Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van, hogy szinte sose...

Miért van, hogy szinte sose szelel az orrom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az esetek nagy többségében, csak az egyik orrlyukamon kapok levegőt, a másikon szinte alig.

Azt is észrevettem, hogy ez váltakozik. (pl egyik nap ezen kapok a másokon pedig amazon) és ilyenkor nem tudok szinte semmit tenni, mert hiába fújom az orrom, vagy akármi nem segít.


Olyan mintha nagyon mélyen lenne eldugulva.



Mi lehet?

17/F


2011. ápr. 6. 21:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy krónikus arcüreggyulladásod van, az általában nem jár fájdalommal, csak makacs orrdugulást okoz. Ezen kívül még lehet allergia is. Vagy ha valaha használtál hosszabb távon (1 hétnél tovább) orrcseppet, az simán tönkretehette ennyire az orrod. Utaltasd be magad a fül-orr-gégészetre a háziorvossal, majd ott kiderítik, mi a baj. Valószínűleg allergia vizsgálatra is elküldenek. És az orrcseppektől tartózkodj! Csak speciális orrspray-ket használj, amiket hosszú távon is lehet alkalmazni.
2011. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
orrpolip, orrsövényferdülés, sok midnen lehet. Nekem is ez van, én el is mentem gégészhez, aki csináltatott CT-t a fejemről, és azon "szépen" látszik, hogy az orrkagylóm annyira meg van duzzadva, hogy elállja a levegő útját, azon kívül van egy cisztám... Mindenképp menj el orvoshoz, és lehet, hogy egy CT neked sem ártana!
2011. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Helló.

Hát nekem arcüreg gyulladásom van már mióta.

Sajnos még egy két hónapig lesz is, mert (mint ahogy

a netes szakvéleményeknél olvashatjuk is) az örlőfogak

szuvasodása okozhat gyulladást, sőt sok rossz dolgot

maga után hozhat. Beleértve a nyirokcsomók gyulladását,

orrmelléküregek gyulladását is. Ez azért nagyon fontos,

mert akármilyen gyulladás állt fenn a légzőrendszerben

huzamosabb ideig, az orrom biztosan eldugult, mert nekem

még orrsövényferdülésem is van és még allergiás is vagyok.

Tehát legrosszabb, ha együtt jelentkeznek a problémák.

Ha nincs tüsszögés, viszketés, vagy kellemetlen tüsszögési

inger, akkor nem hinném, hogy allergia.

Ha a fejünk is fáj azzal együtt, hogy az orr eldugul,

az egyértelműen az arcüregekben lezajló események miatt van. Ha viszont nem fáj, akkor valszeg orrsövényferdülés,

amit már rutinműtéttel tb-re kezelnek is az orvosok,

ezt csak ajánlani tudom, nekem bejött! Üdv!

25/f

2012. ápr. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!