Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van egy vízhólyag a sarkamon,...

Van egy vízhólyag a sarkamon, kiszúrtam vagy 4 napja kb, de tegnap óta zsibbad a bokámtól lefelé a sarkamig és nagyon fáj. Mit csinéljak velel hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
mostmár kétszerese mint eddig volt, volt már vízhólyagom, de sose zsibbadt a bokámtól lefelé töle :(
2011. ápr. 9. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem fertőződött el? Hogy néz most ki? Piros, van benne víz ismét? Nem kellett volna kiszúrni, akkor vagy két nap alatt elmúlik, legközelebb állj ellen a kísértésnek.
2011. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

sárgás de világos sárgát képzelj el, keveredve a fehérrel, körülötte pedig enyhén piros.

köszi h irtál

mit csináljak vele most?

2011. ápr. 9. 16:46
 3/13 anonim ***** válasza:

Fertotleniteti kell, tehat kikell tisztitani es fertotleniteni, mivel gyulladasban van.

Ha tudsz, akkor menj el egy ugyeletre, s ott szakszeruen elvegzik ezt, mivel vermergezest is kaphatsz!

2011. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nehéz így megmondani, de lehet, hogy gennyes. Láttam már ilyen sárgás sebet lábon, amit cipő okozott. Ha nyitva van a seb, akkor ki kéne tisztítani, lefertőtleníteni sebalkohollal, ha nincs, akkor doki megcsinálja szerintem. Az egyértelmű, hogy a gyulladás nem múlt el, és nem gyógyul. Én a helyedben elmennék legalább a házidokihoz. Add
2011. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

uhhh és itthon mivel tudnám fertőtleníteni?

ügyeleten mit csinálnak? csak kimossák v mit??

2011. ápr. 9. 16:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocs, megszakadtam:

Addig is borogasd, hogy ne zsibbadjon, fájjon, de lehet, hogy a hétfőt se kéne megvárni...

És semmiképp ne szúrd ki legközelebb a vízhólyagot, alatta ugyanis nincs bőr, tehát extrém könnyen elfertőződik. Ráadásul helye is maradhat.

2011. ápr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ügyeleten felnyitják és kitisztítják vmi folyadékkal, esetleg ha súlyosnak ítélik, kapsz gyógyszert vagy injekciót (de tényleg csak ha súlyos).
2011. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nah pont ettől tartottam, hogy injekciót adhatnak.

valahogy megpróbálom kitisztítani v nem tom de kicsit beparáztam a dokihoz menéstől.

köszi mindenkinek

2011. ápr. 9. 17:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Nos akkor tisztisd ki alkohollal, ha ez van otthon.

Gyogynoveny van otthon?

Koromvirag es diofalevel, de csalant is lehet beletenni. Keszits labfurdot. Ezeknek a novenyeknek van tisztito, de gyulladasgatlo hatasa is.

Tehat ha netan most nem tudsz orvoshoz fordulni, akkor ezt igy csinald meg, de ha nem fog elmulni a voros kor, es a valadek, akkor feltetlen menj orvoshoz!

Most meg talan 1 szurival meguszod es tisztitassal, de ha ez sulyosabb lesz, akkor mar tobb szuri is lesz, hiszen az En gyermekem is igy jart, tehat tapasztalatbol tudom.

Ha van otthon koromvirag kenocs, akkor azzal tudod bekenni. Fogyassz csalanteat belsoleg, naponta 2-3 cseszevel, es 4-5 cikk, friss f.hagymat.

2011. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

körömvirág krém van itthon, de a többi amit írtál nincsen. max alkoholt tudok venni most a boltban.

teát sajnos nem bírom így azt nem iszom, de köszönöm hogy irtál, megpróbálom vhogy kitisztítani. nagyon fog csípni?

a dokit inkább sztornoznám ha tudom.

2011. ápr. 9. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!