Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen egy egészséges anyagcse...

Milyen egy egészséges anyagcserével rendelkező ember székletürítési rendszere?

Figyelt kérdés
Én arra lennék kíváncsi, hogy hogyan állítható be a székletürítés azonos időpontra? Az emberek nagy többsége általában csak otthon megy wc-re ,más helyeken nem... az ürítés működik egyből felkelés után akkor is ha az illető 5kor máskor pedig 8kor kel? Mi a "normális" ?
2009. máj. 8. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azonos időpontra sehogy nem állítható be, nem te döntöd el, hogy az emésztő rendszer mikor lesz kész az emésztéssel, maximum becsülni lehet, az időtartamot. Vissza viszont lehet tartani, ez egyáltalán nem nagy kunszt, így ha akarod, akkor kb egy időpontban tudsz wc-re menni. Persze bizonyos korlátok között működik ez is, egy bizonyos időn túl képtelenség tudatosan visszatartani a salakot.

Felékelés után is egyból lehet sz@rni, én pl úgy szoktam.

2009. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig ugyan akkor kell. Reggel 8 és 9 között. Ha addig nem sikerül, akkor már aznap nem is fog.

Évek óta így van.

Szervezettől függ, hogy beáll-e egy időpontra, és attól, kinek milyen gyors az anyagcseréje, és kiegyensúlyozott-e az étrendje.


Nálunk most divat a kaukázusi kefírgomba, mindenki otthon készít kefírt a segítségével, na az nagyon jó, fogyasztásával rendszerezett lesz a székletürítés!

2009. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ezen már én is elgondolkodtam, mivel rám állandóan akkor jön rám, amikor a természetben vagyok, minden illemhelytől távol! Fogalmam nincs mitől lehet, de nagyon zavar, hogy csak lapulevél van sokszor kéznél.
2009. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!