Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 3 hete, alig van étvágyam....

3 hete, alig van étvágyam. Reggelente hányingerre kelek, s nem is eszek szinte egész nap semmit, s torkomba ahogy szokták mondani, ilyen szorító gombóc szerű érzés van. Ez mitől lehet? Valami szervi baj? Vagy lelki, stressz? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Természetesen ehhez párosul a nyomott hangulat. is.
2011. szept. 21. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:

hányni is szoktál vagy csak inger? ha szoktál, akkor nem ilyen folyékony, keserű lé jön? mert akkor epekő is lehet. először hánysz, aztán mikor már nincs mit kihányki, akkor begörcsöl és az nagyon rossz. gyomorégésed nem volt korábban? a jobb oldalon bordád alatt nem fáj? ilyen csipkelődős érzés...


hány éves vagy? családban esetleg epebaj nem volt (örökletes is lehet)

2011. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem történt valami, ami miatt idegesebb vagy? mert a gombóc a torokban arra utal nekem. nekem epe-bajom van,de ilyen tüneteim még nem voltak .

de most valami járvány is van, nekem meg a hasam megy...

de egy laborra én elmennék a helyedben, csak hogy megnyugodj :D

2011. szept. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a testvéremnek a semmiből jött a keserű hányás, rá két hétre ki is vették az epéjét. Előtte végig magas volt a vérnyomása, utána az is rendeződött. Nem feltétlenül hosszú folyamat az epekő.


A gombóc a torokban pedig lehet a gyomorégés jele is. Az, hogy reggel jelentkezik a hányinger szintén, mivel fekvőhelyzetben jobban "visszafolyik" a gyomorsav - akár egészen a torokba.

2011. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy férfi v. vagy nő: Ha nő, esetleg terhes vagy?

Egyébként nekem is volt ilyen tünetem. És egyértelműen bebizonyosodott, hogy lelki oka volt. Ez a testi tünet azt jelenti, hogy van egy élethelyzeted, amit nem tudsz megoldani, és se kiköpni, se lenyelni nem tudod. Azaz tehetetlenül tipródsz, és nem tudod elhatározni, hogy mi legyen. Pl. amikor a lányommal terhes voltam, apuka olyan sz...ul viselkedett, hogy 2 hónapig így fulladtam, gombóc érzés, és amikor elment (hál istennek), már azon az éjszakán nyugodtan tudtam aludni, és a gombóc is eltűnt a torkomból.

2011. szept. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok,25 éves,de szerencsére nem szoktam hányni,csak ez a hülye rossz érzés...mindig. Meg tarkóm fáj,munka közbe,mintha be lennék feszülve v. nem tudom. Pedig stressz nem ér, meg úgy semmi,ami miatt idegenkedni kellene. De alig bírom már ezt a rossz érzést. Nem tudom,mihez kezdjek ezzel.
2011. szept. 21. 10:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a bajom, lelki szorongásból :(
2011. szept. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Jobban lettél azóta? Használt valami gyógyszer? Azért kérdezem, mert én is pont most tettem fel egy ugyanilyen kérdést, én pár napja nem tudok enni-inni, erős hányingerem van, nagyon feszült, ideges vagyok mostanában (van rá okom). ha a tarkód-vállad feszül az a stressz, nekem is szokott, izomlazítót szoktam bevenni, mydeton, de a masszázs is jó rá. A gyomor problémára nekem sincs ötletem, vszin csak stressz de lehet sok gyomorsav vagy reflux, bár kevéssé tartom valószínűnek az utóbbit. 27/F vagyok.
2011. szept. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia.

Valamivel jobban, 2 hete volt nálam a tetőpont,ahhoz képest már jobban. Persze még vannak rosszullétek sajnos,egyik pillanatról a másikra, B komplexet illetve Remotiv Extra-t szedek, őszintén nem tudom, hogy ettől vagyok-e jobban :) De rávettem magam,s el fogok menni egy pszichológushoz, hátha tud valami okosat mondani.

2011. okt. 3. 08:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Tnap este megint full szarul voltam,szóval...***kivan már
2011. okt. 4. 08:22
 10/10 anonim válasza:
Rossz hírem van számodra:( Ez kifejezetten tipikus pánikbetegségre utaló jel. Az érzés túlontúl ismerős, és én az a fajta ember vagyok, aki bármi baj van, mindig tudja, hogy végül csak pszichés eredetű lesz, de mindig elmegyek azért a dokihoz, hogy kivizsgáltassam, szervi ok nincs-e. Nem számít, hány ember tart ezért paranoiásnak és bolondnak, de a lelkem akkor nyugodt, ha tudom, hogy szervi baj nincs. Fontos lenne, hogy megpróbáld lekötni magadat, elvonatkoztatni ettől. Ez egy visszatérő probléma lesz, egyre durvább és durvább tünetekkel. (ha neked is pszichés) Próbálj meg ellazultan megnézni egy filmet, közben eszegess joghurtot, könnyebb kajákat és próbálj ne belegondolni, milyen érzés a gyomrodnak, miközben eszed. Film után érezni fogod h változott-e valami. Ha nem, akkor kér kimenetel van. Vagy nem tudtál ellazulni eléggé, és csak tovább stresszelted magadat, vagy szervi probléma. Nem kell komolyra gondolni szerintem, amiket leírtál abból következtethetőleg lehet h csak egy enyhe reflux, netán vmilyen gombás fertőzés a szájban/gyomorban. Ha nyugodt légkörben nem jön rendbe, keresd fel a háziorvosodat, valószínűleg gastroenterológiára fog elküldeni, nem kell belemenni a tükrözésbe ha nem akarod, ezer másik mód is van vizsgálatra. És ha kiderül h nem szervi, akkor tudd, hogy "csak" PÁNIKBETEGSÉG. A pánikbetegségről bővebben olvashatsz a neten, keresd ezt: túl a pánikon. Nagyon durva tünetei vannak.
2012. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!