Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ettől kevésbé lesz száraz a...

Ettől kevésbé lesz száraz a bőröm?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta nagyon száraz a bőröm, majdnek mindenhol és a szám is cserepes. Arra gondoltam, ha több folyadékot iszom, akkor csökkenhet ennek a mértéke? Most kb. 1,5 litert iszok naponta(jó esetben).

Nagyon zavar, mert nem tudok egy rúzs/szájfényt szépen felvinni az ajkamra és szőrtelenítéskor is van, hogy nagyon érzékeny a bőröm.


2011. ápr. 6. 15:43
 1/4 anonim válasza:
Nekemis ugyanez a bajom:\ A víztől talán jó lesz,de a krém vagy testápoló a leghatásosabb.mondjuk én szó szerint rühellem,ha vmi krém van rajtam...
2011. ápr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem nincs különösebb bajom a krémekkel, csak nem tudom őket "használni". Ha vékonyan kenem magamra, akkor rögtön el is tűnik, ha meg vastagabban kicsit, akkor meg nem szívja be egy részét és ragad meg minden...
2011. ápr. 7. 07:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze,minél többet iszol annál több nedvességet tud a bőröd is tartalmazni.
2011. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A száraz bőr - amellett, hogy persze alkati is - jelzi, hogy szomjazol, még akkor is, ha ehhez az agyad már hozzászokott. Igyál napi 2-2,5 litert (víz, tea, gyümölcslé, leves, tej, joghurt, magas víztartalmú gyümölcsök pl. dinnye, szőlő) és kerüld a túl sok sót. Hidd el, látványosan szebb lesz a bőröd és lassabban fog öregedni. A sok iváshoz pedig kb. 2 hét alatt hozzászoksz és már nem lesz macera.

Krémből pedig olyat használj, ami nem olajos, zsíros, hanem vizes bázisú. Nagyon jók a száraz bőrű, ekcémás babáknak kitalált termékek és a gyógyszertári fürdető. Plusz ne zuhanyozz/fürödj sokáig, az arcodat csak tiszta hideg vízzel hirtelen öblítsd le naponta 1x és ha bírod, használj vmi dörzsölősebb törülközőt, fokozza a bőr vérkeringését.

2011. máj. 11. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!