Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az antidepresszáns gyógyszerek...

Az antidepresszáns gyógyszerek abbahagyása után kigyógyultatok vagy nem? Mennyi ideig szedtétek?

Figyelt kérdés

Én csak 3 hónapig.Másfél hónapig szedtem egész szemet,utánna felet s negyedet. 2 hete elhagytam,de megint nem jól vagyok.A rossz gondolatoktól nem tudok szabadulni és a sírógörcs kerülget.Nem kívánok enni se.Most tegnap vettem orbáncfű teát s azt iszogatom.Bár csak este ittam egyszer.

Azt se szeretném,hogy újra elkezdjem,mert ezt nem lehet letenni?!


2011. okt. 27. 08:40
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Azt érzem mintha olyan életuntság lenne bennem!

Van valami gyógynövényes szer,ami segít?

Vagy az orbáncfű fog idővel segíteni a hangulatomon?Szerintem hozzászoktam 3 hónap alatt ehhez a gyógyszerhez!

2011. okt. 27. 08:44
 2/28 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés ideig szedted!!

legalább fél évig, de inkább egy évig kell folyamatosan szedni, hogy hatást érj el!!!!

nem mondta az orvosod?????

2011. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Túl korán hagytad abba! Nem is értem, hogy hogy állíthatott le róla az orvos ennyi idő után. Én 13 hónapja szedem, és még szó sincs az abbahagyásáról a közeljövőben. 3 hónap nagyon kevés volt. Annyi idő alatt szinte ki sem fejti a hatását.
2011. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Hát nem örült neki,hogy abbahagyom (maszek),de nem is mondta,hogy szedjem tovább.

Jöttek a rossz mellékhatások,és ezért hagytam abba!Fülzúgás,ami a mai napig nem múlt el,pedig kivizsgáltak,rettenetes álmok s visszajött az anyatejem,amit a nőgyógyász féléve elapasztott,mert nagyon sok volt.

Most orbáncfű teát vettem,de mégcsak egyszer ittam.

Másfél hét múlva megyek vissza a magánrendelésre.

Te szedtél ilyet?S kigyógyultál belőle?

Mert nekem tegnap a gyógyszertárba azt mondták,hogy ez csak tüneti kezelésre jó,nem fogok tőle meggyógyulni!

2011. okt. 27. 09:43
 5/28 A kérdező kommentje:

Akkor valószínúleg azért érzem megint ezeket a rossz érzéseket,meg a hányingert,öklendezést,mert kevés ideig szedtem!

Nem tudom mit fog mondani????

Nektek nincs mellékhatás?????

2011. okt. 27. 09:44
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

Ajánlom figyelmedbe a következőt:

www.tenyek-tevhitek.hu /antidepresszánsok

2011. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy nagyon erős mellékhatásai tudnak lenni, de kb. pont addigra múltak volna el, mire abbahagyatta veled az orvos. Ezért nem szabadott volna...A másik lehetséges dolog, hogy egyszerűen neked nem az a gyógyszer kellett volna, van, aki 8-9 gyógyszert kipróbál, mire megtalálja a megfelelőt. Mit szedtél?
2011. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti válaszolónak köszönöm,hogy csatolta,de inkább ezeket nem is olvasgatom,mert még rosszabul leszek tőle úgy érzem!
2011. okt. 28. 07:48
 9/28 anonim ***** válasza:
Nincs mit... a legnehezebb leállni róluk...függőséget okozhatnak. Tudom. De sikerült! Én Zoloftot szedtem, de 1 hónap után saját szakállamra leálltam. Ezt azért nem javaslom!!! Nem mindenkinek sikerül...
2011. okt. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak üzenem,hogy először a Zoloftot szedtem,talán 12 napig.Napi 1 szemmel indítottunk,de be is fejeztem,mert borzalmas volt.Ettől jöttek ki ezek a bajaim,hiszen mikor elmentem orvoshoz nem ezzel a problémámmal mentem el.Sokkal betegebb lettem komolyan mondom.

Aztán a Rexetint kaptam 1 hétig napi felet,aztán 1-et.Kb 2 dobozzal szedtem be összesen pár szem híjján.De annyira rám tört a fülzúgás,ami a mai napig se múlt el.3 hét után kezdtem érezni,s követték a különböző mellékhatások.

(rossz álmok,visszatérő anyatej,amit már féléve elapasztottak)stb...Maga a gyógyszertől pedig tényleg jól voltam.

Most jelenleg orbáncfű teát iszok s bízok benne!De nem vagyok valami pompásan,mert megint érzem ezt az unotságot,fülzúgást,hányingert,étvágytalanságot.

Másfél hét múlva megyek vissza.Nem szívesen kezdeném újra a gyógyszert,de ha nem lesz más,akkor kénytelen leszek.

Addig is kipróbálnék valami gyógynövényes szert!Valami nyugtatót,vagy szorongásra,depresszióra valót.Tudsz valami jót,hátha beválik?Ja és a sírógörcs is mindig rajtam van megint mint a legelején!!!!

Van itthon 0,25-ös Frontinom,napi fél szem segített is az elején,mert csak 5 napig szedtem.De arra meg azt mondják rá lehet szokni.

Te mennyi ideig szedted a gyógyszert s melyiket?Szeded még?Vannak mellékhatásai annak is?


Várom válaszodat!

2011. okt. 28. 07:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!