Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van, hogy szinte sose...

Miért van, hogy szinte sose szelel az orrom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az esetek nagy többségében, csak az egyik orrlyukamon kapok levegőt, a másikon szinte alig.

Azt is észrevettem, hogy ez váltakozik. (pl egyik nap ezen kapok a másokon pedig amazon) és ilyenkor nem tudok szinte semmit tenni, mert hiába fújom az orrom, vagy akármi nem segít.


Olyan mintha nagyon mélyen lenne eldugulva.



Mi lehet?

17/F


2011. ápr. 6. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

orrsövényferdülés

gégészhez fordulj

2011. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
orrsövényferdülés vagy allergia. kérj háziorvostól beutalót fül-orr gégészetre.
2011. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
vagy az orrmandulád nagy
2011. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szedj Bee-Pollent + 5-6e mg C-vitamint + Scitec vagy Twinlab multivitamint. Nekem többhavi reménytelen orrcseppes küzdelmemnek vetett véget napok alatt. Előtte én is fülorrgégésznél, aki ki akart égetni az orrlagylómból egy darabot. (a henteskuurvaanyád orrát perzselgesd)
2011. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nekem pontosan ugyanez a problémám évek óta. Ráadásul attól függően, hogy melyik oldalamra fekszem az ágyon, néha képes a dugulás "átvándorolni", csupán pár perc leforgása alatt. Voltam fül-orr-gégésznél, de mindent rendben talált.... Orrsövényferdülés amúgy nem lehet szerintem, az nem "váltogatja" csak úgy az irányát naponta.


26/F

2011. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Orrsövény ferdülés, vagy allergia.


Mint írták mehet a mega dózisú vitamin adag, az orrsprayt és tejtermékeket egy ideig hanyagold(vagy inkább örökre) mert az előbbi mégjobban kiszárítja és tönkreteszi a nyálkahártyát, az utóbbitól pedig bedagad, akkor meg végképp nem kapsz levegőt.

2011. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Nekem 12 éves koromtól van szinte állandóan bedugulva az orrom mert allergiás vagyok meg aszmás.17 éves voltam mikor kiderült hogy orrpolipom van.Azzal azóta nem lett semmi csinálva.Már több orvos is nézte és egyik szerint van egyik szerint nincs.Nekem egyik orspré sem használ mindegyiktől vérzik az orrom.Most 28 éves vagyok.Bár én ilyen sok év után már beletörödtem,hogy nem kapok levegőt.

Nem is foglalkozom már vele.Az orrsövényferdülés nem hiszem,hogy dugulást okozna.Nekem férjemnek nagyon csúnya orrsövényferülése van és csak akkor van bedugulva az orra ha meg van fázva.

2011. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó akkor te 12 éves korod óta nem érzel szinte semmilyen ízt és szagot? Fasza lehet :S
2011. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jó, de nem hiszem h nekem hasonló lenne a problémám, mert ha becsöppentek (ilyen spriccelőssel, hogy jó mélyre menjen), azt sztem jó.


De a rengeteg orrcsepp sem jó.

2011. ápr. 18. 20:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet egy makacs baktériumfelszaporodás a torkodban, garatodban, ami nem engedi, hogy kigyógyulj. Amúgy tünetmentes, csak időnként felszaporodik a váladék a garatban és az orrod hátsó részében. Ez utána ide-oda folyik és ezért nem kapsz levegőt. Lehet, hogy egy amúgy normális baktérium (Pl Staphylococcus) túlszaporulat van. Ezt orvos tudja megállapítani és akkor gyógyszerrel lehet kezelni.
2011. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!