Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik ha egy egészséges...

Mi történik ha egy egészséges (nem hiperaktív) ember beszedi a ritalint?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Leginkább idegesség, alvászavar és étvágytalanság jellemző rá, de ez a betegeknél is előfordulhat. Mivel amfetamin származék, később aortadisszekciót is okozhat. Csak indokolt esetben és orvosi felügyelet mellett használható.
2011. ápr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősöm szedi aki egészséges és nincsen semmi baja sem. Fokozott koncentráció képesség egész nap és magas fokú figyelem, valamit összetett logikai gondolkodás erősödése.
2011. ápr. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, majd lesz idővel. Szakmai kérdés, tudom mit beszélek. De felőlem szedje nyugodtan, nekem nem árt.
2011. ápr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kb ahogy az első mondja.

Ha valaki jobban képes koncentrálni tőle, stb, akkor az valszeg azért van, mert hiperaktív valamennyire. :D

2011. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek az agyát fokozza ! A nem hiperaktívét is, anno USÁban ahol tudják mi a jó, lehetett kapni bizonyos kukoricapehelyben az üzletekben, hogy minden gyerek jobban figyeljen órán és be is jött, nálunk is manager tabletta formájában volt, de aztán valami idióta kitalálta hogy káros valami szientológus aztán betíltatta :(
2011. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szcientológus a Lenkei úr volt, az ő mega vitaminjai valóban károsak, bár még ma is kaphatók. Az amfetamin származékok veszélye nem szcientológia, hanem orvostudomány.
2011. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jah bocs lehet h a kérdés félreérthető volt, szóval úgy értem mi van ha valaki egyszer bevesz 1-2 tablettát, nem pedig hogyha rendszeresen szedi.
2011. ápr. 19. 20:34
 8/9 anonim válasza:
Nem alszol el tőle. Azthiszem hogy a narkolepsziára is felszokták írni. Néha én is beszedek egyet, vagy akár hármat, reggel hogy ne aludjak el a suliban. De semmi extra tényleg csak annyi hogy nem alszok el az órákon mint általában, jobban koncentrálni nemtudok tőle. Viszont rövid ideig hat, 4-5 órán át.
2011. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuletett felesegek, Lynett:)
2020. okt. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!