-2 falat ételt, vagy akár egy fél tányért is. Már eljutottam odáig,hogy az ízekre vágyom,és nem arra,hogy vegetálás nélkül éljek,bár megmondom őszintén,gyomorkorgást és éhséget hónapok óta nem éreztem. Onnan tudom,hogy ennem kell,hogy elszédülök,meg nálam be van osztva elég szigorúan,hogy 3 óránként kajálnom kell,hogy a gyomrom szokja.

Jaj,annyira utálom,hogy ez az egész betegség létezik! :@ Szégyelltem is magam miatta,de végül muszáj voltam pszichológushoz fordulni,mert pánikbeteg lettem miatta.Ne érezd magad se egyedül,se kellemetlenül. Mindig azzal nyugtatom magam,hogy legalább nem teszek kárt másokban... nem gondolom,hogy üldöznek vagy nem vagyok skizofrén,ilyenek. Túl lehet esni ezen a betegségen, és túl is kell,engem az mozgat,hogy szeretnék megint egészséges lenni,és szeretnék kisbabát,márpedig ott aztán a hányingert nem lehet kikerülni...

Sok sikert Neked!

2011. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez a válasz nagyon jól esett. Komolyan... Köszönöm szépen, hogy leírtad.

Igen, rohadt egy dolog ez, de nekem is, jelentősen jobb. Félek, rettegek, megtagadom a kaját magamtól, de párom segítget. Nem merek kombinálni se ételeket, nehogy gyomorrontást kapjak, de párom, szintén segít. és ez rengeteget jelent...

Köszönöm és neked is, kitartást és sok sikert!

És köszönöm a válaszod =)

2011. ápr. 10. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!